Jump to content

Görüntü Kalitesi Düşük Videoyu Hd'ye Dönüstürme

Samurai

Recommended Posts

any video converter oluyor baya hatta konuyu genişletmek istersek vereceğim linkteki kemal sunal eski filmleri bakın nasıl harıka yapmışlar ancak işlem uzun sürüyor

Kemal Sunal filmleri artık cam gibi! Gülşah Film, 30 filmi restore ettirerek HD disklerini hazırlattı
  Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit'in ortak oldukları Gülşah Film Türk Sineması'nda bir ilke imza attı. Şirket büyük bir izleyici kitlesi tarafından hala keyifle izlenen Kemal Sunal'ın 30 adet filmini restore ettirerek HD Betacamlarını ve Blue-Ray disclerini hazırlattı. Kemal Sunal'ın filmleri bundan böyle TV kanallarında bugün çekilmiş gibi kaliteli bir görüntü ile yayınlanabilecek.[/CODE]

En gelişmiş video stüdyolar gördüm fakat böyle birşey imkansız.Şöyle düşünün avatar formatındaki bir fotoğrafı alın ve güzel bir netliği yüksek HD bir duvar kağıdıyapın tabikide olmaz o nedenle şöyle olur böyle olur diyerek arkdaşın kafasını karıştırmayın.Şayet böyle birşey varsa gerekli bilgiler ve açıklamalı video dersleri ile bunu belirtelim...

Hiçbirşekilde analog sinyal dijita sinayale döneşemez.İsterseniz en gelişmiş video stüdyolarında yapın bu işlemi yine görüntü aynı olacaktır.Boş yere web üzerinde program aramayın.Keza böyle bir imkan olsaydı haberlerde kullanılan amatör kamera görüntülerinin kalitesi yükseltilirdi.

Arkadaşlar ben zaten program ismi kendimden verdim görüntü kalitesi artıyor dedim siz peki dediğim programla herhangi bir vedeoyu dönüştürerek mi cevap verdiniz merak ediyorum bi deneyin ben cam gibi yada hd oluyor bu program demedim ama biraz olsun artıyor dedim ama profesyoneller ise yapabiliyor dedim ve örnekte gösterdim

İyide kardeş senin mantık sanki yanlış gibime geldi benim dediğim bizim çektiğimiz kısa filmler var ben onlardan örnek alarak konuştum ancak adamlar yapmış ben ne diyebilirim istersen biraz boş zamanında googleden bir bak kemalsunalın eski filmleri hdye dönmüş diye izle bir gör ondan sonra yorum yap sende bana hak vereceksin ayrıca yanlış anlaşılmasın ben illada olur falan demem ama yapmışlar işte kanıtı gir gör ben programı falan bilmem konu başında benim kullandığım programı ve ismini verdim

Ya arkadaşlar ozman nie filemlerin hem 480p hem 720p 1080p ayrıca bluray diye çeşit çeşit videolar oluyor ve biz isteğimizi indiriyoruz adamlar bunları ayrı ayrı çekmiyor herhalde biraz mantıklı olun elbette bunların programları var ama bunlar çok professioanl programlar ve özel stüdyolarda oluyor olmaz diye bir şey yok bence bu benim fikrim katılan olur olmaz

Ya arkadaşlar ozman nie filemlerin hem 480p hem 720p 1080p ayrıca bluray diye çeşit çeşit videolar oluyor ve biz isteğimizi indiriyoruz adamlar bunları ayrı ayrı çekmiyor herhalde biraz mantıklı olun elbette bunların programları var ama bunlar çok professioanl programlar ve özel stüdyolarda oluyor olmaz diye bir şey yok bence bu benim fikrim katılan olur olmaz

Aynen öyle videolar çözünürlüğüne göre sunucuda barındırılıyor. Yani aynı dosyadan 3 adet bulunuyor 480 p,720p 1080p...

Şöyle açıklıyayım tel hafıza kartında tnctr.jpg adında bir dosya var şimdi hafıza kartını Pc ye takın ve klasör seçeneklerinden "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" iptal edin. Sonra hafıza kartına girin normalde hafıza kartında bulunan tnctr.jpg resim dosyası bir tanedir ama sistem dosyası altında başka bir klasör içinde farklı çözünürlüklerde de aynı resimin olduğunu görürsünüz. Son olarak bulun öyle bir programı kaç paraysa satın alıcam ve seriali burda yayınlıycam. Olmayacak birşeyi neden bu kadar üsteliyorsunuz anlamıyorum

Olmayan Kaliteyi Yaratamazsın Anca Kendini Kandırırsın :closedeyes:

S.W.A.T bu görüşüne katılmıyorum hatırlayacaksınız Kemal Sunal Filmleri Bi firma ismini Şuan hatırlamıyorum almış ve Pixelleri Üzerinde temizlik yaparak bayağıda uzun uğraşlar neticesinde HD kalitesinde çıkartmıştı VE TNT de yayınlanmıştı Keza Star TV dede Ve bu görüntüler Gerçekten tertemiz Cam gibi HD idi.Demekki yapılabiliyormuş ama Büyük firmalar var bunlar için Nete Düşecek Bi proğram Deillerdir.

Valla arkadaşlar benim sürekli kullandığım bir programım var.Denediğim bütün videoları gerçekten çok güzel yaptı.Tabi bu her video içinde geçerli değil.En güzel yanıda videodaki görüntüyü temizlerken uzantısınıda istediğiniz uzantıya çeviriyor.Ben memnunum.

Çevirdiğim uzantılar ise ,HD xvid, HD mpeg4 v.s uzayıp gidiyor.

winxl.jpg

Giriş Video Biçimleri

HD Video

HD TS, HD MTS, HD M2TS, HD MKV, HD MPEG, HD AVI, HD WMV, HD MPG, HD MP4, HD MOV, HD ASF, HD MOD

SD Video

AVI, ASF, AVC, DivX, FLV, H264, MP4, MOV, MPEG1/2, RM, RMVB, VOB, WMV, XviD, 3GP, 3G2

Çıktı Dosya Biçimleri

HD Video

HD AVI, HD MP4, HD AVC, HD WMV, HD MOV, HD MPEG, HD TS, HD Youtube

SD Video

AVI, MP4, AVC, MOV, WMV, H.264

Audio

MP3

Image

JPG, BMP

Platforms

Microsoft Windows 98, NT, 2000, 2003, XP, Vista, Windows 7

http://www.megaupload.com/?d=534R3098[/CODE]

FULL Versiyon için, register bölümüne bunları yazın, size bedava üyelik veriyorum ;)

[CODE]Reg Name: HDgiveaway
Reg Code: WINXHVC-5230-1898-1278[/CODE]

normalde demo hali iniyor, bu demo hali videonun sadece 5 dakikalık bölümünü çeviriyor. ama benim verdiğim şifre ve kulllanıcı ismi ile sınırsız kullanabilirsiniz.

yapacağınız şey; windows movie maker'da yaptığınız videoyu, bu çeviriciye add bölümü ile eklemeniz, kbpz 320 yapın, isterseniz volume ile orginal sesini arttırabilirsiniz sesi az çıkan şarkı ve videolar için, youtube'a yükleyeceğiniz videolar için youtubeHD önerilir ve H264 yapın formatını ve yine 320 kbpz tabi ve START, video DİSK D: kaydediliyor, outputfolder klasörüne, zaten video bitince klasör otomatikmen açılıyor ekranda...youtube çevirdiğiniz videoyu yükleyin öce HD olarak gelmeyecek, videonun uzunluğuna göre 10 dakikadan 1 saate kadar işleniyor HD'ye çevrilmesi için, en sonunda vdeolarım bölümünde bakın şarkının sonunda HD işaretini göreceksiniz. ve videoyo youtube'da izlerken sağ altta "watch in HD" yazısı çıkacak ve 1080P'yi seçin, iyi eğlenceler :)

bu iyiliği size babanız bile yapmaz :rofl:

Mümkün değildir. Elindeki video kalitesi neyse o kalır. Bu arada bir arkadaş Kemal Sunal filmlerinin yüksek çözünürlükte verildiğinden bahsetmiş. O olayın bununla zerre alakası yok. Orada yanılmıyorsam 35mm filmler yüksek çözünürlükte okutulduk sonra dijital olarak temizlenip önümüze geliyor ;)

Milyon dolarlık kaboratuvarlarda milyon dolarlık programların yapabildiği dönüştürmeyi size krekli bir programın yapacağını sanmıyorum.

Evet 1971 yapımı Godfather 1080p, pürüzsüz görüntü ve ses kalitesina sahip ama emin olun o görüntüyü dönüştürmek Sony Vegas ın, Adobe Preimere in Total Video Converter ın yapacağı iş değil :)

Kaldı ki eğer sıkıştırılmış bir ürün (ses, video, resim, program) üzerinde istediğiniz oynamayı yapın, yine de kalitesini arttıramazsınız. Bahsi geçen çözünürlük yükseltme işlemleri sıkıştırılmamış formatlarından (sinema makaralarından veya renklendirme laboratuvarlarının kullanmış olduğu 35mmlik negatiflerden) alınarak düzenlemesi yapılıyor. Tıpkı fotoğrafta olduğu gibi, ufacık negatiften bir binanın duvarını kapatacak büyüklükte resimler çıkabiliyor. Gel gelelim JPEG i evirin çevirin gene JPEG :)

Eğer amatör çekimde kullandığınız kayıt aygıtı .MPG uzantılı sıkıştırılmamış videolar üretiyorsa onlar üzerinde kısmi de olsa düzenleme yapabilirsiniz. Yok 3GP MP4 gibi formatlar varsa hiç uğraşmayın. İlla ki uğraşacaksanız Pinnacle Studio veya SONY Vegas gibi teferruatı yüksek programlarla renk veya bulanıklık temizlemesi yapabilirsiniz (zaten onu da kısmi olarak yapabilirsiniz).

• 2 hafta sonra ...

Görüntü Kalitesi Düşük Videoyu HD'ye Dönüstürme mümkünmüdür acaba mümkünse programını verebilirmisiniz ?

WinX HD Video Converter Deluxe (World Cup 2010 Special Edition) adlı bir program belki sizin ihtiyacınıza cevap verebilir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...