Jump to content

Bilgilendirme Baloncuğu

Share

Recommended Posts

Aslında bunu kendim için yapmıştım bir kaç kişinin katılımsız projelerinde gördüm ve hepsi reklamlıydı, bende hem birileri kullanırda işlerini görür diye hemde foruma katkı olsun diye paylaşayım dedim :)

Programın aslında yaptığı tam olarak şu katılımsız programlarımızı genelde InstallTips veya Bat dosyalarıyla yapıyoruz.

Kodladığım bu program sayesinde örneğin bir programı katılımsız olarak bat dosyasıyla çalıştırdınız ve kurulum tamamlandı, bat dosyasının son kısmında bu programı çağırırsanız yazdığınız içerik belirlediğiniz süre zarfında sistem tepsisinde ( saatin yanında ) bilgilendirme balonu olarak görüntülenecek.

Program 2 içerikten oluşuyor.Ayar için "Son.ini" ve Son.exe.

Son.ini içeriği tam olarak şöyle.

[Komutlar]
Başlık=Kurulum Tamamlandı
Mesaj=Adobe Reader 9.2
Icon=1
Süre=5

Örneğin bat dosyası içeriğiniz böyle;

Setup.exe /S ' bu program kurulduktan sonra normalde kurulum tamamlanacaktır.

Son.exe ' Kurulum tamamlandıktan sonra sizin bilgilendirme balonunuz görünecek ve kurulum tamamlanmış diyerek kullanıcıyı bilgilendirecek.

Caps

5014kz.jpg

:download1:

http://www.4shared.com/file/mQVjrWE_/Son.html

Not: Bu kadar ufak programa ne kadar uzun açıklama olmuş değilmi ^^

ee? ben taramıştım kaspersky 2010 ile ve virüs bulmamıştı. şimdi virüslü olduğuna dair link vermişsinizde. moderatörlerden konuya dair bi cevap gelecek mi? false positive mi sitenin sonucu yoksa gerçekten virüslü mü?

ee? ben taramıştım kaspersky 2010 ile ve virüs bulmamıştı. şimdi virüslü olduğuna dair link vermişsinizde. moderatörlerden konuya dair bi cevap gelecek mi? false positive mi sitenin sonucu yoksa gerçekten virüslü mü?

Projede herhangi bir virüs yoktur.Microsoftun ini apisiyle ini okutup yazdırdığım için bu işe yaramaz antivirüsler uyarı veriyordur.Gerekirse projeyi dahi paylaşabilirim.

Herhangi birinin özel bilgilerini çalmak isteseydim böyle basit programlarla uğraşmazdım.

yok yanlış anlama, sana suçlama yöneltmiyorum, ancak bu şekilde durumlarda moderatörlerden konu ile bilgili olanlar konuya ya da dosyaya güvenli ya da değil gibi müdahalelerde bulunursa indirecek insanların şüpheleri ortadan kalkmış olur :)

• 3 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...

[img]http://img703.imageshack.us/img703/2826/20110107004605capture.png[/img]

[b]Başka söze ihtiyaç duymadım.Temizdir,eline sağlık arkadaşım,ihtiyaç duyabileceğim bir şey.Arşivime katıyorum,tekrar eline sağlık.

Karalamaktan vazgeçsekde adı sanı bilinen,güvenilir tarama yazılımları kullansakda insanları saçma bilgilendirmelerle uğraştırmasak... :)[/b]