Jump to content

Çok Yapmacık Ve Basit Geliyor...

YeniçeRiyan-i

Recommended Posts

Birçok insan bana cidden okadar basit ve yapmacık geliyor ki.

Nasıl derler insan sarrafı oldum gibi birşey hani bakıyorumda

her konuya atlayan sırf laf olsun diğe konu açan konulara yorum yapan

abi kendi kendime soruyorum bir insanın olmazları prensipleri yokmu

her konuya atlayan yeter ki burda laf olsun torba dolsun diye gelen bir sürü

zırvalık kadavra...

Aslında suçlamak değil benimkisi sadece bir sitem sadece burda insanların gözlerini boyamak için gelip kendini burda paralayan palyacoluk yapanlarımı ararsın kimler kimler.

Gelirler bir süre takılırlar sonra burda çıkmadıkları insan kalmaz bir süre sonra kredileri biter çıkar giderler yada nick değiştrip başka kimliklere bürünmeler

yapmacık dedim yaa bu yapmacık içinde kaybolup savrulmamak için elimden geldiğince bu sanalda kendimi bu yapmacık insanlardan uzak tutmaya çalışırım

özel olmalı herşey arkadaşlık kardeşlik abilik ablalık sanal bile olsa özel olmalı gerçek olmalı orda kalmamalı gel gelelim biraz olsun kendinizi kaptırdığınızda

bir süre sonra beyinler sulanıyor ne dediğini bilmeyen ne yaptığını bile bilmeyen bir sürü sanal boş insan çıkıyor en iyisi uzak durmak.

Bu yalan yapmacık sanalda komik cem yılmaz yada şiir sever bir romeo gibi kendimi gösterip ona buna kendimi başka bir insan gibi pazarlamaya kimsenin hakkı yok...

Sanal dünya yalan dünya.yalan olmasının nedeni herkezin kendini farklı tanıtması kusursuz yada çok sevecek yada çok içine kapanık ve daha bir sürü sayamıyacagım kişilik tarzına bürünmesi(sanal diye kendini oldugundan farklı göstermesi nede olsa sanal diye kendini küçültmesi ;) ) herkez kendi gibi olursa böyle olmaz biliyorum kimse dört dörtlük bir insan değil bende değilim mutlaka hatalarımız olacak. ama ne olursa olsun insanın karekteri oturmuş olacak. Sanal bile olsa adam olacak kendini bilecek pc başında bile olsa efendiliğimizden insanlığımızdan ödün vermemek lazım...

aslında bir cok insanın bunu görüpte susması gibi bir şey ama sen gercekten bunlara göz yummamışın kutlaırm seni kardeşim. hani burası sanal ya cok büyük bir platfor at ata bildiğin kadar diye düşünüyorlar. benim kapım herkeze acık isteyen her zaman buyursun gelsin. ne kişisel bilgilerimi saklarım nede kendimi. ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün. felsefesini unutuyor insanlar

saygılarımla...

Buna katılıyorum Emrecim. Malesef insanlar sanal ortamlarda kendilerini olduklarından farklı göstermeyi huy edindiler. Ama bilmiyorlar ki asıl saygıyı ortaya koyduğu kişilikleri ile göreceklerini. Sanki o yapıp yaşamayıp da yapmış gibi gösterince bir ayrı hava oluyor; hayır tam tersine o insan bu gibi hareketleri yüzünden benim ve kanımca diğer insanların gözünde da yerin dibindedir. İnsan ne olursa olsun önce kendi olmalıdır sırf birilerinin gözüne gireceğim diye ya da popülarite sağlamak için farklı görünmeye çalışmamalı. Bu yazılanlar aslında olması gerekenler, başkalarının nasihati ya da kınaması ile düzeltilecek şeyler değil. Kişilik deyince şu ünlü videolardan biri geliyor aklıma hani şu "0" ların tahtaya yazılıp bu sıfırların para vs olduğu ama tek başlarına birşey ifade etmediği yanına konan "1" in ise kişilik olduğu ve bu hal ile "0" ların değer bulduğu. Saygılarımla.

O Tür İnsanlar Aslında Eğitimsiz İnsanlar.Eğitimsiz dememle zorunlu eğitimi aklınıza getirmeyin.

Eğitimsiz dememdeki sonuç Ailevi Eğitim.Bir Baba ve anne nasıl ise çocuklarıda büyük oranda öyle olucakdır.

Üzüm üzüme baka baka kararır.

Tabi birde Düşünce darlığıda var.Kişinin Hayata bakışı,insanlık vasıflarını anlaması vs gibi.

Bir çok problem bulunabilir.

Hatta öyleki 7 yaşında yaşamış olduğu bir olay bile kişiyi anlattığın duruma getirebilir.

aslında suç o hale gelen kişilerde olmayabilir.Ailesinde,çevresinde, vs vs.

Ama şu konuda suçludur.Kişi aynaya bakıp ben bu halimde memnunum demesi.

Ha şuda var.İnsan normal hayatında nasılsa sanal alem dediğimiz bu yerdede aynıdır.

Daha ne denilebilirki.

İnsanlar daha sanalda anlaşamıyorlarsa gerçek hayatta katil olurlar herhalde..

Call of Duty 4 oynuyorum. Adamın teki hile açmış, kapat dedim. Oradan başka biri bana küfür etti. İşmi şimdi bu? Doğru olanı yapıyoruz, olan bize oluyor.

Çok güzel bir konuya değinmişsin saygıdeğer kardeşim. Birazda insanların özelliğinden kaynaklanan birşeydir diye düşünüyorum 1 e 1000 katmasını seviyoruz, nasıl olsa sanal alemdeyim, bilgisayarın arkasındayım, kim benim ne olduğumu, nasıl bir kişiliğe sahibim vs. nereden bilecek ki düşüncesine kapılıp kendilerini tanıtıyorlar ki belli bir süreden sonra YeNiÇeRi arkadaşımızın da dediği gibi gerçek hayatı ile sanal hayatı birbirine karıştırır hale geliniyor.

Sanal alemde kendini abarttıkça abartarak tanıtan insanlara sesleniyorum: Kendinizi abartılı bir şekilde anlatarak insanların gözünde iyi görünmeyi tercih edeceğinize, bırakın olduğunuz gibi görünün haaa bazı şeyleri kaybetme korkusu olmasın içinizde bırakın o kaybedeceğinizi düşündüğünüz sizin onlara sahip olmak istemediğiniz için onlar korksun.

Saygılarımla..

Sanal alemde kendini abarttıkça abartarak tanıtan insanlara sesleniyorum: Kendinizi abartılı bir şekilde anlatarak insanların gözünde iyi görünmeyi tercih edeceğinize, bırakın olduğunuz gibi görünün haaa bazı şeyleri kaybetme korkusu olmasın içinizde bırakın o kaybedeceğinizi düşündüğünüz sizin onlara sahip olmak istemediğiniz için onlar korksun.

Saygılarımla..

Şu Son satırlara kesinlikle ve kesinlikle Katılıyorum.

yüreğine sağlık abicim vallahi ne diyebilirim bu sanal alem insanları değiştiriyor gerçekten

En ufak Koyu bir muhabbette kendilerini yüksek mevkilerde gösterenlere farklı insanlara farklı palavralar söyleyenler aslıda normal hayattada böyleler mi merak ediyorum.

Sanal alem dediğin insanları değiştirmiyor.Kolaycı,asalak,vasıfsız ve konuşmaktan dahi aciz asosyal varlıklar insanların kendilerini bi cacık sanmasına yarıyor ama yeri geldiğindede lafı gediklerinin tam ortasına oturmayıda biliyoruz.Emre benim nerdeyse 2 senedir arkadaşım,dostum.Geçen buluştuk daha ve sanki her zaman buluşuyo gibi gezdik tozduk.Hatta adamın yanında ayakta uyuyorum :) Ama sonuçta ne oldu? Ben sevdiğim bi arkadaşımla kumru yedim,kilometrelerce yürüdüm,feribota bindim,teleferiğin 3 senedir çalışmadığını öğrendim.Olduda oldu babalar..

Olay sanale sanal manal demeden bi arkadaşlığı daimi kılabilmektir.Olay önce insan, sonra ; üye,user,kullanıcı,admin,moderatör,vip,zırt pırt olmaktır.İnsan olmadıkça,insanlığının farkında olmadıkça """ben asosyalim,ben sokağa çıkmam,hayatım bilgisayar,modifiye,oyun,ot,çöp"" diyen ve beyninin olduğunu sanan saman yığınları her daim aramızda olacak

Saygılarımla

burada tanıdıgım tanıstığım o kadar insan var kı hepsi birbirinden değerli ve önemlidir benim için...

bu konuda bır kaç sözde ben sölemek istedim insanoğlu ne ekerse onu biçer ne yaparsa o karşısına elbet bı yerden cıkar... zaten yazdıgı harflerden konustugu kelimelerden kurdugu cümlelerden kendisi hakkında karşı tarafa tüyolar verir. asıl olan niyettir.

bu forumun şu zamana kadar bana hep artı yönleri oldu kendi açımdan hiç eksi tarafını gormedım. ama bazı ınsanları anlamak mumkun degıl yardımlasma yada paylasım ne daha bunları bıle bılmeyen yerı geldımı teşekkür butonuna bile basamayan arkadaşlar var buralarda...

bunun nedenınıde zaten oncekı mesajlarda yazmıs bazı arkadaslar eğitim den kaynaklanıyor...

oldukları gibi görünmek için çabalasa hiç bir sorun yok . ama nedense hep başka ıfadelerın yuzlerın arkasına geçmeye calısıyorlar. unutmayalım ki kimse kimseden ustun değildir.

konu uzar gider böle ama asıl olan nıyet yeterki nıyetler kotu olmasın... saygılarımla

bence sadece sanal platformlarda değil dışarıdada aynı insanlar var insanın yüzününe gülüp arkasından onu eleştiren veya seni sana övüp sana başkasını kötüleyenler sonra kötülediği insanla konuştuğundada bir başkasını ona kötüleyen insanlar çok adi ve yapmacık geliyor ben 5 yıl işçi olarak çalıştım bütün herkes birbirinin yüzüne güler arkasından konuşur bu hayat böyle unutmayınki bu sanal alemi oluşturanda insanlar gerçek hayatta çok yapmacık ve basit olan bu insanlar sanalda daha çok yapmacık ve basit olabiliyorlar

saygılarımla..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...