Jump to content

Explorer Giriş Sayfanızı Değiştiremiyormusunuz ...

turantula

Recommended Posts

kilitjn1.jpg

Explorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.

Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesini > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri altında bulunan ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.

2bq9.jpg

Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

Bu menünün sağ tarafında bulunan '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.

3pp5.jpg

'' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

alıntı

@bultar için düzenlendi .... sadece Xp Professional için :blink:

• 3 hafta sonra ...
Group Policylerle Uğraşmanıza Gerek Yok.Bu Programcığı Çalıştırın Hem Sizden Habersiz Çalışan Popupları Görün Hemde Kilitlenen Giriş Sayfanız Düzelsin.(Tüm Windowslar İçin)

Please register to see this content.

rapidden vermişsin ama açmıyor orjinal siteinden versen de doya doya çeksek! :(

Şimdiden teşekkürler!

iyide zaten benim pc de giriş sayfası virüs girince değişmez oluyor. bence en akıllı yöntem direkt format.

regeditten de oluyor bu arada..

Arkadaşlar bukadar uğraşmaya ve sorun etmeye gerek yok '' Başlat - Programlar - Donaltılar - Sistem araçları - Sistem geri yüklemesi '' iş tamam , dahadamı olmadı ver ghost'u kafan ağırmasın... :(

• 2 years yıl...
  • 5 hafta sonra ...

bende cevaplar çok kötü

internet açılış sayfanızı ne değiştirmişse bunu yine yapacaktır.

yada bilgisayarınızda sadece ie açılış sayfasınımı değiştirdiğini düşünüyorsunuz.

Arkadaşlar ad-aware ile tarama yaptırın. bulduklarınızı silin. antivirüs ile tarama yaptırın. bulduklarınızı silin

eğer pc de kasma bekleme vs. olağan dışı birşey varsa ei açılış sayfası düzelse bile basın formatı.

güvenlik önemli.

ben böyle bir durumda hemen basıyom formatı vallaha. ama artık olmayacak

formata gerek yok arkadasım google toolbarı indir ve kur orada google anasayfa yap ondan sonra istediğini yapabilirsin anasayfa

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...