Jump to content

Multiboot Çalışmam

gslikahraman

Recommended Posts

Arkadaşlar ilk çalışmam olan Multiboot menümü yaptım ancak tam olarak bitmedi gerçi bitse bile nasıl paylaşacağımı bilmiyorum ama neyse.

Bu benim ilk çalışmam sizin fikirlerinizi bekliyorum.

Fikirleriniz Benim için çok önemli.

Benden yardımlarını esirgemeyen Blue_Life ye teşekkürlerimi de belirtmek istiyorum burada teşekkürler Blue_Life.

HAKAN_AIO.png

1. ateşli yazdıgın hakan yazısını degistir

2. arka plandaki windows logusu goruntuleri bozuyor

3. win 2000 ve win 98 simgelerinin daha kalitelerini bul

sen bunları heralde usb-hd için yapıyorsun ?

Hevesini kırmak gibi olmasın ama bence sadece boyle fotosunu yaparsın :) Bide renkler tutmuyor hiç yokdan photosopda basit efektleri kullan kotu bir gorunumu var

bence görünüm güzel sadece o üstteki ateşli yazı biraz kötü duruyor.

ve multi menünden bazı bileşenleri çıkar. mesala windowsun sadce win7 vista xp si kalsın. (bence sen win7 yi ve vistayı birlikte kullanamazsın)

bu şekilde daha sağlıklı olur bence.

aslında hepsi bi arada olur niye olmasınki ama vistayı aradan çıkarsan ancak dvd boyutunu alır .başlangıç teması berbat gürünümünde değiştirsen daha iyi :)

• Editor

alttan üçünsü sıradaki "POPCORN" ne oluyor ? :huh::D

Allah yardımcın olsun kardeşim... umarım başarabilirsin... şimdiye kadar MAC'in ve Google OS''un da (gerçi Google OS yeni çıktı sayılır) içinde buunduğu bir Multi çalışma görmemiştim, belki sayende görebiliriz... :)

aslında hepsi bi arada olur niye olmasınki ama vistayı aradan çıkarsan ancak dvd boyutunu alır .başlangıç teması berbat gürünümünde değiştirsen daha iyi :)

win7 ile vista bir arada olmaz başaramaz. çünkü bu multi bootu aero studio ile hazırlamış. ben çok denedim ikisini bir arada yapmak için olmadı. dasha sonra @blue_life söyledim o da ikisinin bir arada mümkün olmayacağını söyledi. tabi başara bilirse nasıl yaptıığınıda söylesin öğrenelim.

sakın win7 yi yada vistayı iso olarak koyma. koyduğun takdirde format aşamasında hatayla karşılaşırsın.

kolay gelsin.

alttan üçünsü sıradaki "POPCORN" ne oluyor ? :huh::D

Allah yardımcın olsun kardeşim... umarım başarabilirsin... şimdiye kadar MAC'in ve Google OS''un da (gerçi Google OS yeni çıktı sayılır) içinde buunduğu bir Multi çalışma görmemiştim, belki sayende görebiliriz... :)

Popcorn Bizim live xpler gibi live linux yani cd den çalışan linux :D

win7 ile vista bir arada olmaz başaramaz. çünkü bu multi bootu aero studio ile hazırlamış. ben çok denedim ikisini bir arada yapmak için olmadı. dasha sonra @blue_life söyledim o da ikisinin bir arada mümkün olmayacağını söyledi. tabi başara bilirse nasıl yaptıığınıda söylesin öğrenelim.

sakın win7 yi yada vistayı iso olarak koyma. koyduğun takdirde format aşamasında hatayla karşılaşırsın.

kolay gelsin.

Bu işlemler için uğraşıyorum gerisi kolay bence Win 7 ve vista aynı yere koyacağım inş. bu çalışma ilk olacak..

tabi böle bişi yapmayı kafana koymuşsan en başarılı şekildede yapabilecegine inanıyorum, windows 2000 ni de katmıssın araya hoş güzel ama w.2000 olarak morning 'gin çalışmalarına bak orda mükkemel var w.2000 ordan indirip aio koyabilirsin , windows - wista tüm sürümler+32 ve64bit de katabilirsin(windows7 yide böle yaparsın) ve ayrıca bi çok kişiden yardım alabilirsin(tnctr ailesinden)

not: yapıyormusun yoksa kararsızmısın?

Azmin için kutlarım seni kardeşim.Ama bazı arkadaşların söylediği gibi win7 ve vista yı aynı dvd ye koymak biraz zor,lakin şöyle olabilir 2 adet dvd yaparsın birisinde win7 diğerinde vista olur :) İlk dvd yi takarsın vistayı seçersin senden 2. dvd yi ister böylece kuruluma geçersin :D

not: yapıyormusun yoksa kararsızmısın?

yapacağım ama şu anda fazla ilgilenemiyorum - okul nedeniyle - yinede ufak ufakta olsa gerekli dosyaları toplamaya başladım.

Bunları 4.7 lik bir dvdye sığdır sana ne istiyorsan vericeğim :)

Sığmaz ben 8 gb lik dvd ye sığarmı diye düşünüyorum.

Azmin için kutlarım seni kardeşim.Ama bazı arkadaşların söylediği gibi win7 ve vista yı aynı dvd ye koymak biraz zor,lakin şöyle olabilir 2 adet dvd yaparsın birisinde win7 diğerinde vista olur :) İlk dvd yi takarsın vistayı seçersin senden 2. dvd yi ister böylece kuruluma geçersin :D

Sığdırabilirsem tek dvd kullanacağım tek ama 8 gb

Zaten bu projeye Tnc Ailesine güvenerek başladım herkesin yardımına ihtiyacım var soracağım konular için buradan veya özel mesajla sizlere ulaşırım.

Edeceğiniz yardımlar için şimdiden için teşekkürler...

8 gb lik dvd 9 a yapmayı düşünüyorum ve kararlıyım uğraşacağım yspmak için :D

hacintosh, win7, vista etti 8gb gerisi nolcak :D

yoksa sen mega lite boot menü falanmı yapıcaksın hepsi lite sürümmü olacak :D :D

yide başarılar ne diyim

arkadaşlar neden olmasınki vistayla win7nin starter versiyonunu koyar o şekildede 8 gb dvd hazırlayabilir ne var bunda :D

şaka maka iyi bi iş olur başarırsan ama win7 ile vistayı bir araya koyabilecek tek şey var oda bootlarının aynı olması ki buda mümkündür yalnız komut farkı vardır

boot komutlarını iyi araştırıp öyle denemek lazım

• 2 hafta sonra ...

hala yapmadın mı, büyük kayıp bence, yaşar ekinci abim de böyle bir çalışma yapmayı düşünüyormuş. ikiniz birleşip yapabilirsiniz aslında. bana söyledi ama ben de dosyalar olmadığından yapamadım. bu sistemi yapmak en fazla 1 gün alır ki elinde gerekli dosyalar bulunduğu zaman. bir de grub4dos için mac ve google'ın kurulum dosyalarının komutları yok galiba, bunu da blue_life hocama sorarız. isteyen varsa kien az 2-3 kişi indireceğini tahmin ediyorum böyle bir çalışmayı paylaşmak saçma olur bence. 1 upload sorunu var, 2 indiren olmayacağı için boşuna upload zahmetine girme var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...