Jump to content

En İyi Ve En Kaliteli Harddisk Hangisi (anket)

tuninqq

En İyi ve En Kaliteli Harddisk Hangisi  

178 members have voted

1. 1. En İyi Hdd ler

• Seagate
      84
    • Western Digital
      42
    • Samsung
      45
    • Hıtachı
      3
    • Smartdısk
      0
    • Maxtor
      3
    • Bıgg
      1
    • Fujitsu
      0

Recommended Posts

Arkadaşlar Harddisk Konusunda Biraz Bilgi Kaybım Eksik..:) O Yüzden Böyle Bir Anket Yapmayı Tercih Ettim.. Benim Gibi HDD Konusunda Kendini Eksik Görenlerde Yararlansın İstedim Bu Konudan..!!

Evet Arkadaşlar Elinizde Olan Harddisk Lerin Markalarını ve Modellerini Belirtirmisiniz.. ve Memnunmusunuz(Bu Cok Önemli) Bende Ona Göre Bir HDD Alıcam..

Ben SEAGATE Kullanıcısıyım...!!

Seagate

Western Digital

Samsung

Hıtachı

Smartdısk

Maxtor

Bıgg

Fujitsu

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

ben WD kullanıcısıyım çokta memnunum gecenlerde arkadaşıma WD 500GB CAVIAR BLACK ALDIK CANAVAR GİBİ başka bi arkadaşımızda 320 samsung vardır ikisi arasında dosya aktırımı yaptık ve inanın 85 mb/s altına inmedi bazen 110 mb/s leri bile gördük tavsiyem WD CAVIAR BLACK serisidir

ben WD kullanıcısıyım çokta memnunum gecenlerde arkadaşıma WD 500GB CAVIAR BLACK ALDIK CANAVAR GİBİ başka bi arkadaşımızda 320 samsung vardır ikisi arasında dosya aktırımı yaptık ve inanın 85 mb/s altına inmedi bazen 110 mb/s leri bile gördük tavsiyem WD CAVIAR BLACK serisidir

Araştırmalarıma Göre Western Dijital - Seagate Göre Uzun Ömürlü Olmuyormus..:s Bu Tarz Yazılar Okudum Forumlarda..

yok yanlış anlaşılmasın kıyaslama yapmadım sadece wd den samsung diske veri atış hızını yazdım

Sonuc Olarak WD - Samsunga Göre İyi Ozman..!! Zaten Öncelik Olan Performans Ve Veri Alıs Veriş Hızı Değilmidir...?

Birde Bu Aldıgını Western Dijital 64 MB keş mi ? yoksa 32 MB keş mi..?

bi maxtor var bende düşman başına :D

yeni bi hdd almayı düşünüyorum WD olacak galiba..

Genel Olrak Herkes Western Dijital Diyor Ama Anket Sonucu SEAGATE önde Bu Nası İş Anlamadım..:) Birazda SEAGATE kullanıcıları Yorum Yapsın Yaw..:) Western Dijital ve SEAGATE arasında Git Gel Yasıyorum..:)

32 cache 64 cache şu an için sadece 2 tb lık wd modellerinde mevcut ayrıca wd caviar black serisinin diğer bi özelliğide çift kafalı olmasıdır bunun için diğer disklere göre daha fazla okuma yazma hızı sunar

Sanırım Yalnıs Biliyorsun.. Western Dijitalin 32 Mb ve 64 Mb ları 1 TB Hdd'lerde MEvcut.. SEAGATE cıkarttı 2 TB 64 MG lık Ama Oda Suan Daha Türkiyede Satısa Cıkmadı..

tuning arkadaşım git gel yaşama yaşayacan iki model yazayım sana ya seagaete 7200.12 serisi 500 gb al (tek plakalı 500gb) yada wd caviar black serisi (500gb ) al iki diskte güzel ama bana sorarsan hala wd derim maşallahı var eski bi tane var bende kasamın güç kaynağı bozukmuş 3 tane harddisk değiştirdim ilki samsung tu bozuldu sonra seagate aldım bozuldu ama wd aldım ondada bi yanma oldu galiba ama hala maşallahı var canavar gibi ilk hali deil ama çok güzel yeteri kadar hızlı ide olmasına rağmen ben her zmn wd derim aslada vazgeçmem

geçen ay hepsiburada com dan 500 GB seagate harddisk aldım. bilgisayarım tanımadı başka bilgisayarlar da tanımadı.

velhasıl bozukmuş. boşuna o kadar uğraşmışım.neyse geri gönderdim. yerine yenisini gönderdiler. onda pek sorun çıkmadı.

ancak bilgisyarımda başka bir 500 GB seagate daha var. (film arşivi yapıyorumda) bir haftadır HDD sapıttı. bazen donuyor. bazen tıkırtı hatta takurtular geliyor. resetliyor. büyük ihtimalle "bad sektor" oluşmuş.

kısaca ben seagate den memnun değilim.

geçen ay hepsiburada com dan 500 GB seagate harddisk aldım. bilgisayarım tanımadı başka bilgisayarlar da tanımadı.

velhasıl bozukmuş. boşuna o kadar uğraşmışım.neyse geri gönderdim. yerine yenisini gönderdiler. onda pek sorun çıkmadı.

ancak bilgisyarımda başka bir 500 GB seagate daha var. (film arşivi yapıyorumda) bir haftadır HDD sapıttı. bazen donuyor. bazen tıkırtı hatta takurtular geliyor. resetliyor. büyük ihtimalle "bad sektor" oluşmuş.

kısaca ben seagate den memnun değilim.

ben hepsiburada . com dan full sistem aldım.

harddisk badsektörlü çıktı.

bu kadar hapsolmayalım şu pc başına az çıkalım ahmet abiden mehmet abiden alalım bence

ki yüzümüz olsun bu ne iş abi demeye.

yemişim hepsiburada yı

tuning arkadaşım git gel yaşama yaşayacan iki model yazayım sana ya seagaete 7200.12 serisi 500 gb al (tek plakalı 500gb) yada wd caviar black serisi (500gb ) al iki diskte güzel ama bana sorarsan hala wd derim maşallahı var eski bi tane var bende kasamın güç kaynağı bozukmuş 3 tane harddisk değiştirdim ilki samsung tu bozuldu sonra seagate aldım bozuldu ama wd aldım ondada bi yanma oldu galiba ama hala maşallahı var canavar gibi ilk hali deil ama çok güzel yeteri kadar hızlı ide olmasına rağmen ben her zmn wd derim aslada vazgeçmem

Benim Alıcam Harddisk Uzun Ömürlü Olsun İstiyorum Kaliteli Birşey Olsun İstiyorum..!! Yawas Yawas Parca Parca Makınayı Toplucam Tekrar O yüzden İşe HDD den Basladım.. Suan bende SEAGATE Barrucuda 7200.9 160 GB 8 MB lik Hadd Mevcut Buda Pc de Yeterince İyi Performans Vermiyor.. İleriye Dönük Bir HDD alacagım Suan Western Dijitalin 1TB 64 Mb Lık Hdd si Mevcut.. Kime Sorarsam Yakın Cevremdeki Pcilerden Herkes SEAGATE diyor.. Ama Gecenlerde Buradan Bir Arkadaşla Tanıstım Bana Western Dijital ve SEAGATE hardiskleri Tasırkene Basına Gelen Bir Olayı Anlattı Bende Dedim Western Dijital Alayım.. Fakat Western Dijitalin de Isınma Problemi Varmıs Cok.. Haliyle Isınma Oluncada PC otomatikman KAsıcak Yada HDD nin İcinde Birşeyler Yanıcak.. SEAGATE de Böyle Bir Sorun Yok Ama SEAGATE ninde 1Tb 64Mg lik HDD si yokk 32 MB lıgı Var İleriye Dönük DÜğündüm İcin 32 Mg Yakın Zmande Gerilicek.. Hala Kararsızım Yani..:)

seagate var bende 320 gb tam bir ölüm makinesi.

c2d sistem var windows xp den bile verim alamıyorum.

açılış 15 çubuk :( SATA I Disk.

Birde 1 tb Wd 32mb cache disk var.

hem sessiz hemde gürültü yok.Şahsen WD ile Tanıştıkdan sonra seageta falan almam.

seagate var bende 320 gb tam bir ölüm makinesi.

c2d sistem var windows xp den bile verim alamıyorum.

açılış 15 çubuk :( SATA I Disk.

Birde 1 tb Wd 32mb cache disk var.

hem sessiz hemde gürültü yok.Şahsen WD ile Tanıştıkdan sonra seageta falan almam.

Ankette neden Ozman Herkes SEAGATE diyor..:)

Fujitsu yu unutmuşsun arkadaşım :) Ankette diğer markaların yerine olması gereken bir marka bana göre. Tek seçim hakkı var, Seagate e verdim.

Sıralama yapmak gerekirse eğer benim sıralamam;

Seagate

Western Digital

Fujitsu

Hitachi ;)

Fujitsu yu unutmuşsun arkadaşım :) Ankette diğer markaların yerine olması gereken bir marka bana göre. Tek seçim hakkı var, Seagate e verdim.

Sıralama yapmak gerekirse eğer benim sıralamam;

Seagate

Western Digital

Fujitsu

Hitachi ;)

Tamam Onuda Hemen Ekliyorum.. Fujitsu iyi İlk Defa Duyuyorum acıksıı..:)

Neden SEAGATE Tercihin Senin..?

Arkadaşlar Aneket Sonucu SEAGATE Marka HDD Aldı Basını Gitti..:) Western Dijital Cok Gerilerde Kaldı.. Genel Olarak Herkes Western Dijital Önerdi Ama Anket Sonuclarında Hep Geri Planda Kaldı Western Dijital Bende Anket Sonucuna Uyarak SEAGATE nin Asagıda Verdiğim Linkteki 1 TB 32 MB 7200.12 Rpm 3,5 Chace HDD yi Alıcam Gibi Görünüyor.. SEAGTEYİ Tercih Etmeminse bir Diyer Yanı GARANTİ Süresi 5 YIL - Western Dijitalin İse 2 YIL ile Sınırlı..

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=21332[/CODE]

Ankete Katılımlarınız İcin Tesekkürler Arkadaşlar..!!

haklısın garanti önemli bi unsur ama bence wd al derim hala o seagate den daha hızlı olduğuna emin olabilirsin ayrıca verdiğin sitede seagate in garantisi iki yıl görünüyor wd in siteye girersen caviar blacklerine beş yıl garanti verdiğini görürsün ama buraya getiren distiribitörler 2 yıl veriyor

vede şu linkteki videoyu izlemeni tavsiye ederim =

Please register to see this content.

haklısın garanti önemli bi unsur ama bence wd al derim hala o seagate den daha hızlı olduğuna emin olabilirsin ayrıca verdiğin sitede seagate in garantisi iki yıl görünüyor wd in siteye girersen caviar blacklerine beş yıl garanti verdiğini görürsün ama buraya getiren distiribitörler 2 yıl veriyor

vede şu linkteki videoyu izlemeni tavsiye ederim =

Please register to see this content.

Hakikaten İyimiş..:S Peki Ozman Sana Söyle Birşey Daha Sorayım.. Ozaman Ben Western Dijital Caviar Black 1Tb 64 Mb 3,5 İnc SATA 2 Hddsini Alayım Da Benim Anakartım SATA Sağdece Bu HDD Benim Anakarta Nasıl Bir Uyum Sağlar..?

Neden Böyle Birşey Alıyon Dersen İleriye Dönük Oldugu İcin ileride Anakartı ve İşlemciyi Değiştiricem İleride Bir Birine Uyum Saglıcakları İcin Almısken 1 Tb 64 Mb Olsun İsitiyorum..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...