Jump to content

1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlu Olsun

ozyol

Recommended Posts

demekki insanları istedikleri verildiginde sorunsuzca kutlanabiliyormuş 1 Mayıs. Tabiki istenmeyen birkaç olay yaşanacak bunlar ilerde daha güzel 1 mayısların olmasına sorunsuz olmasına ön ayak olacak diye düşünüyorum. Birde isterdim ki Tüm sivil toplm kuruluşları katılsın bu toplmsal seslenişe.Solcusu sagcısı dincisi tek yürek olmalı Çalışan Emekcinin dir bu Dünya diyebilmeliler.

Gerçekten güzel bir kutlama olmuş.Ufak tefek kavgalar olsa da genel anlamda harika geçmiş.İşçi Sendikalarına,Polismize kısacası bu İşçi bayramının sorunsuz geçmesinde emeği olan herkese teşekkürü borç bilirim.Şimdi ibret alacağımız değil örnek alacağımız sahnelerle dolu bir işçi bayramı kutlaması var önümüzde.Dileğim o dur ki 2011...ve diğer gelecek yıllarda en kötü işçi bayramı kutlamamız 2010 daki olsun.Saygılarımla

evet umarız öyle olur..

ve saygı çerçevesinde yazılan düşüncelerin silinmediği günlere de :)

"İş Hukuku" kapsamında "İşçi" kelimesinin manası anlaşılınca muhalefet olan arkadaşlar pişman olacaklardır diye düşünüyorum.

Bir işçi çocuğu olarak ve bugunkü bi kaç olay dışında yaşanan güzel görüntüler için mutluyum.

Bu yıl provakatörler istediklerini elde edemediler. Bir arkadaşımız GÜVENLİK GÜÇLERİ elleri tetikte diye bir yorum yapmış. Saygı değer kardeşim bende orada görevli bir GÜVENLİK GÖREVLİSİ olarak hiç bir arkadaşımın elinin tetikte olduğunu görmedim. Özel Harekatçılar dahil hiç kimsenin eli tetikte değildi. Ayrıca ufak tefek sürtüşmeler dışında çok şükür hiçbir problem çıkmadı.

1 Mayıs' tan birkaç kare

k3lrps.jpg

24qmlv6.jpg

15d7qg.jpg

İnşallah Tüm 1 Mayıslar Böyle Mutluluklar içinde kutlanır.

Saygılarımla.

Kutlamak ancak bugune nasipmiş.Ancak böyle sakin bir ortamda kutlayabilirdim 1 mayısı.Benim için çok farklı çok güzel bir bayram oldu.Dilerim her sene bu coşku katlanarak artar Taksim'de.32 yıldır bu meydanı yasaklayan zihniyete emekçilerimiz gereken cevabı sağduyusuyla çokta güzel vermiştir.Güvenlik güçleri diye bir olay yoktu, güvenlik güçleri bayram sahiplerinin ta kendiydi.Konfederasyonların seçtiği kişilerce meydandaki asayiş sağlandı.Bu yöntemde çok etkili ve hoş bir yöntemdi.Polisin "orantılı" güç kullanımı olmadanda birçok şeyin halledilebildiğini gördük.

Saygı ve Sevgilerimle,

Nice coşku ve emek dolu 1 Mayıslara.

BİR MEMLEKET İSTERİM

Memleket isterim

Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;

Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim

Ne başta dert ne gönülde hasret olsun;

Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim

Ne zengin fakir ne sen ben farkı olsun;

Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim

Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;

Olursa bir şikayet ölümden olsun.

CAHİT SITKI TARANCI

insanoğlu işçi kavramı altında ezilmişliğini neden kutlar pek anlamış değilim :D

İnsanoğlu işçilik yaparak ezilmek istemediği için işyerlerinde ve fabrikalarda iş bırakarak yada grev yaparak en doğal haklarını savundukları için 1 Mayıs tüm dünyada Birlik, mücadele ve dayanışma günü olrak kutlanır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...