Jump to content

Arka Panel çalışmıyor

TuTaMixx

Recommended Posts

3-4 tane mouse denedim çalışmıyor eve gidince dediğin gibi powere bakıcağım olmadı yeni bir power deniyeceğim powerim 400 w iyimi sizce ?

400 watt yazdığına bakma benimkinde 450 yazıyor 280 çıkıyor 230 bile yetrli extreme bir sistemin yoksa yani extra güç isteyen ekran kartı filan yoksa yeterli

400 watt yazdığına bakma benimkinde 450 yazıyor 280 çıkıyor 230 bile yetrli extreme bir sistemin yoksa yani extra güç isteyen ekran kartı filan yoksa yeterli

yok normal kullanımlık pc ekran kartı onboard zaten

yok normal kullanımlık pc ekran kartı onboard zaten

Tamam o zaman birinden ödünç power bulabilirsen dene Ama %100 powerden olacak diye bi şye yok eğer değişmezse anakarttandır.

Bunları yapmadan klavye mouseyi hiç takma bilgisayarı aç usb bir cihaz bağla flash filan aynı hatayı verecekmi bakalım vermezse klavyeyide dene

psu dan değildir o :D

zaten usb öyle ahım şahım bir watt tüketimi yok.

öyle bir sorun olsa pc çalışmazdı.

Anakartı sök.karton kutunun üzerine koy.dışarıda bi dene bakalım sorun varmı?

psu dan değildir o :D

zaten usb öyle ahım şahım bir watt tüketimi yok.

öyle bir sorun olsa pc çalışmazdı.

Anakartı sök.karton kutunun üzerine koy.dışarıda bi dene bakalım sorun varmı?

o zaman neden harici hdd lere çift usb koyuyorlar tek çalışmayınca ikincisini takınca çalışıyor psu nun 5 volt voltajı düşükse usb cihazları tanımıyor ayrıca 5 volt mouseye de gidiyor mouseyi takınca ışıklar sönük yanıyor yazmış arkadaş

o zaman neden harici hdd lere çift usb koyuyorlar tek çalışmayınca ikincisini takınca çalışıyor psu nun 5 volt voltajı düşükse usb cihazları tanımıyor ayrıca 5 volt mouseye de gidiyor mouseyi takınca ışıklar sönük yanıyor yazmış arkadaş

hacım usb lere voltaj direk psu dan mı geliyor ?

Hayır.anakart üzerinden geliyor.Zaten psu 5 volt elektiriği bile veremiyor olsaydı anakart çalışmazdı

Lütfen Watt yetersizliği ile volt yetersizliğini karıştırmayın 2 si farklı kulvarlar.

hacım usb lere voltaj direk psu dan mı geliyor ?

Hayır.anakart üzerinden geliyor.Zaten psu 5 volt elektiriği bile veremiyor olsaydı anakart çalışmazdı

Lütfen Watt yetersizliği ile volt yetersizliğini karıştırmayın 2 si farklı kulvarlar.

hayır başıma geldiği için söylüyorum hocam anakarta ne giriyor 12-9-5-3.3 bu 5 volt usb lere gidiyor direkt de gitmiyor zaten anakartta voltaj regülatörleri filanda oluyor.illa olacak demiyorum olabilir diyorum benim flashı sürekli taktığımda usb 1.1 gibi gören makinanın içindeki şişen kondansdatörleri değiştirdikten sonra 2.0 olarak görmeye başladı takar takmaz açıldı

hayır başıma geldiği için söylüyorum hocam anakarta ne giriyor 12-9-5-3.3 bu 5 volt usb lere gidiyor direkt de gitmiyor zaten anakartta voltaj regülatörleri filanda oluyor.illa olacak demiyorum olabilir diyorum benim flashı sürekli taktığımda usb 1.1 gibi gören makinanın içindeki şişen kondansdatörleri değiştirdikten sonra 2.0 olarak görmeye başladı takar takmaz açıldı

Hacım sen demiyorsun ki kondansatörden oluyor diye ?

Kondansatörler Dc veya Ac gerilim depolarlar Yani Volt.

Ancak siz diyorsunuz ki psu dandır diye.Psu da düşük volt çıkıyorsa ki 12-24 volt arasında değişiyor sanırım bu.o zaman anakart çalışmıyacakdır.

Eğer ki şimdi dediğiniz gibi kondansatör de bir problem olup arka panellere giden voltu düşürüyor ise o zaman kondansatör kaynaklı olabilir.

Ancak ve ancak benim tahminlerim sonucu çok fazla sanmıyorum güçden kaynaklı bir problem olacağını.Arkadaşa şöyle bir tavsiyem vardır.Lütfen anakartı kasadan sökün.bir kutunun üzerine koyup dışda çalıştırın.dvd rom gibi aygıtları çıkarın.kasaya klavye ve mauseyi takın çalıştırın herşey normal ise.sistem çalışır haldeyken usb aygıtınızı takın.

Sorunu bu şekilde çözüme ulaşabileceğinizi Düşünüyorum

Hacım sen demiyorsun ki kondansatörden oluyor diye ?

Kondansatörler Dc veya Ac gerilim depolarlar Yani Volt.

Ancak siz diyorsunuz ki psu dandır diye.Psu da düşük volt çıkıyorsa ki 12-24 volt arasında değişiyor sanırım bu.o zaman anakart çalışmıyacakdır.

Eğer ki şimdi dediğiniz gibi kondansatör de bir problem olup arka panellere giden voltu düşürüyor ise o zaman kondansatör kaynaklı olabilir.

Ancak ve ancak benim tahminlerim sonucu çok fazla sanmıyorum güçden kaynaklı bir problem olacağını.Arkadaşa şöyle bir tavsiyem vardır.Lütfen anakartı kasadan sökün.bir kutunun üzerine koyup dışda çalıştırın.dvd rom gibi aygıtları çıkarın.kasaya klavye ve mauseyi takın çalıştırın herşey normal ise.sistem çalışır haldeyken usb aygıtınızı takın.

Sorunu bu şekilde çözüme ulaşabileceğinizi Düşünüyorum

Yazdıklarımı okursan kesinlikle psu dandır demiyorum önce klavye mouse çek diyorum wattı da arkadaş sordu ayrıca powerleer hiçbir zaman 24 çıkarmaz 12 volt çıkarır çalışan bilgisayar küt diye kapandı açılmadı 12 volt düşük çıkıyordur ama bilgisayar çalışıyor ölçersen 8.5-9 volta düştüğünü görürsün 12 voltun kondansatörler şişmiştir tekrar start ver çalışır ben bunların tamirini yapıyorum hocam anakart filan başıma gelmese bende üfürüyor derdim.Sadece denesin yoksa anakartı direkt değişirse powerden çıkarsa ne olacak hangisi pahalı?

Kardeş yukarıda anlattıgım gibi power supplyden aynı sorun bendede var dı power supply'i değiştir bi dene ya denemekten ne cıkar bazı arkadaslar da yok format yok power supplyden değildir bunlar ne ya bilen bilmeyen konusuyor kısacası agzı olan konusuyor kısaca biliyorsan konuş alim sansınlar,

bilmiyorsan sus adam sansınlar. yani ayıp vallahi billahi

sabahtan beri tarsısıyorsun kardesim bak lafıma geldin biz gördük gecirdik aynı olayı sanada bir yardımımız dokunsun dedik ama nafile bence deveye diken yarıyor

Kardeş yukarıda anlattıgım gibi power supplyden simdi yüzde yüz sana garanti bile veriyorum aynı sorun bendede var dı power supply'i değiştir bi dene ya denemekten ne cıkar bazı arkadaslar da yok format yok power supplyden değildir bunlar ne ya bilen bilmeyen konusuyor kısacası agzı olan konusuyor kısaca biliyorsan konuş alim sansınlar,

bilmiyorsan sus adam sansınlar. yani ayıp vallahi billahi

sabahtan beri tarsısıyorsun kardesim bak lafıma geldin biz gördük gecirdik aynı olayı sanada bir yardımımız dokunsun dedik ama nafile bence deveye diken yarıyor

Elektronikte hiçbir şey %100 değildir arkadaşım birde burada herkes yardımcı olmaya çalışıyor lütfen biraz daha saygılı olalım çıkmazsa sende aynı kategoriye girersin bende

haklısın arkadasım mam yapılan yorumları gmrünce kafam attı ya birisi cıkmıs format diyor ne demek bu ya aynı sorun bende vardı psu'yu değiştirdimdüzelti aynı sorunu arkadasta yasıyor yani ondan öle dedim saygılarımla

arkadaşlar fareyi çıkarıyorum klawyenin num lock caps lock ve scrooll ışığını kapıyorum ozaman 1 tane usb çalıştırabiliorum ama 1 usb daha takınca usbyi görmüyor yada klavyeden herhangi bir ışığını açarsam böyle bir sorun çıkıyor voltajla bi alakası var psu yu açtım bir sorun yok gibi gözüküyor dediğin yerler normal şişmemiş, şuanda bozuk pcden yazıyorum ve klavye ışıkları kapalı internetin usb kablosu takılı başka bişi takılı deil klavyenin ışığını veya usb 1 tane daha takınca hiçbiri çalışmıyor. :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...