Jump to content

Google'a Erişim Yasağı Geldi!

muselmansuffe

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

translate.google.com da nasıl bir gıcıklık buldular da engellediler anlamadım.

Sırf bu yüzden Telekomünikasyon birimleriyl ile mahkemelik olmaya değer :angry:

adam gibi çlışan DNS vewrebilecek olan var mı gençler :unsure:

ya arkadaslar bende 3,4 gündür youtube giremiyodum saglam bi hostla işi çözdüm ama bu google mesela face yazdıgımda hemen altta facebok ve buna benzer siteler çıkardı mesela tnc yazdıgımda tnctr ve benzeri siteler sıralanırdı bu benim çok işime yarıyodu ama malesef 3,4 gündür bu olay çıkmıyo google da Google nabtı böyle neler dönüyo ortada bu sorun sadece bendemi var yoksa googleden kaynaklanan herkestemi var sayglar yardımlarınızı bekliyorum...

Bu yönetim kurulundaki kadar gerizekalı insan (insan olduklarından emin değilim) görmedim ben. Arık 5 yaşındaki çocuk bile engelleri nsıl aşacağını biliyor. Tek yapmak istedikleri engel değil eziyet.

Aynen abi...

Bugün düzenledim host dosyasını; sanırım yedi.

YouTube ve Google'ın tüm servislerine sorunsuz giriyor.

Buyrun düzenlediğim host dosyası:

http://www.mirrorcreator.com/files/37GQVJPD/ihosts_links[/CODE]

Bilmeyenler için; c:\Windows\System 32\Drivers\etc dizinindeki host dosyasını bu indirdiğinizle değiştirin; hepsi bu.

yazıyı okudum bu kadarınada pes diyorum artık hertürlü girilir yine ama neden böyle yapıyorlar hiç anlamıyorum googlenin bir çok faydalı özellikleri var böyle bir servisi hangi amaçla kullanıma kapatırlar anlamadım pes valla

Ha ayrıca bu uygulama 1 hafta sürecektir. Önümüzde ki hafta düzelecektir. (Yanlış öğrenmediysem. )

Bi gazla konuya yazılar yazmışsınız insan okuyunca gidip TİB'in kafasına sıkası geliyor :D

googleyi kapatacağını git

O İSRAİL SİSTEMLERİ İLE DONATILI SAVAŞ UÇAKLARINI %100 TÜRK SİSTEMLER İLE DONAT...

O ABD YÖNLENDİRMELİ FÜZELERİNİ KENDİNE AİT YAP...

O KADAR PARA VERİPDE BİR ŞEYE YARAMAYAN HERONLARIN YERİNE YERLİ DAHA KALİTELİ UÇAK YAP...

VE HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ PKK DENEN VE ÇOK GÜVENDİĞİMİZ ASKERİMİZİN 35 YILDIR BİTİREMEDİĞİ HAİNLERİ YOKET...

bu ülkede yaşanmaz kardeşim.her şey malca.akıllıca birşey yapan çıksın kafamı kesicem.google yerine yerli arama motoruymuş.hadi ya.....

önce yerli bağımsız bir işletim sistemi yapında siz.anasını satim okuyan üniversite bitiren aptallar yönetiyor bu ülkeyi.kalemşör bir avuç dolusu aptal bunlar..

=@ =@ =@ =@ =@

Bugün düzenledim host dosyasını; sanırım yedi.

YouTube ve Google'ın tüm servislerine sorunsuz giriyor.

Buyrun düzenlediğim host dosyası:

http://www.mirrorcreator.com/files/37GQVJPD/ihosts_links[/CODE]

Bilmeyenler için; c:\Windows\System 32\Drivers\etc dizinindeki host dosyasını bu indirdiğinizle değiştirin; hepsi bu.

inş. işe yarar arkadaşım deneyip sonuçunu buraya yazarım  

Edit: Olmadı  :( youtube giriyor fakat google translate gene aynı şekilde girmiyor uzantısı hata veriyor ....

...google yasaklanırsa iyi olur bizde başka arama motoru kullanırız : )

Bu anlatımda haklı bir meydan okuyuş var.Ama bence acele etmemek gerek.

Galiba birileri,yandaşı ve emre itaatte hata yapmayacak program ve programcıları öne çıkarma çabasında.

Öyle ya:Google'ı engelle,yıprat ve safdışı et;sonra da emir kulların boşluğu doldursun.

Oh!..Ne ala,''Has ekmek,kör memleket..''

Yağma yok,YouTube oyunu nasıl bozuldu ve etkisiz kılındı ise,dostlarımız eminim bu oyunu da bozmuşlardır.

dns yani domain nam server arkadaşlar youtube gibi siteler girdiğiniz zaman sizi isim sunucusu youtubenin ip numarası yerin youtubenin kapatıldığını yazan bir başka ip adresinin bulunduğu adres yönlendiriyordu ama şuan yapılmak istenen ip yasaklama youtube ile google aynı ip numaralarını kullandığından yasaklanan ip ler yüzünden google erişim sıkıntısı oluyor google de youtube ye ayrı ip vermiyor bilerek bu yöntemi izlemesinler diye ama ip yasaklaması olrsa proxy yada httpproxy sayfaları gibi sayfalar ile anca erişim olacak bu da beraberinde birçok sorun çıkaracak misal youtube yada benzeri bir siteye yolladığınız veriler (giriş yapmak için) bu proxy bilgisayarlardan rahatlıkla izlenip kaydedilebileck ve güvenlik sorunu baş gösterecek index.php?showtopic=143364 haberine göz atın yasağı yapanlar için yapılmış bir haber değil ama aynı zamanda gündeme gelmesi bence tesadüf değil. yasakçı zihniyetlerin son bulması dileği ile...

Adsensi bile yasaklamış adalar yavaş açılıyor translate keza öyle ne yapmaya çalışıyorlar yakında paypal facebokk twitter bunlarıda yasaklarllar ondan sonra başları göğe erer...

Eskiden digiturk dsmart platformlarında sigaralar küfürler açık sahneler olurdu şimdi bunların hiçbiri ücretli platformlarda dahi yok. giderek ysasklar kısıtlamalar ülkesi oluyoruz memleketin suyu çıktı iyice.

ya arkadaşlar deliricem google translate giremiyorum bir türlü o benim resmen öteki elim gibi işlev görüyordu ne yapıcam ben şimdi :(

Edit: arkadaşlar @samanyolucafe arkadaşımızın paylaşmış olduğu dns iplerini denedim şimdilik çalışıyor :) denemek isteyenlere duyrulur...

ya arkadaşlar deliricem google translate giremiyorum bir türlü o benim resmen öteki elim gibi işlev görüyordu ne yapıcam ben şimdi :(

Edit: arkadaşlar @samanyolucafe arkadaşımızın paylaşmış olduğu dns iplerini denedim şimdilik çalışıyor :) denemek isteyenlere duyrulur...

bende işlemedi umarım başak DNS buluruz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...