Jump to content

34.dk Kitleniyor?

Recommended Posts

Arkadaşlar kendi isteğime göre yapmış olduğum xpsp3 cdim 34.dk kitlenip kalıyor. Neden yapıyor bir türlü çözemedim. Yeniçeri arkadaşımın en son yayınlamış olduğu HFslip'i Kulanıyorum Ben sadece HFSVCPACK klasörüne ekleyeceğim katılımsız programları, HFCABS klasörünede son sürümünün cab dosyalarını attım source klasörünede xpsp3' atıp entegre işlemini yaptırıyorum, işlem bittikten sonrada SOURCESS klasöründeki i386 nın yanına WINSTYLE_TR'yi atıp onunda entegre işlemini bitiriyorum daha sonrada nlite ile bileşen silden kullanıcı resimlerini silip katılımsız yapıyorum ve son olarakta açılabilir iso yapıp Virtual box'la denemesini yapıyorum ama hep 34. dk.da kitlenip kalıyor. Lütfen bir yardımcı olun nerede yanlış yapıyorum bir türlü bilemiyorum. Makina bile değiştirdim yeni formatlanmış bir makinada yaptım baştan sona tüm işlemleri ordada aynı sorunu verdi.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

34 dk da ekran kartını düzeltiyor

sanırım ekran kartı ile ilgili yüklediğin driverde sorun var

yada bileşen çıkarınca onunla ilgli bişeymi sildin sebebi o diye görünüyor

tekrardan kontrol et derim kolay gelsin

SOURCESS klasöründeki i386 nın yanına WINSTYLE_TR'yi niye atıyorsun anlamadım..

Sourcess Zaten güncellenmiş XP nin tamamı oluyor.

Winstyl i ayrıca calıştırıp Yenilenmiş olan XP ni göstereceksin.Pack işlemi bittikten sonra DRiver ekle addon ekle bileşen sil. neya yaparsan yap.

34. dak. donanımları yükler donanımla alakalı es geçme driver eklediysen ondan yapar.Daha yazdıklarının tamamını yeni okudum sen iki xpden sanırım melez bir xp üretmeye çalışıyorsun doğal olarak senin i386 içindekiler ile diğer xp içine enetegre edilenler ve winnt.sif uyuşmamakta kendimce böyle bir yorum çıkardım

Arkdaşlar sorunun neden kaynaklandığını buldum Ntoskrnl.ex_ dosyasından kaynaklanıyormuş ben kendi editlemiş oluğum ntoskrnl.ex_ dosyasını cd dosya ile değiştiryordum ondan 34. dk kitleniyormuş ama ben kendi editlemiş olduğum bu ntoskrnl.ex_ nasıl cd entegre edebilirim uyum sağlamasını nasıl sağlarım bana benim editlemiş olduğum ntoskrnl.ex_ neden cd ile uyuşmadığını açıklayabilirmisiniz bu sorunu nasıl çözebilirim yani kendi editlediğim ntoskrnl.ex_ nasıl cdme atabilirim. (direk cd içine atıp cd deki ile değiştirdiğim zaman 34. dk kitlenmeye sebeb oluyor.)

ntoskrnl.exe, ntkrpamp.exe, ntkrnlpa.exe, ntkrnlmp.exe'leri editlerken ekleyeceğin resmin, 16 Renkli Bit eşlem (*.bmp;*.dip) olmasına ve 640 x 480 ebatına özen göstermezsen, mümkün değil. Ben bu işi ResHacker ile yaptım, yeterli oluyor. Tek ve çift işlemcili iki farlı pc'de denedim. Sorunsuz çalışıyor. Katılımsız cd'de de bir sorun vermeden kuruluyor. ntkrnlmp.exe'yi ntkrnlmp.ex_ , ntoskrnl.exe'yi ntoskrnl.ex_ yaparak i386'ya at, ntoskrnl.exe, ntkrpamp.exe, ntkrnlpa.exe, ntkrnlmp.exe'leri sp3.cab'ı çıkardığın klasörün içine at. SP3 klasörünü

http://www.dosya.tc/CABPACK.rar.html

adresinden indireceğin programla cab haline getir. Nasıl kullanılacağı iki adet .bmp'de gösterilmiş. Oluşan sp3.cab'ı yine i386 içine at, işlem tamamdır. Tek ve çift işlemcili iki farlı pc'de denedim. Sorunsuz çalışıyor. ntkrpamp.exe, ntkrnlpa.exe'leri sadece sp3 klasörüne ve sıkıştırmadan atıyorsun. i386 içerisine atmıyorsun. ntoskrnl.exe, ntkrnlmp.exe'leri ise hem .ex_ yaparak i386 içine; hem de .exe haliyle sp3 klasörüne atacaksın. ntoskrnl.exe'yi ntoskrnl.ex_ yapmak için de : Başlata gir, çalıştıra cmd yazıp entere bas, çıkan komut penceresine makecab ntoskrnl.exe yaz, entere bas. Aynı işlemi ntkrnlmp.exe için de yapacaksın.

Yanıtın için teşekkür ederim. Dediklerinden sadece cab yapmayı biliyorum, bana bu saydığın dosyaları nasıl editleyeceğimi ve bu dosyalara ekleyeceğim resmi 640x480 olarak ayarladım fakat nasıl 16 renk bit olarak kaydedeceğim yada dönüştüreceğim konusundada yardım olursan çok sevinirim.

65139182.png

87311294.png

59072415.png

Hazırladığınız resmi 16 renk bit olarak ayarlamak için paint programıyla

düzenlemeye girin. Dosyadan farklı kaydedi seçin.

32 bit, 256,... seçeneklerinden 16 bit olanı seçip kaydedin.

Resimdekileri sırasıyla yapın. 3. resimde Replace Resource

bölümüyle 640x480 ebadında hazırladığımız resmi ekleyeceğiz.

4cr.png

5cr.png

6cr.png

Resimdekileri yine sırasıyla yapınca işlem tamamdır.

Sonrasında aynı işlemleri ntkrpamp.exe, ntkrnlpa.exe, ntkrnlmp.exe'ler

için de yapacaksınız.

Kardeşim Eğer yukarıdaki arkadaşların dedikleri care olmadıysa eğer sanırım senin bilgisyarının hardiski eğer 2 veya daha çoka bölündüyse eğer 34 dakikada yükleyenen ne ise (driver) sen eğer sistemi diyelimki D: 'ye yüklüyorsan o ototmatikman C:'ye yüklemeye

çalışıyor o nedenle 34 dakikada donup kalıyor eğer zaten 34 . dakikayı gecsende 13 dakikada programların yüklenmesinde de hata

verecektir.

Care olarak

*HArdiski bölmeden tek yapabilirsin

*Yedeklerinini bulunduğu diğer c: içindekilerini D: bölümüne atıp c:ye format atıp yükleyebilirisn.

kolay Gelsin....

(Benim BAşıma Geldiği İçin Ben Böyle Bir Yol denedim Ve başarılı Oldu)

edit: Sanırım Düzeltmişssin. Kolay Gelsin...

Neden Amerikayı keşfetmeye çalışıyorsun anlamıyorum..34. dakikada hata veriyorsa %100 driver sorunu başka daha temiz bi xp cd si kullan ayrıca sanal makina olarak kurulum yaparak denemelerini yapmayı tavsiye ederim....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...