Jump to content

Ve Google Chrome Geliyor!

muselmansuffe

Recommended Posts

Ve Google Chrome Geliyor!

11111111b.jpg

Google'ın iyiden iyiye efsaneye dönüşmüş, bir türlü ortaya çıkamayan Chrome İşletim Sistemini nihayet piyasaya çıkarıyor. Peki ilk modeller ne zaman geliyor?

Computex fuarı, ya içkiyi fazla kaçıran ya da gereğinden fazla kurnaz davranan bir Google yöneticisinin açıklamasıyla gündeme geldi. Buna göre, netbook-notebook ve masaüstü sistemlerde çalışan Chrome işletim sistemi Eylül'de piyasaya çıkacak.

İlk elden duyulan söylentilere bakılırsa, Google Chrome İşletim sistemi, önceleri Acer modellerinde ortaya çıkacak ve kelimenin tam anlamıyla ateşle sınanacak. Bu kadar güçlü rkiplerin bulunduğu sektörde Google Chrome nasıl başarılar kazanacağıysa merak konusu.

Kaynak: shiftdelete

kodların büyük kısmı linuxdan alındı diye biliyorum ama google gerek yaptıkları gerekse yapabilecekleri bakımından ban da çin i hatırlatıyor çin yakın bir zamanda kendi işlemcilerinin üretecek artık bir şeyi değil her şeyin en iyisini yapma devri.

dostum linux altyapılı olduğundan zaten birçok sisteme uyumlu gelir zira linuxda kernelde audio, chipset, lan v.s. gibi birçok driver dahili bulunur bunda da bunlar muhtemelen olacaktır belki os x nasıl bsd kernel kullanıyorsa bu da benzer şekilde linux kerneli kullanacaktır ha ekran kartları için dee uygun driver sorunu ilk başta yaşanabilir ama google gibi bir firmanın el attığı bir durumda bunu da firmalar kısa sürede halledcektir kolay gelsin.

• 2 hafta sonra ...
ne zaman çıktı kurdun ve gördün kü desteklemediğini :S

bu adresten

Please register to see this content.

20 Mayıs 2010 tarihinde indirip denedim işletim sistemlerine merakım var ondan yeni bişey çıkarsa indirip deniyorum ama 20-30 tane rapid hotfail linklileri hariç :)

ayrıca gos vardı daha önce çıkmış onu kurarak dendim ama kullanuşlı değildi bana göre nekadar yüksek özellikli bilgisayarımda olsa xp kullanacagımı düşünüyorum.

bu adresten
Please register to see this content.

20 Mayıs 2010 tarihinde indirip denedim işletim sistemlerine merakım var ondan yeni bişey çıkarsa indirip deniyorum ama 20-30 tane rapid hotfail linklileri hariç :)

ayrıca gos vardı daha önce çıkmış onu kurarak dendim ama kullanuşlı değildi bana göre nekadar yüksek özellikli bilgisayarımda olsa xp kullanacagımı düşünüyorum.

Büyük konuşmamak lazım. zamanında millet windows xp ilk çıktığında aynı cümleyi windows 98 için söylüyorlardı. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...