Jump to content

Office 2010 Katılımsız Parametresi(Tüm Bileşenler)

casira
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar sizlerle Office 2010 programının katılımsız haliyle bir adet bat dosyasına çift tıklayarak basitçe sisteminize yüklenmesini sağlayan paketi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle secret arkadaşımızın http://www.tnctr.com/topic/148474-offyce-2010-professional-plus-vl-turkce/ başlığındaki paylaştığı programı indiriyoruz.

Ardından aşağıda indirme linkini vermiş olduğum paketteki dosyayı indiriyoruz ve içindeki MUTLAKA OKU dosyasını okuyarak işlemlerimizi yapıyoruz.Aktifleştirme işlemini kendiniz yapacaksınız.

KMS Activatorüde paket içinde upload ettim zaten.

Sisteminizde Office programının eski sürümleri var ise mutlaka kaldırın.

Ayrıca MUTLAKA OKU dosyasınada yazdım ama burayada ekliyorum.Bu kurulum Office 2010 içindeki tüm program,bileşenleri sisteminize yükler.

Bat dosyasını çalıştırınca aşağıdaki gibi bir resim çıkar ve bu resim kapanıncaya kadar beklemelisiniz.Kurulum sisteminize ve donanımınıza bağlı olarak uzun sürebilir.Reboot etmez yani kurulum bitince bitince bilgisayarınız yeniden başlamaz.

32 bit klasörü içindeki Recepoffice.bat dosyasını çalıştırınca ekrana gelen menü resmi.

78885600.jpg

64 bit klasörü içindeki Recepoffice.bat dosyasını çalıştırınca ekrana gelen menü resmi.

48904742.jpg

Kısayollara ait resim

ksayol.jpg

ksayol1.jpg

Bu çalışma sayesinde Office 2010 programını tek tıkla sessiz bir şekilde sisteminize kurabileceksiniz.

Xp,Windows 7 32 ve 64 bit makinelerde sanal ve gerçek pclerde denenmiş sorunsuzca kurulum sağlanmıştır.

:download1:

PAKET DOWNLOAD İNDİRME LİNKİ

http://www.multiupload.com/Z2NYA0MXJD

Boyutu: 1.25 MB

İyi günlerde kullanın Office 2010 kullanmanın keyfini çıkarın.Saygılarımla.

Edited by recep demirci

Recep demirci ben size bir soru sormak istiyorum.Diyelim ki ben office 2010 da sadece

word,excel,power point,paylaşılan özellikler ve office araçları özelliklerinin kurulmasını istiyorum.O zaman bat dosyası nasıl ayarlanmalı?Saygılarımla

Recep demirci ben size bir soru sormak istiyorum.Diyelim ki ben office 2010 da sadece

word,excel,power point,paylaşılan özellikler ve office araçları özelliklerinin kurulmasını istiyorum.O zaman bat dosyası nasıl ayarlanmalı?Saygılarımla

Hocam işlerimin yoğunluğu nedeni ile dediğiniz kısımlara bakamadım.2007 ile alakalı dediğiniz gibi bir parametre var wincert.nette yayınlanmış.Onun üzerinden bu durumu araştıracağım vaktim olursa tabi.

Sizden önce ben böyle bir çalışma yapmıştım (Edit : Bu da bi anlatım oldu :) )

http://www.tnctr.com/topic/149318-microsoft-office-professional-plus-vl-2010-32-bit/page__p__859114#entry859114

@YAGMURADAM .MSP uzantılı dosyalar sayesinde istediğimiz bileşenleri kurdurmayabiliriz ancak , atıyorum ki infopath kurulmayacak. Ben onun kurulum dosyalarını sildiğim zaman kurulumda "Sisteminize uygun dil bulunamadı "uyarısı veriyor.O yüzden paket boyutunu düşüremiyorum. .MSP dosyası elde etmek için ise kurulum dosyasında bulunan "setup.exe" dosyasını /Admin parametresi ile çalıştırın. Gerekli ayarları yapın sol üstten kayıt edin. MSP dosyanızı da Updates klasörüne atın. *.* bat dan da sadece

Start /wait setup.exe

şeklinde çalıştırmanız yeterli olur ancak paket boyutunu nasıl küçültür , kurulmayacak bileşenleri nasıl çıkartırız onu bende bulamadım.

Sorumuzu da burada sorduk ancak ilgelenen olmadı

Edited by headhunterxxx

Yağmuradam şimdi msp dosyası ile bir deneme yaptım.(headhunterxxx arkadaşımın sözleri üzerine kendisine teşekkür ediyorum) OneNote olmadan kurulum sağladım.Nasıl yaptığıma gelince öncelikle setup.exe nin yanında bir a.bat dosyası oluşturdum içeriği şöyle

cmdow.exe @ /hid

start /wait setup.exe /Admin

ardından bu bat dosyasını çalıştırınca karşıma aşağıdaki gibi menü geldi.

56908477.jpg

pc2vz.jpg

set feature installation states seçeneğinden istemedeğin onenote üzerine sağ tıklayıp Not Available seçeneği ile onenoteyi kurulum dışına aldım.Sonra file save diyerek setup.exe yanındaki updates klasörü içine adını kur.msp olarak kaydettim.

En son ilk postta verdiğim paketi uygulayarak kurulumu gerçekleştirdim.

İşte onenote olmadan kurulan office 2010 kısayolu.

ksayol2.jpg

Ben onenoteyi deneme yaptım siz ise bu ekrandan istemediğiniz program ve bileşenleri çıkarıp kurulumu gerçekleştirebilirsiinz.

@Recep_Demirci şimdi tamam biz onu kurdurmadık ama katılımsız yapcagımız için kurdurmayacagımız bleşenlerin kurulum dosyalarını çıkarsak boyuttan kazanırız fakat herhangi bi bileşen kurulum klasörünü sildiğim zaman kurulum başlamıyor hata veriyor.

Yani hem .MSP den çıkarıp hemde kurulum dosyalarını silip katılımsız yapabilsek süper olucak.

MSP dosyası kullanarak düzenleme yapabilirsiniz ama iptal ettiğiniz bileşenleri silerek boyuttan kazanç sağlayamazsınız. Office 2007'de de olmuyordu. Office 2010'da da olmayacak. Ancak Öğrenci ve Ev Sürümünün çıkmasını bekleyebiliriz. Word, Excel, Power Point ve One Note oluyor ve boyutu da one göre küçük oluyor...

@Recep_Demirci şimdi tamam biz onu kurdurmadık ama katılımsız yapcagımız için kurdurmayacagımız bleşenlerin kurulum dosyalarını çıkarsak boyuttan kazanırız fakat herhangi bi bileşen kurulum klasörünü sildiğim zaman kurulum başlamıyor hata veriyor.

Yani hem .MSP den çıkarıp hemde kurulum dosyalarını silip katılımsız yapabilsek süper olucak.

Sebebi kurulum komutlarının bileşenlerin exe lerine bağlı olması..Dediğiniz gibi isteemdiğiniz bileşeni çıkartıp atarsanız yukleme komtları çalışırken cıkartılan bileşeninkine geldiğinde hata vericektir..denemedim ama tahminime göre 2007 nin student - home versiyonun setup komut exe si 2010 a entegre edilebilirse istediğiniz olabilir..Yada NeC in de dediği gibi 2010 un student-home versiyonunu bekleyin..

burada denilenleri yapıp kendime katılımsız word, excel ve powerpointin olduğu bir ofis 2010 yaptım. msp dosyası işe yaradı ve önüme sadece ilk ekran geldi geri kalanını katılımsız olarak halletti. neccooy'un yeni çalışmasında nasıl yapıldığını burada tartışsak. autoit ile yapıyor ama nasıl yapıyor anlayamadım. yardımcı olurmusunuz?

KMS ile aktifleştirip Bilgisayarı yeniden başlatmadan office 2010u çalıştırınca lisanssız gözükmekte bu yüzden finish .exe deki işte office 2010u sorunsuz kullanmak için bilgisayarını yeniden başlatın gibi bir splash text yazı çıkıyor.İster silin ister kalsın.

Aslında AIO Taslağınıda hazırlamıştım 32 ve 64 bit kurulumlu ama maalesef harici diskim bozulunca taslakda orda kaldı ancak bu şekilde işinize yarayacağını ümit ederek paylaşabildim.

Edited by recep demirci

burada denilenleri yapıp kendime katılımsız word, excel ve powerpointin olduğu bir ofis 2010 yaptım. msp dosyası işe yaradı ve önüme sadece ilk ekran geldi geri kalanını katılımsız olarak halletti. neccooy'un yeni çalışmasında nasıl yapıldığını burada tartışsak. autoit ile yapıyor ama nasıl yapıyor anlayamadım. yardımcı olurmusunuz?

Tartışacak bir şey yok. Her farklı kurulum için ayrı ayrı MSP dosyası hazırlamış. Hangi kurulumu seçerseniz AutoIt'le o MSP dosyasını Updates klasörüne attırıyor. Başka bir olay yok...

Nec arkadaşımın dediği gibi autoite scripti her farklı bileşen kurulumu için gerekli olan msp dosyasını updates klasörü içine kopyalar ve kuruluma öyle devam eder bu sayede istenilen bileşenler sisteme kurulmuş olur.Gayet mantıklı.

recep demirci hocam SETUP 1.3 ACTIVATOR Dosyasınıda acaba katılımsız yapılabilirmi benim deneme şansım olmadı siz denedinizmi ??

Değerli dostum Nec arkadaşımızın yaptığı ve TEAM-Full arkadaşımızın paylaştığı

Please register to see this content.
linkinde 5 adet crack var bir tanesi silent Nec arkadaşımızın yaptığı.Bunun işini göreceğini düşünüyorum.Ben kendim autoit ile kms activatörü katılımsız yapmıştım harici diskim bozulunca içinde oda kayboldu Sonrada uğraşmadım açıkçası.

Tartışacak bir şey yok. Her farklı kurulum için ayrı ayrı MSP dosyası hazırlamış. Hangi kurulumu seçerseniz AutoIt'le o MSP dosyasını Updates klasörüne attırıyor. Başka bir olay yok...

Word-Excel-P.Point bileşenlerinin kurulmasını sağlayan lite.msp dosyamız olsun.

Word-Excel-P.Point-Access-Outlook bileşenlerinin kurulmasını sağlayan standart.msp dosyamız olsun.

Bu iki dosya setup.exe'nin yanında duracak, update klasöründe değil.

Autoİt açıp aşağıdaki komutları yazıyoruz: Komutlarda hata olabilir kontrol edersiniz, şu an proje dosyalarıma ulaşabilecek durumda değilim.

if StringInStr($CMDLINERAW,"/L") then

Run("Setup.exe /adminfile lite.msp")

else if

if StringInStr($CMDLINERAW,"/S") then

Run("Setup.exe /adminfile standart.msp")

else if

msgbox(64,"Office Kur","Hatalı yada eksik komut dizisi.")

endif

autoit uygulama dosyamızı oluşturuyoruz(yukle.exe). oluşturduğumuz dosya /L parametresi ile çalıştırılırsa(yukle.exe /L) Setup.exe /adminfile lite.msp komutu işletilecek ve lite kurulum olacak; oluşturduğumuz dosya /S parametresi ile çalıştırılırsa Setup.exe /adminfile standart.msp komutu işletilecek ve lite kurulum olacak.

Parametresiz çalıştırılırsa "Hatalı yada eksik komut dizisi." uyarısı verecek.

7ziple sıkıştırıyoruz ve 7-zip katılımsız kurulum yapar gibi config.txt'ye aşağıdaki satırları ekliyoruz. ve paketlyoruz.

AutoInstall1="yukle.exe /L"

AutoInstall2="yukle.exe /S"

Bunlar şu anlama geliyor;oluşan exe dosyası (office2010.exe -ai1) şeklinde çalıştırılırsa paket tempe açılınca yukle.exe /L çalışacak ve lite kurulum yapılacak.oluşan exe dosyası (office2010.exe -ai2) şeklinde çalıştırılırsa paket tempe açılınca yukle.exe /S çalışacak ve standart kurulum yapılacak.

Edited by neccooy

Recep hocam, ben dediğiniz gibi yaptım MUTLAKA OKU txt dosyasındaki gibi indirdiğim paratmetre klasöründen çıkan 32 bit klasöründeki 3 dosyayı verdiğiniz adresden indirdiğim klasöre attım. Setup.exe bulunamadı hatsı alıyorum.Receooffline sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dedğimde hata veriyor. Win 7 32 bit kullanıyorum. 3finish.exe windows tarafından bulanamıyor. isminin doğra yazıldığından emin olun diye hata veriyor. Resmide ekliycem.adszxg.jpg

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Daha önce office 2007 de başarılı biçimde kullandığım katılımsız kurulum yaması. Office 2010 da denedim başarıyla çalışıyor. Kurulum Ayarları Word , Excel , PowerPoint , Office Araçları ve Paylaşılan Özellikleri Barındırıyor.

29ld161.png

rar içinden çıkardığınız dosyaları Kurulum klasörü içine atıp Office'e ait diğer dosya ve klasörleri gizleyin. Görüntü Kirliliği Olmasın.

s2h24i.png

Word , Excel ve Powerpoint dışında office eklentisi kuracak olabilir die full katılımsız yapmadım. eklenti kurmak isteyen olursa özellştir diyerekten ekleme yapabilir office paketine.

nq91dd.png

Göreceğiniz üzere otomatik olarak kurduğunuzda gördüğünüz programlar kurulacaktır.

Ve kurulum bittikten sonra kur otomatik olarak kapanacaktır.

Buyrun Buda indirme linki

http://hotfile.com/dl/73106487/52b881a/katilimsiz.rar.html

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar siteden " Office.Blue.2010.Fully.Activated " dosyalarını indirdim ama kuramıyorum. şu hatayı alıyorum. " office 2010 mondo encountered an error during setup " kotam bitti. tekrar office indiremiyorum. düzeltebiliri miyim bu hatayı? yardımcı olursanız çok sevinirim. office yok kullanacak.