Jump to content

Aİrtİes Rt-205 Modem

mosfet35

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle meraba, kardeşim ikinci el airties modem almış biz bunun driwerini bulduk yükledik herşey güzel fakat telekomun bana verdiği kullanıcı adımı parolamı girip kaydete tıklanınca şiöyle bi uyarı çıkıyor, " kullanıcıadınızın sonuna otomatik olarak @smileadsl eklenecektir " diyor yani mesela benim kullanıcı adım edoozturk@ttnet olarak değilde edoozturk@smile adsl olarak değiştiriyor ben bunu nasıl silebilirim 02120444 33 75 müşteri hizmetlerini aradım hafızayı sildirmen gerekiyor dediler o işi nasıl yapcaz bilen varmı??? yoksa o modem kaçacak bana heralde, acil yardım ederseniz çok sevinirim

modeme ait arayüze 192.168.2.1

yazarak

orada

fırmware güncellemesi var kardeş

onu bir yap

sana modemi nereden aldığını soracak ayarlarken

oraya ttnet işaretle

fırmware güncellemesi bitince dene bakalım

fırmware yi buradan indirebilirsin

]http://www.airties.com/online-support.asp?dil=tr][/CODE]

Arkadaşlarım ben reset olayını denedim olmadı reset tuşuna 10 saniye kadar basılı tuttum adsl ışığı normal sinyal gibi göz kırpıyorudu olmadı, olmuyor die iddia etmiyorum belki yanlış bişey yapmışımdır, fakat birde arayüze girmeye çaışıyorum 192.168.2.1 yazarak bende şifre istiyor bu şifre bildiğim kadarıyla " admin " olmalı ama kabul etmiyor yazdığım şifre hanesi boş oluyor, yeniden gir gibisinden arayüze giremiyorum yani,,, ttnetin bana verdiği şifreyi de denedim oda olmadı, sanırım firm ware olayını denedim güncelliyor dedi bi siteden Airties_rt-205_FW_1.0.25 die firware indirdim sonra güncelle dedim masaüstünde indirdiğim versiyonun yolunu gösterdim

%0 dan yawaş yawaş %100 kadar gitti tek tek cizgiler belirdi tamamladı ama gene olmadı

modemın ustunde smıle adsl sirketinin numarası yazar en ıyısı musterı hızmetlerını ara ordan sonucu al versıon atılması lazım karde kullanıcı adını gırdınmı smıle oluoo demıı

Arkadaşlarım ben reset olayını denedim olmadı reset tuşuna 10 saniye kadar basılı tuttum adsl ışığı normal sinyal gibi göz kırpıyorudu olmadı, olmuyor die iddia etmiyorum belki yanlış bişey yapmışımdır, fakat birde arayüze girmeye çaışıyorum 192.168.2.1 yazarak bende şifre istiyor bu şifre bildiğim kadarıyla " admin " olmalı ama kabul etmiyor yazdığım şifre hanesi boş oluyor, yeniden gir gibisinden arayüze giremiyorum yani,,, ttnetin bana verdiği şifreyi de denedim oda olmadı, sanırım firm ware olayını denedim güncelliyor dedi bi siteden Airties_rt-205_FW_1.0.25 die firware indirdim sonra güncelle dedim masaüstünde indirdiğim versiyonun yolunu gösterdim

%0 dan yawaş yawaş %100 kadar gitti tek tek cizgiler belirdi tamamladı ama gene olmadı

Arkadaşım,airtiesin sitesindeki güncellemeden standart olanını yükleyeceksin.

http://www.airties.com/firmwares/AirTies_RT-205_FW_1.0.41.bin[/CODE]

sitesinde ki link bu.sen 1.0.25'i nereden buldun bilmiyorum...air sitesine baktığında(iyi kontrol et)

[CODE]http://www.airties.com/product-details.asp?id=2&s=5&pn=RT-205&i=11&ci=104&i=2&cat1=Kablosuz+%C3%9Cr%C3%BCnler+&cat2=Kablosuz+DSL+Modem%2FA%C4%9F+Ge%C3%A7itler&dil=tr[/CODE]

sende göreceksin ki 1.0.25 diye bişi yok...modeme ulaşabiliyorsan bununla güncelle...

Arkadaşım,şimdi tekrar baktımda,sen zaten ttnet'in eski güncellemesini yüklemişsin...sorun çıkmaması lazım ama daha yeni RT-205 2.5.2 13.02.2009 versiyonu var...şimdi ftp ile bağlanamıyorum demişsin,ftp'yi unut.kullandığın internet tarayıcına 192.168.2.1 yazarak bağlanmayı deneyeceksin...eğer yanlış bir işlem yapmadıysan mutlaka bağlanman gerek.modemin şifresi ttnet olabilir.kolay gelsin.

192.168.2.1 adrsine gir.

şifre kısmını boş geçip tamama tıkla

ADSL/ADSL ayarlarına gel

oradan da sağ tarafta bulunan düzenle kısmına gel

açılan ekranda kullanıcı bilgilerini kontrol et

kullanıcı adın doğru fakat @ işaretinden sonrası ttnet ise orayı smile yap

her ihtimale karşı istersen şifreni de tekrardan gir

kaydet de işlem tamamdır.

Merhaba

Diğer arkadaşların tavsiyelerini gözardı etmeden, aşağıdaki resimde olduğu gibi işlem yaparsan, bağlanmaman için bir neden yok.

Bu modem için Smile ADSL sürücüsünü ayrı vermişler.

Adres:

Please register to see this content.

airtiesrt205fw1041.png

Merhaba

Diğer arkadaşların tavsiyelerini gözardı etmeden, aşağıdaki resimde olduğu gibi işlem yaparsan, bağlanmaman için bir neden yok.

Bu modem için Smile ADSL sürücüsünü ayrı vermişler.

Adres:

airtiesrt205fw1041.png

ARKADAŞIM BENDEKİ MODEMDE ZATEN SMİLEADSL.COM U YÜKLEMİŞLER BEN BUNA TTNET OLAN KULLANICI ADIMI GİRMEYE ÇALIŞIYORUM İZİN VERMİYOR BANA EDO@TTENET YAPMAMA İZİN VERMİYOR ADIMI YAZIP KAYDE DEDİĞİM ZAMAN " KULLANICI ADINIZIN SONUNA SMİLEADSL.COM OTOMATİK OLARAK EKLENECEKTİR YAZIYO TAMAMA TIKLAMADAN DEVAM EDEMİYORUZM ZATEN TAMAM DEYİNCEDE @TTNET YAZISI GİDİYOR SMİL... GELİYOR STANDART VERSİYONU YÜKLEDİM OLMADI, TTNET VERSİYONU YÜKLEDİM OLMADI SMİLEYİ İNDİRİP DENEMEDİM ONUMU VERDİĞİN SAYFADAN İNDİREYİM YÜKLEYİM SENİN DEMEK İSTEDİĞNİNİ ANLAMADIM BEN,, YADA BUNU KİM YAPAR KİME GÖNDEREYİM ACABA?

192.168.2.1 adrsine gir.

şifre kısmını boş geçip tamama tıkla

ADSL/ADSL ayarlarına gel

oradan da sağ tarafta bulunan düzenle kısmına gel

açılan ekranda kullanıcı bilgilerini kontrol et

kullanıcı adın doğru fakat @ işaretinden sonrası ttnet ise orayı smile yap

her ihtimale karşı istersen şifreni de tekrardan gir

kaydet de işlem tamamdır.

DENEDİM ARKADAŞIM GENE AİRİES KURULUMUNDA İNTERNET BAŞARILI BİR ŞEKİLDE BAĞLANDINI DİYOR AMA GENE BAĞLANMIYOR

modemın ustunde smıle adsl sirketinin numarası yazar en ıyısı musterı hızmetlerını ara ordan sonucu al versıon atılması lazım karde kullanıcı adını gırdınmı smıle oluoo demıı

EVET ARKADAŞIM BUNU KİM ATACAK Kİ

BEN BURDA ON SON SÜRÜMÜ İNDİRİYORUM YÜKLÜYORUM GENE OLMUYOR???

Firmware yüklemeden bağlanamazsınız. Airtiesin sitesinden normal ya da ttnet firmawareyi yükleyin. Dikkatli yapın bilmiyorsanız bilen birine yaptırmanızda fayda var. Modem arayüzünde de bu ayar ve güncelleme mevcut.

Versiyonu secip indirin TTNET , Standart hangisini istiyorsanız

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=RT-205&s=5&ci=6&dil=tr[/CODE]

• 1 ay sonra...

Arkadaşım yukarıdaki yorumlar hemen hemen hepsi doğru ama eksik,aşağıdaki sıralamayı takip edersen modem kaçmaz merak etme ;)

1-explorer sayfasına 192.168.2.1 yaz;ENTER

2-gelen şifre kısmını BOŞ bırak;ENTER

3-sol taraftaki menüde ARAÇLAR-FİRMWİRE GÜNCELLEME;ENTER

4-işte eksik yaptığın konu burada;sen en son versiyonu yüklüyorsun ama senin çözümün yine smile adsl de simile adsl'in ilk sürümünü yani 2007 sürümünü yükle AirTies_RT-205SM_FW_1.0.41.bin

5-işlem tamamlandığında smileadsl yazısını silebilir ve ttnet yazabileceğin bir versiyon yüklenmiş olacak.

6-sonrasında istediğin versiyon ile değiştirebilirsin o sana kalmış ama değiştirmenede gerek yok her türlü kullanırsın

:closedeyes:

• 3 hafta sonra ...

Aynı problem bende de var. Smile adsl'den alınan AirTies RT 205 modem maalesef ttnet ile ayarlanamıyor. Firmware standart veya ttnet son versiyon yüklememe rağmen cihazın arayüzüne girdiğimde eski versiyonu görüyorum. Yani yeni versiyon yüklendi mesajı almama rağmen yüklenmiyor. Dolayısı ile ttnet kullanıcı adını ayarlayamıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...