Jump to content

Hızlı Icon Yapımı ... Türkce

Recommended Posts

ToYcon yazılım basit ve hafif icon dönüştürücü...

Kullanımı : Basit sürükle bırak görüntüleri dönüştürme için gereklidir.

toycon_X46.png

dili türkcedir...ceviri:parsnarko tarafından yapılmıştır

boyutu düşük marifeti büyüktür...

Özellikler

- Kullanımı kolay.

- Toplu Dönüşüm.

- Boyut: 16 * 16 24 * 24 32 * 32 48 * 48 64 * 64 72 * 72 96 * 96 128 * 256 * 128 ve 256.

- Renk: 4bits, 8bits ve 32bit.

Vista boyutu için - Destek: 256 * 256 sıkıştırma PNG ile.

- Çok hızlı

- Ücretsiz.

-Versiyonu:v0.9

Dönüştürme formatları :

Ico -> Png

* Gif -> Ico

* Bmp -> Ico

* Jpg -> Ico

* Tga -> Ico

indirjr5ag8.gif

Edited by parsnarko

Arka arkaya cevap gibi oldu ama ben denedim çok güzel program hatta hoşuma gitti bütün masa üstündeki iconları kafama göre değiştirdim

aslında bununla biraz uğraşıp bir ico klasörü hazırlayıp her formattan sonra kendi ico larını kullanablirisn. emeği gecene teşekkürler..

tek sorunu ne biliyormusun 256*256 çözünürlüğü yok, bir de boyutunu biz ayarlayamıyoruz yoksa ayarlayabiliyormuyuz eğer yapabiliyorsak nasıl oluyor?

256*256 cözünürlük png resmi icin programa farenin sağ tuşu ile tıklıyorsun sec bicimleri seciyorsun ıcon-png tıklıyorsun png boyut tan ayarlıyorsun ..... png sıkıştırması icin ..

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Bu da benden olsun kullandığım en iyi program 128 den 16 ya kadar bütün ebatlarda ikon yapabiliyorsunuz ayrıca 8-10 tane birden aynı anda çevrim yapabiliyor.Oluşan ikonlar kendi temp klasörüne atılıyor çok aramayın:)

Please register to see this content.

3948.jpg

Visual Basic 6 yalnızca True 24 bit iconlar kabul ediyor, bu formatı da eklersen tadından yenmez, emeğine sağlık bu arada, hakikaten süper olmuş...

toycon programını bicimlerden kendine göre ayarlaya bilirsin.... bende kendime göre ayarladım sizlerle paylaştım ...Visual Basic kulandıgına göre programlamadan anlıyorsun demektir ..toycon na sag tık yapıp hakında sekmesinden wep sitesine ulaşa bilirsin acıkkaynak kodlu bir program dır ... biraz incele basitbişe saten hemen anlarsın ... sonrası kendine göre ayarlayıp bukonu altında yaınlarsın yaınlarsan sevinirim ...

• 4 hafta sonra ...