Jump to content

Matematik Bilenler İçeri

Mükemmel 

Recommended Posts

Bende -3/10 buldum, 2 defa çözdüm, diğer arkadaşlarda aynı bulmuş.

Demek şıklar yanlış :)

Hangi yayın evinin hangi kitabı acaba bu? Sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim?

Düzeltme: Şıklar doğru, Cevap D şıkkı (-3/10) Benim gözler bozuk sanırım :)

Bende -3/10 buldum arkadaşım :p:)

(-13/5) + (-2/5) + (27/10) =

( 2 ile genişletilir Paydaları 10 da eşitlemek için ) -26-4+27/10 = -3/10 :) Doğru cevabın bu olması gerekir !

Dostum senın işlemin başi yanlış gerısı doğru (-13/5) kısım o -6/5 olmalı yanı payda ile carpıp toplamıssın fakat pay ile carp ve paydayı aynan yaz oda --> -6/5 yapar

Sorunun Cevabı ise: 11/10

Şıklar yanlış değil sizin gözler bozuk... Cevap D şıkkı... :):)

345mzvt.png

Allah Allah, dikkatimden kaçmış demek :whistle:

Benimkisi Koşullu Şartlanma :) Soruya veya Şıklara bi Yanlışlık var Ön Yargısı ile yaklaşınca, önümdeki kağıtta yazan cevabı şıklar arasında göremedim :(

Mesajı gönderen arkadaşta "Buldum ama Şıklar arasında yok" diyince, bende direk Koşullandım :)

Evet Cevap D Şıkkı , -3/10 :rolleyes2:

Dostum senın işlemin başi yanlış gerısı doğru (-13/5) kısım o -6/5 olmalı yanı payda ile carpıp toplamıssın fakat pay ile carp ve paydayı aynan yaz oda --> -6/5 yapar

Arkadaşım 6 yı 5 e bölünce 2 tam sayısını veriyor mu :) ama 13 ü 5 böldüğün de soruda yazan kesri verir :)

hayır; pay ile 2 yi çarpmak için arkadaşım 2 rakamı ile pay aynı hizada olmalıydı, ama dikkat edersen bölü çizgisi ile aynı hizada yani orada iki tam üç bölü beş demek istiyor.

cıxcıxcıx Tabele abim sanki hafiften yetkilerini ve o benzersiz paint yeteneğini kullanmış gibi geldi bana :D d şıkkı niye böyle kalın kalın yazılmış ben cevabım der gibi acabaağğ :p Eğer herhangi bir oynama yoksa, tnc belediyesi olarak siteyi birkaç gün kapatıp göz egzersizleri yapalım derim.

cıxcıxcıx Tabele abim sanki hafiften yetkilerini ve o benzersiz paint yeteneğini kullanmış gibi geldi bana :D d şıkkı niye böyle kalın kalın yazılmış ben cevabım der gibi acabaağğ :p Eğer herhangi bir oynama yoksa, tnc belediyesi olarak siteyi birkaç gün kapatıp göz egzersizleri yapalım derim.

Eğer hakılıysan benimde Göz Doktoruna gitmeme gerek kalmayacak, Acilen Tabele abimizden Cevap bekliyoruz :-) :p

Aynen çünkü ilk baktığımda öyle bir cevap yoktu :D sonradan nasıl olduysa eklendi :p

Eğer hakılıysan benimde Göz Doktoruna gitmeme gerek kalmayacak, Acilen Tabele abimizden Cevap bekliyoruz :-) :p

Arkadaşlar hakkınızı helal edin. Blackman kardeşim az da olsa pazar pazar espri niyetine alalım bu uygulamayı. Tüm TNC Belediyesi halkından özür.

:rolleyes: :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...