Jump to content

Farmville'yi Yasaklamak Için Bir öneri

progenit

Recommended Posts

Ah şı farmville'den çektiğim kadar kimseden çekmiyorum. Evde tüm herkes o aptal oyunu oynuyor. Manyaklaştılar sanki gelecekte faydası olucak gibi birşeyler ekiyorlar para topluyorlar. 4 -5 saat o oyununbaşında kalıyorlar.

Bana bir şey önerin nasılyasaklayacağım o oyunu?

Facebook'u yasaklayayım diyorum. dns ile yine giriyorlar bir yol söyleyin..

xD Yaparım dediğini ama 1'ine yapamam. :D Hiç kalkmıyor ki başından biri kalkakrne da komple kapıyor. Ne yapacağımı da bilemiyorum ki kafayı yedim onlar yüzünden. :D Bir de bunun balık oyunu bar bilirsiniz. Balık besliyo. Gerçekte beslemesi kaldı da sanal olarak besliyolar balıkları. Engel için net bi çözüm lazım bunları ama ney. :S Program fala nyok mu böyle...

Bildiğim kadarıyla o oyunlar facebook dışında bir sunucu üzerinden çalışıyor. Eğer oyunların hangi IP üzerinden çalıştığını bulabilirsen o IP adreslerini bloke edebilirsin. Poker gibi oyunlar bir ara yasaklanmıştı Facebook'ta..Türkiye için yasaklandı tabii.

xD Yaparım dediğini ama 1'ine yapamam. :D Hiç kalkmıyor ki başından biri kalkakrne da komple kapıyor. Ne yapacağımı da bilemiyorum ki kafayı yedim onlar yüzünden. :D Bir de bunun balık oyunu bar bilirsiniz. Balık besliyo. Gerçekte beslemesi kaldı da sanal olarak besliyolar balıkları. Engel için net bi çözüm lazım bunları ama ney. :S Program fala nyok mu böyle...

evet dostlarım

sanal uyuşturucu olan bu tip oyunlara karşı şikayet mercileri ve kapatılması için neler yapabiliriz başka

bu konudan muzdarip

bütün arkadaşlarımızdan ortak bir platform oluşturalım ve bir yerde buluşalım

çocukların geleceği gidiyor elden

her görüşü olan bildirsin

şikayet benim önerim

ama nereye ve nasıl

şikayet etmeye çalıştığınız oyunun yasal hiç bir gerekçe gösteremezsiniz. 70milyonluk Türkiyede yaklaşık 30 milyon kişi o oyunu oynuyor. sizin şikayetinize ister gelecek gidiyor deyin ister başka birşey söyleyin verecekleri cevap zevkler ve renkler tartışılmaz. siz o oyunu oynamıyorsunuz başka oyun oynuyorsunuz veya sigara içiyorsunuz diye tepki alacaksınız. gençlik gidiyor vatan batıyor gibi yaklaşmayla hiçbir yere varamazsınız. farmvilleden önce cafelerde onlarca yüzbinlerce ilköğretim öğrencisi sabah akşam knight veya counter vb oyun başındalar. farmville gibi bir oyundan önce kapatılması gereken bir sürü oyun var. kusura bakmayın ama bu fikir çok saçma olmuş.

yukarıda belirttiğim oyunlar için bile internet kafelerde izin belgesi veya 14 yaş girişi yapılabilmekte hemde resmi izin ile. farmvilleyi gençlik gidiyor diye öne çıkarmadan önce internet cafeleri şöyle bi dolaşın asıl hangi oyunlar gidiyor diye. sizin görüşünüze göre bütün online oyunlar yasaklanmalı. farmville veya internet oyunlarının avukatı değilim etrafımda oyunu oynayan arkadaşlar sabahtan akşama kadar işte çalışıyor akşam eve geliyor yemek yeyip dizisi varsa dizi bakıyor tarlasını sürüp ekip veya diğer oynadığı balık oyunu vs sini yapıp biraz kafa dağıtıp yatıyor. bu şekilde günün monotonlugu yorgunluğu iki dakika vakit geçirerek atan kişilerin elinden de onu almayın hoş zaten elinizdeki gençlik gidiyor yararlı değil şeklinde yapacağınız şikayetle bir yere varamazsınız.

kendi zevkinize uymuyor veya bir başkası günün çoğunluğunu paşında harcıyor diye şikayetçi olmak ne kadar doğru öncelikle ona karar verin.

çocuğunuz bunu yapıyorsa uyarın pc kullandırmayın neti kapattırın net kullanımına izin vermeyin bunu yapamıyorsunuz o sizin sorununuz

iş verenseniz yönetim olarak yasak koyun açanlara caydırıcı ceza verin.

ama kimsenin hakkını elinden almaya çalışmayın. biraz önce belirttiğim gibi online oyun avukatı değilim ama öneriniz çok saçma herkesin kendi düşüncesi ve konuşma özgürlüğünü alamazsınız. insanlara aptal aptal koskoca adamlar manyak manyak kelimelerini kullanırken karşınızdakini tanımadan veya ne niyetle oynadığını bilmeden söz sarfetmeyin. şu anda dünyadaki herkes sigaranın öldürğünü biliyor içenler içmeye devam ediyor muhakkakik biraz önceki yazdığım kelimeleri yazan arkadaşlardan içen vardır en kötü günlük 5tl sigara parası veriyor zararını biliyor niye bırakmıyor? sorsak tek zevkim bırakamıyorum. bende bir sigara içenim bende kafa dağıtmak için farm veya benzeri online oyuna günde bir kere girip çıkıyorum ama kimsenin yaptığına aptal, koskocaca adamlar manyak manyak oyun oynuyor kelimesi kullanmıyorum. lütfen yazdıklarınıza dikkat edelim.

Tartışmaya ne gerek var ki? Madem o 'manyak' sözüne kızdın ben özür dilerim o söz için. Ancak oynarlarken ki halleri aynen tabir ettiğim gibi.

Dns'yi de değiştiremedim Erişim engellendi diyor. Yine de sağol "Ultimatefe".

Yasak kelimesi çiğnenmek için vardır. Alternatif ise varolanın dışında başka birşeylerin varolduğunun bilincine varmaktır.

Eğer birşeyi değiştirmek istiyorsanız ona alternatif sunmak zorundasınız. Online oyun oynayan bir çocuğu online oyun oynamaya iten sebepler nelerdir? Bu sebepleri bulursanız o çocuk yada adam yada kadın her ne olursa olsun çözümünde yarısını bulmuşsunuzdur demektir.

Eskiden çocuklara "çok Tv izliyorsunuz hiç ders çalışmıyorsunuz Tv size yasak" dediğiniz zaman çocuklar da tv izlemiyor ama dışarıya kaçarak kendilerine alternatif eğlence imkanları yaratmaya çalışıyorlardı. Tabi bunun sonucu kimi çocuk kötü yola giriyor kimiside farklı yola.

Buradan çıkan sonuç Çocuk yada kişi Yaptığı işlerin dışında eğlenmek ve stres atmak zorundadır. Eğer farklı alternatif çözümler getirebiliyorsanız ( Bu herkes için farklıdır ) Sorununuzuda büyük bir ölçüde çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Not : Eğer aşırı derecede kendisini kaptıran birisinin olduğunu düşünüyorsanız lütfen uzman yardım alınız.

Yasak kelimesi çiğnenmek için vardır. Alternatif ise varolanın dışında başka birşeylerin varolduğunun bilincine varmaktır.

Eğer birşeyi değiştirmek istiyorsanız ona alternatif sunmak zorundasınız. Online oyun oynayan bir çocuğu online oyun oynamaya iten sebepler nelerdir? Bu sebepleri bulursanız o çocuk yada adam yada kadın her ne olursa olsun çözümünde yarısını bulmuşsunuzdur demektir.

Eskiden çocuklara "çok Tv izliyorsunuz hiç ders çalışmıyorsunuz Tv size yasak" dediğiniz zaman çocuklar da tv izlemiyor ama dışarıya kaçarak kendilerine alternatif eğlence imkanları yaratmaya çalışıyorlardı. Tabi bunun sonucu kimi çocuk kötü yola giriyor kimiside farklı yola.

Buradan çıkan sonuç Çocuk yada kişi Yaptığı işlerin dışında eğlenmek ve stres atmak zorundadır. Eğer farklı alternatif çözümler getirebiliyorsanız ( Bu herkes için farklıdır ) Sorununuzuda büyük bir ölçüde çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Not : Eğer aşırı derecede kendisini kaptıran birisinin olduğunu düşünüyorsanız lütfen uzman yardım alınız.

evet bu konuda haklısın bence.

Ülkemizde bu kadar internet çiftçisinin olması sevindirici yani 30 milyon az değil ha :D

Öte yandan ürettikleri ile ülke ekonomisine kattıklarına bakarsak trajikomik

Tabi özgür bi ülkedeyiz herkes dildiğini yapacak

Soru nun cevabına gelince işin zor engellesen bile fazla sürmez ve tepkilerini alırsın yani uzun sürmez

açıkçası zor bi durumdasın Allah yardımcın olsun

Ne kursan kaldırır aşarlar

o manyaklardan benim ailede de 8 tane var kardeşlerim ve yeğenlerim bunlara manyak diyorum çünkü

olmayan tarlaya tohum ekiyorlar sonrada dönüp olmayan mahsülleri topluyorlar:)

hiç akıllı adam böyle birşey yaparmı.. :angry2:

aynı binada oturduğumuz halde bizimkiler bu oyuna başladı başlayalı yüzlerini göremez oldum

kardeşim gelip 2 dakika oturduktan sonra kalkıp gidecem diyor neden hemen kalktın dediğimde

abi benim mahsüllerin toplanması lazım yoksa tarlada çürüyecekler deyip kaçıp gidiyor

sözün özü bu oyun Ailevi ilişkilerimizi bile bitirdi...

işine gelen oynar işine gelmeyen oynamaz arkadaşım eleştirmeden önce eleştirilecek daha mühim şeyler var internette...

farmvilleden daha kötü içerikler ve daha çok şiddet içeren oyunlar var önce siz onların üzerine gidin...

ben size birşey söyleyeyimmi maden böyle bir konu açılmış...

yapılan araştırmalara göre +18 ve gay türü sapık müstehcen içeriklere erişimde dünyanın 1 numarasıyız bilmem farkındamısınız?

önlem alınabiliyorsa önce bu ahlaki çöküntülere önlem alınmalıdır...

saygılarımla..

Aklınızı yiyeyim arkadaşlar ne kadarda basit sorun varda bu kadar uğraşıyorsunuz . Bu dert Bir çok kimsede var .

Şimdi Bu işten en çok zararı kim Görmüşse iş ona düşer ....

Hemen bir avukat tutacak ve koy kasaba gibi bir yerde hakimi tanıyacaksın yandaş bir hakim son modanın kelimeleri :D derdini anlatıp dilekçeni verirsin ardından hakim kararı verir ..

Sende hakimin kararını hemen iletişim M. neydi adı verirsin ve anında kapatırlar ne gerek var dns ye bizim hakimler isterse googleyi yahoo yu hata dünyaya çıkışı bile kapatmaya karar verir cesur adamlardır ... :D

Not: Elini çabuk tutmalısın AKP yargı reformu yapmadan kararı çıkartın tüm mileti kurtarın

Bence artık konu kapatılabilir çünkü Sorun Çözüldü :D

işine gelen oynar işine gelmeyen oynamaz arkadaşım eleştirmeden önce eleştirilecek daha mühim şeyler var internette...

farmvilleden daha kötü içerikler ve daha çok şiddet içeren oyunlar var önce siz onların üzerine gidin...

ben size birşey söyleyeyimmi maden böyle bir konu açılmış...

yapılan araştırmalara göre +18 ve gay türü sapık müstehcen içeriklere erişimde dünyanın 1 numarasıyız bilmem farkındamısınız?

önlem alınabiliyorsa önce bu ahlaki çöküntülere önlem alınmalıdır...

saygılarımla..

hiç şaşırmadım doğrusu bizim toplumumuzdan herşey beklenir bunu nasıl engellemeyi düşüyorsunuz acaba??? hergün ayrı bir acayipliklerle karşılaşıyoruz saymaya kalkarsak ömrümüz yetmez...

yanlış anlama arkadaşım ama yapılacak bişey de yok neden dersen herkez istediği yere girmekte serbest devlet neyapıyor site yasaklattırıyor vs...vs.. ama sonuç ne yine giriliyor yani bunun önüne geçileceğini sanmıyorum...

farmwille den hissedar falan mısın

ne ayaksın

senin okuma özürün mü var? o paragrafı dön dolaş tekrar oku avukatı olmadığımı kaç kere yazmışım. savunduğunuz hipoteze bakın sonra yorun yopun. kişilerin tercihlerini zevklerine engel olamazsınız.

çocukken hiç ateriye gitmedin mi (ben bir veya iki kere gittim), hiç playstation oynama gitmiyormusun?(bazıları bunu sürekli yapar) kaç kere internet kafelere gidip baktın?

konuyu açan arkadaşın anlatmak istediğini anlıyorum ve şöyle bir örnek te söyleyeyim kendi arkadaşım izin gününde sabah 8-9 gibi internet kafeye oturup gece 12 ye kadar hiç kalmadan kafede oturur ve onun gibi olan bir çok kişi de var. ama adama sorarsan bu onun için bir zevk. ne bileyim sanki hepimizin zamanında atariye koşarak gitmemiz gibi (ateriyi bilmeyenlerde olur veya hiç oynamayanlarda :D ) veya playstation oynamak gibi. bu sabah 8-9 gibi cafeye gidip gece 12 de çıkan arkadaş/arkadaşlarım oynadığı oyun knight ne anlıyorsun diye soruyorum zevk bu diyor. sen ne anlarsın diyor. o yazdığım yazıyı konuyu onayladığım için yazmadım kendimde dahil olmak üzere sabahtan akşama kadar işte çalışıp akşam eve gelip yemek yedikten sonra 2-3 saat vaktim var ne yapabilirim söyleyeyim ya alkol alırsın ya dizi izlersin yada okey oynamaya kahveye gidersin veya açar netten günün haberlerine bakar o yatmadan önceki 2-3 saati birşeylerle değerlendirirsin. siz kalkmış diyorsunuz ki bazı arkadaşların ve benim belirttiğim müstehcen oyunlar oynuyorlar ruh sağlığını bozan oyunlar var dememe rağmen tutmuşsunuz bir farm kapansın hikayesi onu sürüyorsunuz. siz oynamıyorsunuz sevmiyorsunuz diye günde 2-3 saat pc başında oturanları veya kişilerin zevklerine müdehala edemezsiniz. o yazıda belirttiğim gibi çocuğunuz ise yasak koyun koyamiyorsanız o sizin sorununuz. iş verenseniz caydırıcı yaptırın uygularsınız onuda yapamıyorsanız o da sizin sorununuz. farm günün 24 saatini kaplayacak bir oyun değil bu oyuna gelinceye kadar çok oyun var. hasat ekmiş topluyormuş ne ekiyor günlük ekiyor veya 12 saatlik ekiyor yani günde 1 kere veya 2 kere bakıyor. gidin online oyunlara bakın (şiddet içeren ruh sağlığı bozan haricine) neymiş gezegen alacakmış neymiş saldırı yapacakmış neymiş 2 saatlik gelişimi bitmiş yeni gelişim yapacakmış neymiş 2. 3. 5. köyü alacakmış. savunduğunuz hipotez nereye gelip nereye gittiğini düşün ondan sonra ne ayaksın de.

bu durumda aynı soruyu ben sana yöneltmiş olayım. ayrıca dünya kadınlar günün pardon doğum günün şimdiden kutlu olsun.

komple o ağda kimsenin girmesini istemiyorsan modemden ipsine blok koyacaksın

başlat çalıştıra cmd yaz enter la

sonra ping www.facebook.com yaz enter la

ip adresi çıkacaktır modemden o ip ye yasak koy

ne dns değiştirme nede host o modemden nete bağlanan pc ler facebook a giremez

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...