Jump to content

Cinsel Içerikli Mailler

KaYRa

Recommended Posts

Sevgili dostlarım.Uzun zamandır kullandığım mailime son 1 yıldır cinsel içerikli mesajlar gelmekte.Yok penis büyütücü, yok kadın azdırıcı gibi cinsel ürün reklamları geliyor.İşin daha kötü boyutu ise bu mesajların çoğu Melisa, Burcu, Banu gibi kadın isimleriyle ve "Nerdeydin Aşkım?" , "Hani buluşacaktık" , "Özledim Seni" gibi konu başlıklarıyla geliyor olması.

Bu durum beni aşırı derecede rahatsız etmekte.Eşimin yanında mailime bakamıyorum.Çünkü bu konuda yapabileceğim bir açıklama yok.Otomatik geliyor bunlar kadın değil diye anlatsam da anlar mı bilemem.Zira bilgisayar bilgisi fazla yok.Onu kandırdığımı düşünebilir.

Ayrıca bana gelen bu mailler ahduatsydgja |a| ouıahskdjanksjdnaukysdha.com gibi ne olduğu belirsiz adreslerden geliyor.Yok mu bunun bir ilacı dostlar? Nasıl engel olabilirim bu maillere? Lütfen yardımcı olun.Aksi halde birçok işlemde kullandığım bu mailimi sonsuza dek kapatacağım.

Blok koyabilirsin sender'a.

Veya bizim arkadaş gibi geri mail at, benimki yeterince büyük diye :D

Süperdi Bu işte ismal bende yeterince yüksek harflerle tekrar yanıtlıyorum.Bıktım onlar mail atmaktan bıkmadılar.

+1 Thanks :D

Arkadaşlar akılcı bir çözümü olanlar yazsınlar lütfen.Kız arkadaş ile eş aynı şeyler değildir.Bunun farkına varalım.Ben bu konuda yardım istiyorum.Alaycı cevaplar değil.Lütfen yardımcı olamayacak olanlar gereksiz yorum yapmasınlar.

Arkadaşlar akılcı bir çözümü olanlar yazsınlar lütfen.Kız arkadaş ile eş aynı şeyler değildir.Bunun farkına varalım.Ben bu konuda yardım istiyorum.Alaycı cevaplar değil.Lütfen yardımcı olamayacak olanlar gereksiz yorum yapmasınlar.

Hotmail kullanıyorsan tarayıcıda açtığın da maili üst tarafta işaretle->kimlik avı dolandırıcılığı de aynı kişiden mail gelmez

• Administrator
bana da gelıyordu

meılın atında

If you like to unsubscribe and stop receiving these emails click here.[/CODE]

click here tıklarsan bı daha gelmez

O gerçek olan mailleri anlayabilmek için çok güzel bir yöntem. Artık spam listelerinden kurtulmaz adresiniz.

Alaycı bir cevap yazmadım. Göndericiyi blokla dedim ki kesin çözüm. Sonrasında da bir şaka yaptım. Anlayamayacak kadar kasıntıysanız özür dilerim.

Arkadasım oncelıkle sana yollanan bu mailler karamail tarafından yollananıyor.Karamail nedir ;

karamail bir baskasının agzından bır baskasına genelde saka amaclı kullanılır.Tabi bunu kotu amaclar ıcın kullananlarda var.Öncelikle

sana önerim cevrende kım senden nefret edıyor gencliginde esini sevmıs olan bir kısı yapıyo olabilirde sizin evlılıgınızı bozmak ıcın ben derim öncelikle arkadasların boyle oyunlar oynayabilirmi bunu ogren olmadı dusmanlarını arastır olmadı bu karamaili engelleyen programlar var en son care budur.Dediklerimi ciddiye alırsan iyi olur !!!.

NOT : Karamail oldugunu nerden anladın diye sorarsanız asdnaık.@hot. gibi maillerden geldigini soylemıs.İnanmayana istedigi eposta isminden istedıgı konuda istedıgı ıcerikle mail atabilirim.

malesef bu konuda yapılacak bişey yok.

gönderici bloklansa bile sadece aynı mail adresinden yollanmıyor.

mail servisleri içeriklere göre engelleme olayını yapıncaya kadar bunun çaresi yoktur.

Edit=Ayrıca Facebook daki bazı gruplar bu mail listelerini satıyorlar malesef.

sadece mail list toplamak için açılan ve "profiline kimler bakmış" ,"seni kimler silmiş","Ebeni burada bul" gibi saçma sapana gruplar mailleri toplayıp bu şekilde sizlere spam mail olarak atıyorlar.

Saçma sapan facebook grublarına gördüğünüz her siteye üye olmayın.

Eğer olucaksanız da lütfen farklı bir mail adresi açın sadece üyelik için kullanın.

eğer gmail kullanıyorsan filtreleme bölümünden engelleyebilirsin bence

bana da günde 3-5 tane spam veya gelen kutusuna alakasız mailler gelmekteydi bi zamanlar ama farklı farklı maillerden geldiği için mail üzerinden filtrelemiyorum diyorsan bunun da çözümü var farklı adreslerden de gelse sonuçta konu başlığı aynı oluyor içerikleri aynı oluyor genelde bu maillerin sen de mail adresine göre değil de içeriğe veya konu başlığına göre filtrelersin

şöyle yapıyorsun istemediğin maile girip seçeneklerden bunun gibi iletileri filtrele diyorsun orda adres bölümüne değil de konu başlığı ya da içerikle ilgili bölümler var oraları doldurursan kurtulabilirsin bu illetten

Dostum banada geliyo abidik gubidik kız isimlerinden reklam mailleri ama hotmail üzerinden fazla yapacak bişi yok sanırım. Her nekadar iletiyi gereksiz olarak işaretlesende bir sonraki mail zaten başka bi adresten gönderiliyor. Bir anlamı olmuyor. Ancak ben 2 aydır falan, gereksiz olarak işaretlemektense Kimlik Avı Dolandırıcılığı olarak işaretliyorum ve gördüğüm kadarıyla artık azaldı. Hergün yerine artık haftada 1 tane falan geliyo bazende hiç! Ancak gerçekten onun etkisiylemi oldu bilmiyorum. Sende istersen bunu dene. Hem bu şekilde başkasınada katkın olur.

Gelen maili işaretle ve üstten Gereksiz (spam) linkine tıkla en azından o adresten gelenleri gelen kutusuna değilde gereksiz maillere gelir onlarda kendi kendine siliniyor bir süre sonra. Kesin çözüm ise sitelere üye olurken alternatif bir mail adresi kullanmak örn: uye123 @ gmail . com bu sayede kullandığın mail adresini de korumuş olursun.

Kesin çözüm ise sitelere üye olurken alternatif bir mail adresi kullanmak örn: uye123 @ gmail . com bu sayede kullandığın mail adresini de korumuş olursun.

En büyük etken üye olduğun sitelerden kaynaklanıyor..işte tam bu noktada ne kadar kalitesiz sitelerde gezindiğimiz ortaya çıkıyor Arkadaşın dediğine katılıyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...