Jump to content

Airties rt102 modem Bağlantı sorunu

C@NgO

Recommended Posts

Arkadaşlar kardeşimin Airties rt102 modeminde Bağlantı sorunu var bağlantıların hepsini yaptık ayarları girdik fakat nete bağlanırken kopmalar yaşıyoruz bir süre bağlanıyor bir süre sonra kopma oluyor driver güncellemesi ve yeni firmware nasıl yüklenir yardımcı olursanız sevinirim.

• Administrator

Önce buradan en son firmware'yi indir.

http://www.airties.com/surucu_yazilimlar.php[/CODE]

Ardından modeminin içinden firmware güncelleştirmeye girip zipin içinden çıkan dosyayı seçip güncelleştirin.

Kopma sorunu hattın kalitesinden kaynaklanabilir bu arada veya modemde sorun vardır.

• 4 ay sonra...

ewt firmwaresinden dolayı ben alıralmaz firmwareyi yükselttim we hiçbir sorun yaşamadım ayrıca telekomun werdiği zyxel ve airtires modemlerinde 80. portunu kullanmadığınız bi porta yönlendirin çünki direk modeme girilebiliyor hiç zahmet wermeden we default şifrede deişmediyse hack%100 benden sölemesi :D

Kopmalar periyodik ise ( 10/15/20 dakkada bir gibi ) Firmware guncellemesini yaparak ( Firmware image dosyasini modemin sitesinde bulabilirsin ) cozumlersin muhtemelen ama spy gibi parazit yayinlarin da etkili oldugunu unutmamak gerekiyor.

Degilse - Splitter, telefon kablosu gibi harici donanimlari kontrol ederek ( Paralel telefon baglantisi gibi ) sorun cozumunde yol alabilirsiniz.

Saygilar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...