Jump to content

Driver Yedekleme Ve Geri Yükleme Programı Versiyon 1.1

Recommended Posts

• 1 ay sonra...

Hocam merhaba,

Bu program gerçekten çok başarılı.

Alacaklıymışım gibi sizi rahatsız ediyorum ama,

Programın sıkıştırma yöntemini .7z yapabildiniz mi?

Elinize sağlık, Teşekkürler.

• Like 1

NAMIKABI, 52 dakika önce yazdı:

Hocam merhaba,

İlk fırsatta yapacağından eminim. Bayramı bir geçirelim bakalım 😀

• Thanks 1

NAMIKABI, 22.06.2024 - 00:31 yazdı:

Hocam merhaba,

bensuslu11, 22.06.2024 - 01:23 yazdı:

İlk fırsatta yapacağından eminim. Bayramı bir geçirelim bakalım 😀

Harddiskimde oluşan sorundan dolayı projem çöp oldu bu yüzden yeniden yapmaktayım  

1821057150_EkranAlnts.PNG.c952edc98f115f0a9d3f9d6736186c69.PNG

• Like 1

shadesofdeath, 15 dakika önce yazdı:

Harddiskimde oluşan sorundan dolayı projem çöp oldu bu yüzden yeniden yapmaktayım  

Geçmiş olsun. Umarım önemli veri kaybetmemişinizdir.  Dört gözle bekliyoruz. Kolay gelsin

shadesofdeath, 2 saat önce yazdı:

Usta, Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Hemen bir şey sorayım. Programın ilk versiyonunda ana ekranda OgnitorenKs yazısı ve logosu vardı.
Ben sanki siz ve OgnitorenKs beraber hazırlıyorsunuz sanmıştım. Sanırım program tamamen sizin üretiminiz.

Programın yeni sürümünü dört gözle bekliyoruz.

Tekrar geçmiş olsun, kolay gelsin.

• Like 1

NAMIKABI, Bir saat önce yazdı:

Usta, Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Hemen bir şey sorayım. Programın ilk versiyonunda ana ekranda OgnitorenKs yazısı ve logosu vardı.
Ben sanki siz ve OgnitorenKs beraber hazırlıyorsunuz sanmıştım. Sanırım program tamamen sizin üretiminiz.

Programın yeni sürümünü dört gözle bekliyoruz.

Tekrar geçmiş olsun, kolay gelsin.

evet programı tek geliştirdim

Edited by shadesofdeath
  • Thanks 1

shadesofdeath, 1 dakika önce yazdı:

Uygulama hazır sayar Driver Tool v1.2 | Reborn ismi ile yarın yetişirse paylaşırım. 7z , ZIP , TAR sıkıştırma tipleri de eklendi.

1.PNG.2efda08e8cb764364ea0b7456b6fdbec.PNG2.PNG.0b88f5c12ea4b5134514a6e2ae7efa00.PNG3.PNG.d3b1d04bc40f7a74084860105529e842.PNG4.PNG.7d12163bcbce8cc771348d51e168ee6b.PNG

SÜPER GÖRÜNÜYOR. EMEĞİNE SAĞLIK..

• Like 1

Posted (edited)

Üstad @shadesofdeath, çok şeymi istiyorum bilmiyorum ama. $OEM$ ile sources klasörüne attığımızda katılımsız sürücüleri kurması için masaüstüne oluşturacak scriptide eklemen mümkün mü yada alternatif olarak seçtiğimiz iso dosyasının sources klasörüne kopyalasa eğer seni yormayacaksa. Saygılar. 

Edited by bensuslu11

Driver Tool v1.2 | Reborn Hazır

İndir

Please register to see this content.

@bensuslu11 Konuyu Güncellersen sevinirim. 

Not : Kategori isimleri ingilzice görünenler kategorinin adını ve içeriği açık şekilde ss atarsa düzeltirlir.

Ekran Görüntüleri ;

1.PNG.e5c6fee5b9670f06d233d6962eb7f73f.PNG

2.PNG.e743cff5875f063e7f57c77d17b74921.PNG

3.PNG.1dce8cc65e10da7522b780adde404c07.PNG

4.PNG.b2b1d4af3b5b8f4ffe087c5687a7864b.PNG

• Like 2
  • Thanks 1

çalıştırırken bende bu hatayı veriyor lütfen yardımcı olurmusunuz? sonuçta içi boş dosya üretiyor.

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.15063.0
Error: 11
You cannot service a running 64-bit operating system with a 32-bit version of DISM. 
Please use the version of DISM that corresponds to your computer's architecture.
The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

sistemim 64 bytes arkadaşlar

shadesofdeath, 52 dakika önce yazdı:

Driver Tool v1.2 | Reborn Hazır

İndir

Please register to see this content.

@bensuslu11 Konuyu Güncellersen sevinirim. 

Not : Kategori isimleri ingilzice görünenler kategorinin adını ve içeriği açık şekilde ss atarsa düzeltirlir.

Ekran Görüntüleri ;

Usta, öncelikle ellerine sağlık, teşekkürler. 👍

Program gayet güzel olmuş. İncelemem devam ediyor.
Geri dönüş yapacağım.

• Like 1

gecegezgin, 22 dakika önce yazdı:

çalıştırırken bende bu hatayı veriyor lütfen yardımcı olurmusunuz? sonuçta içi boş dosya üretiyor.

You cannot service a running 64-bit operating system with a 32-bit version of DISM. 
Please use the version of DISM that corresponds to your computer's architecture.

Bilgisayarınızda kullandığınız dism sorunu bu uygulama sorunu değil muhtemelen üzerinde oynanmış bir sitem kullanıyorsunuz ya da sisteminiz 32 bit mi ?

gecegezgin, 28 dakika önce yazdı:

shadesofdeath, 4 dakika önce yazdı:

Bilgisayarınızda kullandığınız dism sorunu bu uygulama sorunu değil muhtemelen üzerinde oynanmış bir sitem kullanıyorsunuz ya da sisteminiz 32 bit mi ?

Driver yedeklemeyi DISM ile yapıyor.
Sanıyorum arkadaşın sisteminde DISM ile ilgili sorun var. Bu nedenle hata vermiş olabilir.

Bende sorunsuz çalışıyor. 

Yedeklemem devam ediyor. 20 dakika oldu % 83 te. (Driverlarım 8.88 GB)

Tekrar geniş bilgilendirme yapacağım.

• Like 1

Usta, öncelikle ellerine sağlık, teşekkürler. Program gayet güzel olmuş.

Yanına birde internet radyo eklemişsin, Yani "Driverlar yüklenirken boş oturmayın radyo dinleyin" demişsin. (ben 18 istasyon saydım)
Ayrıca, Github, Discort ve Bağış kutucuklarıda gayet güzel olmuş.

PROGRAM İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİM;

Program yedeklemeyi yapıyor ve en altta "The operation completed successfully." yazıyor. Benim için hiçbir sorun yok. Ama Türkçeleşirse sanırım daha iyi olur. Yedekleme sonrası herhangi bir uyarı vermiyor.
Yedekleme sonrası bir uyarı penceresi çıksa sanırım daha iyi olur.

Benim Yedekleme dosyam 2-3 dakika içerisinde ve 8.88 GB boyutunda oluştu.
Yedeklemenin 7z olarak Sıkıştırma işlemi 25 dakika sürdü ve Sıkıştırma dosyası 2.24 GB boyutunda oluştu.

Buraya kısa bir not ekleyeyim. 
Program sıkıştırma işlemini DISM ile yapıyor. (Bende 25 dakika sürdü)
Yedekleme klasörünü 7z programı ile yine 7z olarak kendim yaptım ve tam 6 dakika sürdü.
Yani kullanıcılar isterlerse yedekleme dosyalarını sıkıştırma işlemini 7z programı ile kendileri de yapabilirler.

Meraklısına not: 7z ile sıkıştırma işlemi DISM ile 2.357.261 kb oluştu, 7z programı ile 2.675.859 kb oluştu.

Bu arada hemen belirteyim benim cihazımda KIOXIA NVMe SSd disk var ve 3.650 MB/s yazma hızı var. 
Yani 8.88 GB klasörün 2.24 GB dosyaya dönüşmesinin NVMe SSD diskte 25 dakika sürmesi bence çok uzun bir süre.

Benim cihazımda İngilizce görünen yerler şöyle:

AudioProcessingObject kısmı ingilizce ve Burada "Wawes Audio Effects Component for DO" ve  "Realtek Audio Effects Component" driverları var.

CVAULT kısmında "Dell ControlVault w/ Fingerprint Touch Sensor" Driverı var.

SecurityDevices kısmında "Güvenilir Platform Modülü 2.0" driverı var.

UCM kısmında; "UCM-UCSI ACPI Cihazı" driverı var.

Usta bu program bu haliyle bile elimiz ayağımız olacak.

Ellerine sağlık, sağol, varol. İyiki varsın.👍👍👍

• Like 1

NAMIKABI, Şimdi yazdı:

Usta, öncelikle ellerine sağlık, teşekkürler. Program gayet güzel olmuş.

Yanına birde internet radyo eklemişsin, Yani "Driverlar yüklenirken boş oturmayın radyo dinleyin" demişsin. (ben 18 istasyon saydım)
Ayrıca, Github, Discort ve Bağış kutucuklarıda gayet güzel olmuş.

PROGRAM İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİM;

Program yedeklemeyi yapıyor ve en altta "The operation completed successfully." yazıyor. Benim için hiçbir sorun yok. Ama Türkçeleşirse sanırım daha iyi olur. Yedekleme sonrası herhangi bir uyarı vermiyor.
Yedekleme sonrası bir uyarı penceresi çıksa sanırım daha iyi olur.

Benim Yedekleme dosyam 2-3 dakika içerisinde ve 8.88 GB boyutunda oluştu.
Yedeklemenin 7z olarak Sıkıştırma işlemi 25 dakika sürdü ve Sıkıştırma dosyası 2.24 GB boyutunda oluştu.

Buraya kısa bir not ekleyeyim. 
Program sıkıştırma işlemini DISM ile yapıyor. (Bende 25 dakika sürdü)
Yedekleme klasörünü 7z programı ile yine 7z olarak kendim yaptım ve tam 6 dakika sürdü.
Yani kullanıcılar isterlerse yedekleme dosyalarını sıkıştırma işlemini 7z programı ile kendileri de yapabilirler.

Meraklısına not: 7z ile sıkıştırma işlemi DISM ile 2.357.261 kb oluştu, 7z programı ile 2.675.859 kb oluştu.

Bu arada hemen belirteyim benim cihazımda KIOXIA NVMe SSd disk var ve 3.650 MB/s yazma hızı var. 
Yani 8.88 GB klasörün 2.24 GB dosyaya dönüşmesinin NVMe SSD diskte 25 dakika sürmesi bence çok uzun bir süre.

Benim cihazımda İngilizce görünen yerler şöyle:

AudioProcessingObject kısmı ingilizce ve Burada "Wawes Audio Effects Component for DO" ve  "Realtek Audio Effects Component" driverları var.

CVAULT kısmında "Dell ControlVault w/ Fingerprint Touch Sensor" Driverı var.

SecurityDevices kısmında "Güvenilir Platform Modülü 2.0" driverı var.

UCM kısmında; "UCM-UCSI ACPI Cihazı" driverı var.

Usta bu program bu haliyle bile elimiz ayağımız olacak.

Ellerine sağlık, sağol, varol. İyiki varsın.👍👍👍

Sırayla cevaplandıralım

1 - Sizde "The operation completed successfully." demesinin sebebi dism varsayılan dili ingilizce olmasıdır bu yüzden ingilizce çıktı verir ama dediğiniz gibi mesaj kutusu eklenebilir.

2- Uygulamada 25 dakika sürme sebebi Ultra modda sıkıştırır ve yine 7z kullanır dism kullanmaz sıkıştırma desteği de yoktur zaten dismin sizde manuel olarak sıkıştırma kısmında sıkıştırma seviyesini utra olarak ayarlarsanız 25 dakika sürecektir yine. Siz 7z uygulamasında sıkıştırıken kendisi varsayılan Orta düzey modunda sıkıştırı bunu ultra çekerseniz daha uzun sürer fakat daha düşük boyut çıkar bende boyut düşmesi açısından varsayılan olarak Ultra ayarladım uygulamada.

3 - Diğer belirttiğiniz ingilizce kısımlar için teşekkürler Bir sonraki güncellemede Türkçeye çeviririm.

• Thanks 1

Yedekleme ve zip oluşturma kısmında otomatik masaüstü seçerse daha iyi olur bence. Çünkü hata veriyor eğer doğru konumu seçmezsen. Örneğin masaüstüne klasör oluştursan ve orayı seçersen sılıştırmada problemler oluyor

bensuslu11, 29 dakika önce yazdı:

Yedekleme ve zip oluşturma kısmında otomatik masaüstü seçerse daha iyi olur bence. Çünkü hata veriyor eğer doğru konumu seçmezsen. Örneğin masaüstüne klasör oluştursan ve orayı seçersen sılıştırmada problemler oluyor

Çünkü hata veriyor eğer doğru konumu seçmezsen demişsiniz de nereyi seçtiniz hangi konumu ve ne hatası verdi ?  Ayrıca hangi konumu seçersen seç oraya driver_backup klasör kendisi otomatik oluşturur sorun siz kaynaklıdır uygulamayı yüzlerce kez test ettim sanal da da test ettim. Sorun demeyip direk ne olduğunu açıklasanız çok memnun olurum ayrıca NAMIKABI de test etti bir sorun yaşamadı.

Edited by shadesofdeath

bensuslu11, 2 saat önce yazdı:

Zip oluşturuyor, onda sıkıntı yok. Geri yüklerken hata oluyor

Ne hatası ne onu soruyorum sana mantıklı bir açıklama yapmak bu kadar mı zor hata mı veriyor hata veriyorsa hata mesajı ne yoksa açılıp direk kapanıyor mu ne oluyor??

Posted (edited)
shadesofdeath, 40 dakika önce yazdı:

Ne hatası ne onu soruyorum sana mantıklı bir açıklama yapmak bu kadar mı zor hata mı veriyor hata veriyorsa hata mesajı ne yoksa açılıp direk kapanıyor mu ne oluyor??

Şimdi söyle açıklayım, diyelim masaüstünde yeni klasör adında bir klsör oluşturduk ve bu klasörü seçip yedekledik. Bu klasörün içine driver adında bir klasör oluşuyor ve yedekliyor. Ardından sıkıştırma işlemine geçtiğimizde ben driver klasörünü değilde yeniklasörü seçersem; driver_backup.zip yada 7.zip oluşuyor. Buraya kadar herşey normal. Ama bu zip dosyasının içine baktığımızda driver klasörü içerisine sürücülerin inf vb. Dosyaları oluşturduğumuz için ; zip dosyasının ayıklasa bile kuracağı sürücüleri bulamıyor. Sanırım anlatabildim. Eski versiyondaki yedeği gösterdiğimde ise kurmaya başlıyor sorunsuz. Açıkcası yeni versiyon görsellik olarak mükemmel olsada , hatta fm radyo dahil, bence kullanışlılık olarak eskisi daha pratik. Hem daha hızlı yedekliyor. Benim boyut takıntım yok. Hızlı bir şekilde tanıdık birisin bilg. Format atmam gerekiyorsa bana zaman kazandırıyor. Önceki versiyonda istediğimiz sıkıştırma seviyesini seçebiliyorduk. 

Edited by bensuslu11

bensuslu11, 8 saat önce yazdı:

Şimdi söyle açıklayım, diyelim masaüstünde yeni klasör adında bir klsör oluşturduk ve bu klasörü seçip yedekledik. Bu klasörün içine driver adında bir klasör oluşuyor ve yedekliyor. Ardından sıkıştırma işlemine geçtiğimizde ben driver klasörünü değilde yeniklasörü seçersem; driver_backup.zip yada 7.zip oluşuyor. Buraya kadar herşey normal. Ama bu zip dosyasının içine baktığımızda driver klasörü içerisine sürücülerin inf vb. Dosyaları oluşturduğumuz için ; zip dosyasının ayıklasa bile kuracağı sürücüleri bulamıyor. Sanırım anlatabildim. Eski versiyondaki yedeği gösterdiğimde ise kurmaya başlıyor sorunsuz. Açıkcası yeni versiyon görsellik olarak mükemmel olsada , hatta fm radyo dahil, bence kullanışlılık olarak eskisi daha pratik. Hem daha hızlı yedekliyor. Benim boyut takıntım yok. Hızlı bir şekilde tanıdık birisin bilg. Format atmam gerekiyorsa bana zaman kazandırıyor. Önceki versiyonda istediğimiz sıkıştırma seviyesini seçebiliyorduk. 

Önceki duruma göre daha yavaş sıkıştırma nedeni yüksek seviyede sıkıştırma uyguluyor diye bir kaç mesaj önce söyledim.ayrıca driver geri yükleme konusunda bu sorunu sadece sen yaşıyorsun bir sanal makinada test edersen sevinirim ayrıca bulamıyor diyorsun bulamadığını nerden biliyorsun hata kodu mu var çıktı da ne var bir mantıklı açıklama hala yok.

Edited by shadesofdeath

shadesofdeath, 19 dakika önce yazdı:

Önceki dürüme göre daha yavaş sıkıştırma nedeni yüksek seviyede sıkıştırma uyguluyor diye bir kaç mesaj önce söyledim.ayrıca driver geri yükleme konusunda bu sorunu sadece sen yaşıyorsun bir sanal makinada test edersen sevinirim ayrıca bulamıyor diyorsun buşamadığını nerden biliyorsun hata kodu mu var çıktı da ne var bir mantıklı açıklama hala yok.

Önceki dürüm

tavuk-durum-son-yemekcom.webp.f8ccad745209eaccccf77e1dd5fd47cd.webp

• Haha 1