Jump to content

Usb Belleğim Disk Yok Hatası Veriyor

djlazo31

Recommended Posts

Sevgili TNCTR ailesi geçen gün bir arkadaşım bana bir usb bellek verdi. İnternet cafeye gitmiştim cafeden çıktığımda usb bellek artık 0 mb görünüyor takılı olduğu bilgisayarda ''parametre hatalı'' hatası vermeye başladı . Ben bi çözüm üretemedim biçimlendimeyi denedim HP format tool biçimlendiremedi resimleri ekleyeceğim yardımlarınızı bekliyorum.

256z96f.jpg

rw2lbp.jpg

nxp6dz.jpg

internet cafede çalışıyormuydu arkadasım eğer internet kafede çalışıyor sa nasıl bir bilgisayradın ayırma yaptın onunda açıklıyım eğer direk usb den direk çektiysen zarar vermiş olabilirsin yok ordan değil sağat bölgesinden kaldırdedim kaldırdıysan problem olmaması lazım çünkü bazı usb diskler direk çekilince hasar göre biliyor. Bir buraya açıklama yaparsan sevinirim

güzel kardeşim başka bir pcde denesin bakalım ondana aynı sorumu var eğer aynı sorun yoksa senin usb girişlerinde problem olabilir birde farklı makinanada da aynısını yapıyorsa garantisi varsa gönder gitsin garantiye eğer yoksa yeni birtane al derim çünkü fazla tamirle uğraşma zaten 4 gb usb bellek 15 veya 20 tl dir.

dostum cafede ön panele taktıysan yanmışta olabilir, ön panel usb bağlarken ters bağlayan arkadaşlar azımsanmıcak kadar var piyasada ters bağlantı sonucu senin usb bellek yüksek voltajdan yanmışta olabilir bu yüzden yabancı pc'lerde arka taraftaki (anakartın üstündeki) usb girişleri kullanın derim...

dostum cafede ön panele taktıysan yanmışta olabilir, ön panel usb bağlarken ters bağlayan arkadaşlar azımsanmıcak kadar var piyasada ters bağlantı sonucu senin usb bellek yüksek voltajdan yanmışta olabilir bu yüzden yabancı pc'lerde arka taraftaki (anakartın üstündeki) usb girişleri kullanın derim...

usb belleği başka bilgisayara taktım sonuç aynı

ters takma olayı saçma o cafeye 2 yıldır gidiyorum diğer belleklerimde yanardı. Virüs olma ihtimali % kaç

bi de şu var arkadaşıma verdim usb yi babasının bilgisayarım Askeriyeye ait bir yazılım var. Tarattım erişimi engelleyen bişey var dedi usb de büyük ihtimalle sorun yoktur dedi

bu düşünceye ne dersiniz ?

gönder garantiye

yanma olamaz çünkü yanma olsa zaten bilgisayar USB'yi görmez

çekerken hasar vermiştir senin arkadaş

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...