Jump to content

Yardim ArkadaŞlar TÜkendİm

alligatör2004

Recommended Posts

1 ay oldu işe gireli arkadaşlar ama herkes banada çok yükleniyor tamam hata yaptım çok büyük sorumluluğun farkına vardım yeni üniversite mezunu biriyim ve işe yeni başladım bunu anlamadılar bir türlü

5 sene sadece evlilik için çalışçaksın türkiye şartlarında hayat toz pembe değil evlilik eve eşya düğün için para biriktircen her sağlıklı birey bu zamanda böyle...ben halen biriktiryorum 19 umdan beride çalışıyorum.okey.! aşkınıda kalbine göm gitsin artık dönülmeyecek noktaya gelmiş olay yoksa şizofrene bağlarsın kendi hayatın mafholur ona göre zamana bırak.!

Aynen istanbul82'ye cehennemin dibinden arş-ı ala'ya kadar katılıyorum.Bak ben 21 yaşındayım ama 30dan önce evlilik mi? Asla...Sende o kafada bi kızı karşına çıkarana kadar kendine ve geleceğine yaşa..Bak ben hem muhasebe alanında hemde bilgisayar alanında kendimi geliştirmek için sürekli kurslar seminerler sertifikalar eğitimler canım çıkıyo.Neden? Çünkü Türkiye'de dümdüz mezuna iş yok.Dolayısı ile gelecekte yok

valla arkadaşım sen bir kız babasına böyle çirkin bir laf söylüyeceksin

sonra ben seviyorum bırakamam diyorsun bence bu laftan sonra

sen hayatta kaldıgına şükret her baba bu lafı yemez

boşveeerrr...

demesi ne kadar kolay değil mi? aynı senin dediğin gibi. altı üstü 2-3 kelime hayatını nasıl da değiştirebiliyor maalesef.

sana "fit özür dile" diyenleri kulakardı et kardeşim çünkü milyarder olup kapılarının önüne eyfel kulasi diksen nafile.

hem bence o kız "ailem istemiyor" diye diretiyorsa ya üstünde muazzam bir baskı vardır (kırılamaz demiyorum) ya da zaten seninle oyun oynuyor demektir. seven insan değil ailesini, hayatını hiçe sayar.

benden sana tavsiye kendine bir meşgale bul. uyduruk kıytırık bir yerde işe başla mesela (parası önemli olmasın, zaten bu güne kadar bir şekilde geçiniyordun tahminimce; seni oyalasın yeter.), ya da sevdiğin bir sanat dalında kurslara başla. en olmadı aç bilgisayarı, AutoCAD, Photoshop, Dreamweaver, Pinnacle Studio... birinde geliştir kendini :) hem meşgale olur sana, hem de bakarsın sertifikasını alıp işe bile başlarsın.

ama ne yap ne et oyala kendini, yoksa durum çok daha beter olur...

Adam olan adam bir insana telefonda "kızın altımdan geçti" falan demez.

lejon89 ve uur isimli üyeler sana güzel şekilde yazmışlar dikkatlice tekrar oku.

İnsanlar ne zorluklarla kızlarını,evlatlarını yetiştiriyorlar sonra serserinin birisi kızın altımdan geçti diyor. O adam şimdi ne durumdadır?

Yok üstüme geldiler, yok işssiz olduğum için hor gördüler falan filan.... Aptal bahaneleri.

Elimde olsa bu sitede ileti yazamazdın hemen banlanırdın. Sana tavsiyem uzatma. Asap bozma.

Arkadaş Cidden Pişman olmuşsa pişman olmanın gerektridiklerini SABRI CEMİL ile yapmak zorunda....

DUA ET BU ÜLKE İSLAM ÜLKESİ DEĞİL...yaptığın zinaya bizleri de ŞAHİT ettin ...eğer ki islam ülkesi olsa idi sen şu anda bu yazıları yazamıyordun....

bu olayı bence daha fazla paylaşmadan kapat...yoksa o kızın bi akrabası bu forumda çıkar sana bi şekilde ulaşır...gerisin var sen düşün...

arkadaşlar yaptığımın savunulacak tarafı yok ama öyle bir hale geldim ki anlatılamaz ayrıları 1 ay oldan başkasıyla nişanlandı bu olay ondan sonra oldu babasıyla konuşmaya çalıştım büyükleri araya sokmak istedim olmadı hep engellediler ben burada günah çıkarmıyorum yaptığım insanlığa sığmaz sinir halinde tutamadım kendimi söyledim sonrası tahmin bile edemezsiniz yaşadıklarımı kandırılmak oynanmış hissine kapılmak güvenin sarsılması çok kötü

Güveniniz sarsılmış böyle bir durumda hala bu kadar acı .ekmeniz bana çok normal gelmiyor..Aşk herşeyi affeder mi.Farzedelim ki barıştınız; ne o sizin yaptığınızı kabul edebilir ne de siz onun başkasıyla nişanlanmış olmasını unutabilirsiniz.Sevgi sandığınız şeyin hırs olabileceğini düşünüyorum..Ya da yenilgi olarak görüp bunu kabul edemiyorsunuz.

Olan olmuş artık bu kadar yazılan şeyden sonra anlamışsındır ki o kız sana yar olmaz. Ha ilerisi için de böyle mi olacak diyosun, e kardeşim ayağını denk al, dudaklarının arasından çıkanlara dikkat et olmaz. Evlilik filan nasipse gelir sen farkında olmadan.

yahu benim anlamadığım bişi var. dünyada başka kız kalmadımı.yokmu şöyle terbiyeli ataerkil bir aileden gelmiş oturmasını kalkmasını bilen,temiz titiz vs. dolu bak dostum senin tek yapman gereken şey aklını başına toplaman ve sebat etmen.nasibinde varsa o bulur seni. ha şu bir gerçekki sende aklını başına devşireceksin birde okumuş adamsın eğer sen böyle yaparsan diğerleri ne yapar Allah bilir.

Hep alligatör2004 e sallamışsınız kızın babasına kimse birşey demiyor,tamam haksızlık yapmış ama cocukta hal hatır sormuş baba basmış kalayı,hal böyle olunca insan ister istemez azından birşeyler kaçırabilir,burda sadece o deil babada haksız.Bence alligatör2004 e bişe yapmamasının sebebi akıllı olması deil ilk onun küfür etmesidir.

1.cisi Olmucak Dua' ya Amin Denmez.

2.cisi ....miş ....n Davası Olmaz :D

Yani geçdi bolunun pazarı,bu tür şeyler yüzünden hayatını aptal gibi geçirmek istemezsin sanırım.

Birini sevmişsin olmamış.ağır laflar etmişsin.geri dönüşü yok.olsa bile kız istemez bu saatten snra.

Koca dünyada yaşanıcak şey çok.Sen sadece milyarda birini yaşamışsın.

Geriye bir çok şey ve bir çok insan var ;)

Normal Hayatını devam etmek ve geçmişdeki kıza ait fotorafları atmak en büyük kazancın olur.

Hep alligatör2004 e sallamışsınız kızın babasına kimse birşey demiyor,tamam haksızlık yapmış ama cocukta hal hatır sormuş baba basmış kalayı,hal böyle olunca insan ister istemez azından birşeyler kaçırabilir,burda sadece o deil babada haksız.Bence alligatör2004 e bişe yapmamasının sebebi akıllı olması deil ilk onun küfür etmesidir.

Aynen katılıyorum,arkadaşın ne müslümanlığı kaldı,ne kişiliği ne birşey.Önüne gelen neredeyse hakaret etti.Banlamak isteyen bile oldu yahu,var mı böyle bir psikoloji.Sanki bu arkadaşlar sütten çıkmış ak kaşık hiç hata yapmamışlar hayatları boyunca.

Bir de "dua et geçer" diyenler varya resmen şok oldum.Evet dua etsin arkadaş anladık ama nasıl düzelir?Hiç ders çalışma,yan gel yat sadece dua et bakalım sınavdan kaç alıyorsun.Bir de bunu yazanların çoğu okuyan gençler,sadece okumuşlar ama,düşünme,analiz-sentez yok,muhakeme sıfır.

Aslında Alligatör kardeşime naçizane tavsiyem,sen nüfus dairesine git iptal ettir kendini sonra gidip lejon09 kardeşin yaşamının bir parçası ol,ne de olsa genç arkadaşımız yaşamı çözmüş,yemiş yutmuş,olmuş yani,bitirmiş olayı.

PS:Alligatör kardeş,nişanlanmış kız,olay bitmiş,sen de yaptığın hatanın kahrı ile yaşamak pahasına olanların üzerine sünger çek.Kaldı ki merak etme geçecektir herşey,birgün gelip "iyi ki" diye başlayan bir cümle kurman muhtemeldir.Bundan sonrası için yapabileceğin en doğru şey kendin için faydalı planlar yapmak ve uygulamaktır.

Saygılar.

ama nişanlı kızımı arayan biri olsa bende düm düz giderim :D kız nişanlanmış zorla verecekler değil ya demmekki oda razı cukkası sağlam evi yeri olan bi delikanlıysa kaçırmazlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...