Jump to content

Cmd Koduyla Bir Exe'yi Başlangıça Kopyalamak?

facenoise

Recommended Posts

Elimde basit bi exe kodu var, splash nag reklam tarzında bir exe var, ben bunu cmd koduyla ve ya bat ile Başlangıç'a kopyalamak istiyorum acaba bunun kodu nedir ?

copy reklam.exe "C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Start Menu\Programlar\Başlangıç"

koduyla bir türlü beceremedim %all users% tarzı çok komut denedim ama bir türlü olmadı.

Bide Aradaki Kullanıcı adı her bilgisayarda değişir bunuda nasıl yapabilirim.

Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar iyi çalışmalar..

direk regedit e kayıt girsen cmd ile, böyle uğraşmaktansa

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Reklam"="C:\\reklam.exe"

cmd kodu

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" /f /v "Reklam" /t REG_SZ /d "C:\reklam.EXE"

Winrar ile SFX yapacaksın. Çıkarılacak dizine şunu yaz.

%ALLUSERSPROFILE%\Start Menu\Programlar\Başlangıç[/CODE]

@bilalozkan7 teşekkür ederim arkadaşım, dediğin gibi yaptım oldu. Öbür yardımcı olan arkadaşlarda teşekkür ederim ama cmd ile yapamamıştım, olsun yine zahmet edip yazdınız sizede teşekkürler..

Winrar ile SFX yapacaksın. Çıkarılacak dizine şunu yaz.

%ALLUSERSPROFILE%\Start Menu\Programlar\Başlangıç[/CODE]

elimde

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=134319&st=0[/CODE]

linkindeki egemynet'in AMS(AutoPlay Media Studio) ile yaptığı masaüstü çalışması var. Ben bu çalışmayı kendi kafeme uyarlayıp editledikten sonra kulllanmak istiyorum. AMS ile exe haline getirip başlangıçta çalıştırmak istiyorum. Bu mümkün mü? Ayrıca cafedeki bilgisayarlarda bu masaüstü çalışırken, cafe müşterilerinin Windows'un kendi masaüstüne dönmelerine nasıl engel olabilirim. Son bir soru görev yöneticisinden bu exe'nin sonlandırlmasına nasıl engel olurum.

Teşekkürler...

elimde

[url="http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=134319&st=0"]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=134319&st=0[/url][/CODE]

linkindeki egemynet'in AMS(AutoPlay Media Studio) ile yaptığı masaüstü çalışması var. Ben bu çalışmayı kendi kafeme uyarlayıp editledikten sonra kulllanmak istiyorum. AMS ile exe haline getirip başlangıçta çalıştırmak istiyorum. Bu mümkün mü? Ayrıca cafedeki bilgisayarlarda bu masaüstü çalışırken, cafe müşterilerinin Windows'un kendi masaüstüne dönmelerine nasıl engel olabilirim. Son bir soru görev yöneticisinden bu exe'nin sonlandırlmasına nasıl engel olurum.

Teşekkürler...

Hocam ilk olarak sunu belirtmek isterim size. Auto Play ile ilgili bilgim yok denecek kadar az ama mantık sorusu cevaplar gibi cevaplıyorum :) Öncelikle egemynet'in calısmasını editlemen için proje dosyasının elinde olması gerek. O olmadıgına gere hazır auto play media studio uygulamalarını düzenlemenin bir yolu varmı yok mu araştırma yapmalısın. Müşterilerin bu uygulamayı hiçbir şekilde kapatamaması için muhakkak autoplaymedia studio'da bir ayarı vardır. Nasıl görev yöneticisinin Her zaman üstte diye bir seçeneği varsa onunda vardır.Görev yöneticisinide kafe programı aracılıgıyla devredısı bırak. Bu kadar :)

Hocam ilk olarak sunu belirtmek isterim size. Auto Play ile ilgili bilgim yok denecek kadar az ama mantık sorusu cevaplar gibi cevaplıyorum :) Öncelikle egemynet'in calısmasını editlemen için proje dosyasının elinde olması gerek. O olmadıgına gere hazır auto play media studio uygulamalarını düzenlemenin bir yolu varmı yok mu araştırma yapmalısın. Müşterilerin bu uygulamayı hiçbir şekilde kapatamaması için muhakkak autoplaymedia studio'da bir ayarı vardır. Nasıl görev yöneticisinin Her zaman üstte diye bir seçeneği varsa onunda vardır.Görev yöneticisinide kafe programı aracılıgıyla devredısı bırak. Bu kadar :)

AMS ile ilgili sorun yok...Proje elimde mevcut ve sorun editleyememek değil, proje taskbar'da gizli hale getirilip çalıştırabiliyor... Sorun başlangıca atamak ve müşterilerin, proje çalışıyorken (exe olarak) Windows'un kendi masaüstü'ne gitmelerine engel olmak....

Bunu yapmak mümkün müdür?

Teşekkür ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...