Jump to content

Boot Edemediğim Dell Bilgisayar

alex07

Recommended Posts

Arkadaşlar dell diemoson 8200 deskop bilgisara format atacağım (xp cd) üzerinde 1 adet dvd, 1 adetde dvdrw var her ikisiylede denedim tnctrden bir sürüde modifiye xp indirdim,ama bir türlü boot edemiyorum siyah ekranda şöyle bir yazıya düşüyor " Strike F1 to retry boot, F2 for setup utility " f2 ye basıyorum biosa geçiyor cd den başlata ayarlıyorum ama cd den boot etmiyor,usb den boot etmeye destekli değil,ne yaptımsa olmadı, ide hdd yi başka bir bilgisayarda denedim boot ediliyor bir sorun yok xp yi bile kurdum. fakat bu bilgisayara gelince boot bile edemiyorum.ne yapacağımı şaşırdım.lütfen biri yardım etsin, acil yardım istiyorum saygılarımla teşekkürler.

Benim bilgisayarımda (Netbook) açılışta direk F11 e basınca takılı olan aygıtların listesini veriyor ve seçtiğimden boot ediyor. Ayarlardan yapmama gerek kalmıyor. Sizdede öyle bir seçenek olabilir. F1 denediniz mi?

Benim bilgisayarımda (Netbook) açılışta direk F11 e basınca takılı olan aygıtların listesini veriyor ve seçtiğimden boot ediyor. Ayarlardan yapmama gerek kalmıyor. Sizdede öyle bir seçenek olabilir. F1 denediniz mi?

Dell'de f12.. Konuyu açan arkadaşımız bunu deneyebilir..

Bios ayar tutmuyorsa pili bitiktir ;) Bütün bunlarla beraber BIOS DVD donanımını goruyormu ? Görmüyorsa data kabloları sorunludur..

Bios dvd leri görüyor, bios pilinin bitip bitmediğini bilmiyorum yeni pil alıp denemek lazım. data kaplolarınıda kontrol ettim.herhengi bir sorun gözükmüyor.

f1 e basınca ne oluyor ?

F1 e basınca açılışda bir şey olmuyor denedim. biosa girince de f1 yardım olarak gözüküyor.

F12 de boot listesini gösteriyor,F2 ilede biosa giriliyor. Yukarıda dediğim gibi F1 denedim.

Dell'de f12.. Konuyu açan arkadaşımız bunu deneyebilir..

F12 ile zaten boot listesini getiriyorum oradan girdiğimde bu yazıya düşüyorcd den boot edeceği yere " Strike F1 to retry boot, F2 for setup utility "

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler hala çözüm bulamadım.

Bilgisayarın drivers destek linki de burası.

http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=tr&l=tr&s=gen&ServiceTag=&SystemID=DIM_PNT_P4_8200&os=WW1&osl=tr&catid=&impid=[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...