Jump to content

Ağ Bağlantılarım Görünmüyor

Recommended Posts

ethernet kartını aygıt yöneticisinden kaldır yada driver setup kurulumlu yapıldıysa program ekle kaldırdan kaldır ve tekrar kur bence .. yada sistemini çalıostıgı tarihe geri yükle

Bu seferde Aygıt yöneticisinden kadırıp restart yaptıktan sonra DNS sıfırlandı, yasaklandık iyimi :)

zaten bir tek dns değiştirmek için kullanıyodum orayı

Bari yine eski haline döndürmenin bir yolu olsa arkadaşlar

8.8.8.8 yapmak için başka bir yol var mı acep ?

Hani birkaç satırlık yazıyı .txt'e yapıştırıp .bat yapınca bir tıkla dns değişiyordu ya Bilen varmı ?

Ekranda boş bir alana mouse ile gel. Sağ tuşa tıkla. Özelliklere gel. Görüntü özelliklerini aç. Masaüztü sekmesini aç. Masa üstünü özelleştir seçeneğini tıkla. Ağ bağlantılarım seçeneğini etkinleştir. Hepsi bu... Selametle...

Aslında çok basit..

Masaüstünde Ağ bağlantılarım var ona girin boş pencere sağ tıklayın özellikler deyin. Kurulu olan bağlnatılarınız çıkacak onada sag tıklayın özellikler deyin. Genel sekmesinde altta bağlandığımda bildirim alanında simge olarak göster var ona tıklayın onaylayın.

Yine aynı o pencere internet iletişim kuralları var onu seçin özelliklere tıklayın ordan da Dns ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bende zaten durum şöyleydi kadir !

Please register to see this content.

hepsini geçtim dns değiştiremiyorum :)

yinede sağol.

Hacım zaten youtube dns değiştirerek girilemiyor son bir kaç gündür. Neden bilmiyorum. Ciddi önlem aldılar sanırım. Dns olarak 4.2.2.4

4.2.2.6 ile giriliyordu ama engellenmiş. Denemediğim dns kalmadı. Ama olmuyor. Neyse yinede yardımcı olabildiysem ne mutlu ama masa üstünde hala ağ bağlantılarım simgesi görünmüyorsa sisteminde muhtemelen virüs vardır. Yeniden kurulum yapmanı öneririm kardeşim. Kurulum yapmadan önce avg pro internet security kurup güncelle ve tara. Hala düzelmediyse kurulum yap...

Biraz önceye kadar youtube da dahil heryere girebiliyordum güzel kardeşim

çünkü en son google'ın

8.8.8.8

8.8.4.4 olarak ayarlamıştım ve uzun süredir Ağ bağlantılarım'la işim olmadığı için bakmıyordum, bugün bir baktım

tcpip penceresi yok olmuş !

aygıt yöneticisinden donanımı kaldırıp yeniden başlatınca bu sefer dns default hale geldi.

ama virüs konusunda haklı olabilirsin nod32 sorun çıkarmaya başlayınca antivirüs değiştirip durdum

en son norton'u kurmuştum

zaten yeniden kurulum yapmamak için yani format'a gerek kalmadan sorun çözülebilir mi diye açmıştım bu başlığı

Görünen o ki iş yine formata kaldı...

dediğin işlemi yapmayı biliyorum kardeş

ama o işlemi yapıcak pencere resimde gördğün gibi sağ tıklasam bile gelmiyor.

Valla karıştı biraz resimlerde özelliklere değinmeyince öyle sandım neyse..

Driverları sildim restart yaptım dediniz tekrar yüklediniz mi? Aygıt yöneticisi Ağ Bağdaştırıcınız açık halde resim koyarsanız daha iyi anlaşılacak

Herşey normal gibi görünüyor. Şöyle bir deneyin combofix yükleyin sitede mevcuttu. Onunla taratın tarama yaparken klavye mause dokunmayın. Virüs olabilir combofix ten sonra güncel antivirüsünüzle taratın sonuçlara bakın olmazsa artık yeniden yükleyin. Başka birşey gelmiyor aklıma.

netsh interface ip set dns "Yerel Ağ Bağlantısı" static 8.8.8.8 primary

netsh interface ip add dns "Yerel Ağ Bağlantısı" 8.8.4.4 index=2

ipconfig /flushdns

Bu .bat dosyası daha önce işe yarıyordu ama şimdi olmuyor.

combofix'i biliyorum, bir ara kullanmıştım bir daha açılmamıştı, şans işte :) en temizi sıfırdan kurulum.

neyse sağolun arkadaşlar.

Buyur Kardeşim Buradan Programı indir istediğin dns veya host ayarlarını tek tıkla yapabilirisn uğraşmaya değmez.

not: istediğin dns hangisi olduğunu görmek istersen tıklamdan evvel düğme üzerinde fareyi gezdirisen görürsün....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...