Jump to content

Antivirus Autorun Dosyalarını Sildi

erdemexi

Recommended Posts

harici diskime bir virus bulaşmıştı virusu silince harici diskteki klasorler gözükmemeye başladı ama klasorlerin orada oldugunu biliyiyorum çünkü adres çubuguna ornegin h:\filmler yazdıgımda filmler klasorüne giriyor ve içindeki klasorler gozüküyor sadece ilk ekran olan h:\ dizini bomboş gözüküyor nasıl düzeltebilirim. ben biçimlendirmeyi düşünüyorum ama tüm verileri içinden kopyalayamadıgım için yapamıyorum çünkü tüm klasorlerin isimlerini hatırlamıyorum ben o göremediğim klasorleri nasıl gorebilirim bir program falan biliyo musunuz

arkadaş winrar ile d ye git orda o gizli dosyaları görebilirsin benim başıma geldi bu sorun netten bi ufak yama indirdim virüsleri sildi ve gizli dosyaları görünür hale getirdi virüs d deki dosyaları gizliyor dosyalar gözüktüğünde sağ tıklayıp özellikler de gizli seçeneğini kaldırıp uygula de tamam istersen o yamayı gönderebilirim

evet virüs programı virüs dosyasını silsede yinede autorun dosyası kalıyor winrar ile kalan dosyaları silebilirsin

ayrıca bu dosya ile virüs tarafından gizlenmiş olan dosyaları tekrar açabilirsin

Please register to see this content.

virüs ne yapıyor biliyor musunuz, bulaştığı anda ne kadar klasör varsa hepsini gizleyip ki sistem dosyası olarak gizliyor klasörün adına kendine bir .exe dosyası oluşturuyor, sen ne yapıyorsun diski alıp başka bir bilgisayara bağlayıp klasöre giriyim derken .exe'yi çalıştırınca virüs o bilgisayara bulaşıyor, gördüğünüz gibi çok kolay.

ne yapacaksın: gizli dosyaları görünür yapınca bakacaksınki senin klasörler orada duruyor, hemen diskin içine başka bir klasör açıp gizli klasördeki dosyaları onun içine kopyalayacaksın, dosyaların kurtarılmış oldu zaten bir yere gittikleri yoktu ama :D

başka programlara gerek yok, windowsun kendi içinde halledebilirsin olayı gördüğün gibi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...