Jump to content

Uzaktan Update'li Aio Veya Program Yapmak

By_Microp
 Share

Recommended Posts

Kintaro'nun dediği doğru.İni'den yanlış biçimde okutuyosun.Eğer sorun hala devam ediyorsa bizimle paylaşmadığın bişey var demektir..

Hayır yok. AMS 8.0 Personal Edition kullanıyorum.

StatusDlg.Show() -- ilerleme cubugunu goster
HTTP.Download("http://www.talpsoftware.co.cc/at.rtf", "Autoplay\\Docs\\at.rtf", 80, 20, nil, nil) -- guncelleme dosyasini indir
StatusDlg.Hide() -- ilerleme cubugunu gizle[/CODE]

Bu kısımda dosyayı indirmiyor. Ayrıca ilerleme çubuğunun olduğu pencere de gözükmüyor.

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bu arada XML'yi de yanlış okutuyomuşun onu farkettim :)

XML.Load(_DesktopFolder.."\\tneyse artık.xml")

XML.GetValue("update/winamp/version")

Olarak okut bakalım sorun çıkacak mı?

Evet şimdi oldu :) İşime çok yaracayak bu.

Gidişata göre bir AIO yapmayı planlıyorum da, Programların yeni sürümleri otomatik güncelenebilecek. Umarım başarırım.

Yardımlarınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim :)

Arkadaşlar birşey farkettim bu eklemeyi de ben yapayım dedim.

HTTP.Download("http://wwww.talpsoftware.co.cc/tlny.xml", _TempFolder .. "\\tlny.xml", 80, 20, nil, nil) -- xml i indir
XML.Load(_TempFolder.."\\tlny.xml") -- xml i hafizaya yükle
xml_version = XML.GetValue("update/winamp/version"); -- xml deki version noyu al
ini_version = INIFile.GetValue("Autoplay\\Docs\\tlny.ini", "update", "winamp") -- ini deki version noyu al
nmbXml = String.ToNumber(xml_version) -- alinan degeri sayıya cevir
nmbIni = String.ToNumber(ini_version) -- alinan degeri sayiya cevir
if nmbIni < nmbXml then -- eger inideki xml den kucukse
HTTP.Download("http://www.talpsoftware.co.cc/at.rtf", "Autoplay\\Docs\\at.rtf", 80, 20, nil, nil) -- guncelleme dosyasini indir
StatusDlg.Hide() -- ilerleme cubugunu gizle
INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\tlny.ini", "update", "winamp", "350"); -- sürüm atlat
Dialog.Message("Tebrikler", "Güncelleme başarılı") -- basarili mesajini ver
else -- surumler aynı ise
Dialog.Message("Tebrikler", "Güncellemeye gerek yok") -- guncel mesajini ver
end[/CODE]

Kodu bu şekilde düzenledim.

Yani, yalnızca bir satır ekledim. Bu sayede ini dosyası güncellenerek Güncellemeye gerek yok mesajı çıkıyor.

[CODE]INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\tlny.ini", "update", "winamp", "350"); -- sürüm atlat[/CODE]

Kendinize göre düzenleyin.. :)

Edited by TLnY

Bu arada bende sendeki bi yanlışlığı düzelteyim.

HTTP.Download("

Please register to see this content.
_TempFolder .. "\\tlny.xml", 80, 20, nil, nil) -- xml i indir

XML.Load(_DesktopFolder.."\\tlny.xml")

XML'yi indirdikten sonra yanlış XML'yi hafızaya aldırıyosun.

XML.Load(_TempFolder.."\\tlny.xml")

yapacaksın :)

XML.Load(_DesktopFolder.."\\tneyse artık.xml")

Bu mesajınıza bakarak o şekilde yapmıştım :)

Bendeki de şans, aynı xml masaüstünde de vardı. Demek onu yüklüyormuş. Hemen düzenliyorum.

Ya arkadaşlar, utanarak söylüyorum ben bu güncellemeyi yeniden çalıştıramamaya başladım. Saçmalık bu. Gündüz bir kere çalışmıştı. Şimdi güncellemeye gerek yok diyor. Oysa ki ini de 349 var; xml de 350 var. Güncellemiyor. Çıldırmak üzereyim. Gözlerim döndü tekrar tekrar aynı şeyleri yapmaktan..

HTTP.Download("http://wwww.talpsoftware.co.cc/tlny.xml", _TempFolder .. "\\tlny.xml", 80, 20, nil, nil) -- xml i indir
XML.Load(_TempFolder.."\\tlny.xml") -- xml i hafizaya yükle
xml_version = XML.GetValue("update/winamp/version"); -- xml deki version noyu al
ini_version = INIFile.GetValue("Autoplay\\Docs\\tlny.ini", "update", "winamp") -- ini deki version noyu al
nmbXml = String.ToNumber(xml_version) -- alinan degeri sayıya cevir
nmbIni = String.ToNumber(ini_version) -- alinan degeri sayiya cevir
if nmbIni < nmbXml then -- eger inideki xml den kucukse
StatusDlg.Hide() -- ilerleme cubugunu gizle
Dialog.Message("Tebrikler", "Güncelleme başarılı") -- basarili mesajini ver
else -- surumler aynı ise
Dialog.Message("Tebrikler", "Güncellemeye gerek yok") -- guncel mesajini ver
end[/CODE]

Eğer bir sorun varsa şöyle yap denemek için.

if satırından önceki satıra Dialog.Message(nmbIni, nmbXml)

yaz ve bak bakalım iki değerde düzgün biçimde okunuyor mu?Bir tanesi okunmuyorsa sorun var demektir...Bu bnm genelde kullandığım taktiktir..

Eğer bir sorun varsa şöyle yap denemek için.

if satırından önceki satıra Dialog.Message(nmbIni, nmbXml)

yaz ve bak bakalım iki değerde düzgün biçimde okunuyor mu?Bir tanesi okunmuyorsa sorun var demektir...Bu bnm genelde kullandığım taktiktir..

Güzel yöntemmiş. Dediğiniz gibi xml dosyasındaki 350 değerini 0 olarak okuyor. Yani anladığım kadarıyla okuyamıyor. Ne yapacağım?

Sanırım download'da sorun var.Çünkü ben verilen linke girdim ama ne xml var ne de başka bişe?

Saçmalığa bakın hele. Yok böyle şey ya.. Saatlerim boşa gitmiş oldu. Ve bilin bakalım sorun neredeymiş..

wwww.

:rant::cray:

Mesela docs klasörüne indiriyor bunu biz c:\program files indirmesini nasıl sağlarız acaba ? portable programl için yapılcak..

tamam kardeşim yaptım :) oldu..birde 10 tane program için güncelleme bir xml de nasıl yapıcaz ya ?

Aşağıdaki kodları kendine göre uyarlayacaksın

<update>
    <winamp>
        <version>350</version>
        <adres>http://www.siteadresi.com/winamp.exe</adres>
    </winamp>
    <winrar>
        <version>460</version>
        <adres>http://www.siteadresi.com/winrar.exe</adres>
    </winrar>
</update>[/CODE]

ini dosyasına ne yazıcaz direk winamp kalsa olurmu öle ?

birde sadece o verdiğimi komut sadece onu işliyor diğerni işlemiyor güncelleme yoktur diyor.illa ayrı ayrı mı buton oluşturmamız lazım ?

Edited by DePPoL

Arkadaşlar aklıma birşey takıldı. Güncellemeyi ilk yaptığında sürümü 350 ye yükseltiyor. Sonra XML ye yeni sürüm no eklediğimizde 350 yazısını nasıl değiştireceğiz? Eğer değişmezse her seferinde güncelleme yapar ve bu da saçmalık olur.

@TLnY tam olarak demek istediğin ne?Güncellemeyi başarılı biçimde yaptıktan sonra ini'deki veriyonu da 350 yapacaksın o zaman XML ile INI aynı olmuş olacak.Daha sonra Yeni versiyon güncellemesi olduğunda XML'deki yazıyı atıyorum 351 yapacaksın olup bitecek..

@TLnY tam olarak demek istediğin ne?Güncellemeyi başarılı biçimde yaptıktan sonra ini'deki veriyonu da 350 yapacaksın o zaman XML ile INI aynı olmuş olacak.Daha sonra Yeni versiyon güncellemesi olduğunda XML'deki yazıyı atıyorum 351 yapacaksın olup bitecek..

351 yapacağım ama, ini de 350 olarak kalacak. Bu sayede de her seferinde yeni versiyon varmış gibi görünecek.. Saçma değilmi? :)

351 yapacağım ama, ini de 350 olarak kalacak. Bu sayede de her seferinde yeni versiyon varmış gibi görünecek.. Saçma değilmi? :)

bende demin denerken farkettim elinle değiştirisen değeri güncelleme yoktur diyor ama öteki türlü hep indiriyor