Jump to content

Ev Ağı Kuramama

97has

Recommended Posts

Arkadaşlar bizim evde iki bilgisayar var.Masaüstünde xp dizüstünde 7 kurulu.Bunlar arasında ev ağı kurmayı denedim.Xp windows 7 yi görüyor fakat erişme izni yok diyor.Windows 7 hiçbirşey gösteremiyor.Nasıl ev ağı kurabilirim???

bikere bence ağ kurmak diye birşey yok arkadasım 2 pc dede bir klasör olustur everyone paylaşım ver yani herkese sonra çalıştırdan \\192.168.1.100 seklinde karsı pc nin ip si ile ulas dosyalara falan işde ..

arkadaşım öncelikle ag özelliklerine gireceksin win 7 de. sonra orada dosya klasor ve yazıcı paylaşımı va ronu acacaksın. sonra şifre korumalı paylaşımı kaaptacaksın. o listedeki herşeye izin ver. ev agı ise sorun olmaz zaten.

sonra atıyorum xxx kalsorune sag tıkla ve bununla paylaş everyone seç .. xp de zaten klasik dosya paylaşımı yapacaksın. eger ag ayarlarını duzgun yaptıysan sorun olmayacaktır.

Xp kurulu olan makinadan 7 kurulu olan makinaya bağlanmak için ne yapiyorsun da olmuyor .

Xp kurulu olan makinadan 7 kurulu olan makinaya bağlanmak için ne yapiyorsun da olmuyor .

uydunetin verdiği motorola 4 switchli kablosuz modem var.Masaüstü kablo ile laptop wireless ile internete bağlanıyor.

uydunetin verdiği motorola 4 switchli kablosuz modem var.Masaüstü kablo ile laptop wireless ile internete bağlanıyor.

anlamadın beni

nasıl girmeye çalışıyorsun diğer bilgisayara

ağ bağlantılarımdan mı yoksa çalıştırdan makinanın ismini girerek mi

Bu arada biraz sacma olacak ama ikisi de aynı yerden çekiyor bağlantıyı değil mi

anlamadın beni

nasıl girmeye çalışıyorsun diğer bilgisayara

ağ bağlantılarımdan mı yoksa çalıştırdan makinanın ismini girerek mi

Bu arada biraz sacma olacak ama ikisi de aynı yerden çekiyor bağlantıyı değil mi

Evet, ikiside aynı yerden çekiyor.

Ağ bağlantılarından giriyorum.Masaüstünde ağ simgesine tıklıyorum xp de.Çalışma bilgisayarlarını göster var.Orada Samsung-Pc diye yazıyor laptop; fakat giremiyor.Win 7 de ağ dan giriyorum.Bi kendini gösteriyo başka bir şey yok.

onu bilemiyorum; ama galiba onlarda aynı.Xp'nin adını Ev-Ağı yaptım ama Win 7 de bişey yapmadım.

ikisinin çalışma grubu isimlerinin aynı olmasına dikkat et şuan için tek problemin o gözüküyo.kolay gelsin

çalışma grubunu kontrol et (dusuk olasilik)

ve samsung-pc'de dosyalar paylasimda mi

emin misin buna

bır pc de kurarken dıger pc de uyelık vermenız gerekmektedır 2 pc dede ag kurarsanız aga katılan olmuyacagı ıcın xp ye erısım saglanmaz ancak wındows 7 nın gelısmıs nımetlerınden bırıde sıfrelı paylasım olayı devre dısı bıraktınız mı sorun bıtıverıyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...