Jump to content

Driverpacks Base Sorunu Yardım

lamont

Recommended Posts

ungood kardes driverleeri entegresinde nlite kullanmıyorum nlite kullanım amacım katılımsız tam otomatik xp UXTheme_Multi tema için aktif yapıyorum internet expoler entgre ediyorum winntbul dll düzneliyorum i386 atıyorum wpi ile ilgilide sorun var kurulum bittiginde wpi açılmıyor otomatik ama bu öenmli degil şuanda driver önemli driveri DriverPacks BASE ile entegre ediyorum fakat 2. metod kullandıgımda C:/ sürücüsün içine atıyor driverleri sorunsuz kuruyor problem yok ama driverli c:/ sürücüsünü içine çıkarıyor ve silerken bu hata veriyor silinemiyor diye 1.metod ise bu hatayı veriyor hata caps ı

tncxp perfecxp ultraxp peki bunları yapna arkadaşalr nasıl bir yol izlemişler de yapmışlar

1.metod hata caps

24zer74.jpg

• Editor

kullandığın xp yi sen mi güncelledin? yoksa bu siteden indirdiğin bir xp mi?

eğer sıfırdan güncellediğin bir xp ise hata almaman lazım.driver entegre etmedim diyorsun(nlite ile) peki bu ne?

''OemPnpDriversPath="D\C\A;D\C\A2;D\C\A4;D\C\A5;D\C\A6;D\C\A7;D\C\Ak;D\C\ At;D\C\D;D\C\E;D\C\F;D\C\H;D\C\I;D\C\I2\1;D\C\I2\2;D\C\I2\ 3;D\C\I2\4;D\C\I2\5;D\C\I4;D\C\I5;D\C\I6;D\C\Ia;D\C\Ib;D\C\Ic; D\C\Id;D\C\Ie;D\C\IN;D\C\IT;D\C\K;D\C\N;D\C\N1;D\C\N2;D\C\N3;D\ C\N4;D\C\S;D\C\T;D\C\U;D\C\V;D\C\V2;D\C\V3;D\C\VX;D\G\3;D\G\ 3a;D\G\3b;D\G\3b\TV;D\G\A;D\G\A\W;D\G\A1;D\G\A1\W;D\G\A2;D\G\ A3;D\G\A4;D\G\A7;D\G\A8;D\G\AD;D\G\As;D\G\I;D\G\I1;D\G\I2;D\G\ I3;D\G\I4;D\G\I5;D\G\I6;D\G\I7;D\G\I8;D\G\I9;D\G\IA;D\G\M;D\G\ N;D\G\N1;D\G\N2;D\G\N3;D\G\NM;D\G\P;D\G\S3;D\G\S3a;D\G\S3b;D\G\ S3c;D\G\S3d;D\G\S3e;D\G\S3f;D\G\S3g;D\G\Sa;D\G\Sb;D\G\Sc;D\G\Sd;D\G\ Se;D\G\T1;D\G\T2;D\G\TR;D\G\V;D\G\V1;D\G\V2;D\G\V3;D\G\V4;D\G\ V5;D\G\V6;D\G\V7;D\G\V8;D\G\V9;D\G\Va;D\G\Vb;D\G\X;D\G\x2;D\L\ 3;D\L\3A;D\L\3B;D\L\3C;D\L\3D;D\L\3E;D\L\3F;D\L\3G;D\L\A;D\L\A1; D\L\A2;D\L\A4;D\L\A5;D\L\A6;D\L\AD;D\L\AG;D\L\AL;D\L\AM;D\L\AM1; D\L\AM2;D\L\AN;D\L\AS;D\L\At;D\L\At1;D\L\At2;D\L\At3;D\L\AX;D\L\ Ax1;D\L\Ax2;D\L\Ax3;D\L\Ax4;D\L\Ax5;D\L\Ax6;D\L\B1;D\L\B2;D\L\B3;D\ L\B4;D\L\BF;D\L\BU;D\L\BU1;D\L\BU2;D\L\C;D\L\C1;D\L\C2;D\L\C3;D\ L\C5;D\L\D;D\L\D2;D\L\D3;D\L\D4;D\L\D5;D\L\D6;D\L\D7;D\L\D8;D\ L\D9;D\L\DA;D\L\DA1;D\L\DA2;D\L\G;D\L\H;D\L\HP;D\L\I;D\L\I2;D\ L\I3;D\L\IC;D\L\IC1;D\L\J;D\L\L;D\L\L1;D\L\L2;D\L\L3;D\L\L4;D\ L\L5;D\L\L6;D\L\L7;D\L\M;D\L\MI;D\L\MO;D\L\MS;D\L\N;D\L\N1;D\L\ N2;D\L\N3;D\L\N4;D\L\N5;D\L\N6;D\L\N7;D\L\N8;D\L\N9;D\L\ND;D\L\ NS;D\L\NV;D\L\NV1;D\L\NV1\P\2K;D\L\NV1\P\XP;D\L\NV2;D\L\NV3;D\L\ NV4;D\L\NV5;D\L\NV6;D\L\NV7;D\L\O;D\L\O1;D\L\O2;D\L\O3;D\L\O4;D\L\ O5;D\L\O6;D\L\R;D\L\R1;D\L\R2;D\L\R3;D\L\R4;D\L\RS;D\L\S;D\L\S1; D\L\S2;D\L\S3;D\L\S4;D\L\S6;D\L\S7;D\L\S8;D\L\SB;D\L\SB1;D\L\Sc; D\L\Sc1;D\L\Sc5;D\L\Sc7;D\L\Sc8;D\L\Sc9;D\L\SL;D\L\SS;D\L\SS2;D\L\ U;D\L\U1;D\L\U3;D\L\U4;D\L\U5;D\L\V;D\L\V1;D\L\V2;D\L\X;D\L\X1; D\L\Z;D\P\A;D\S\A;D\S\A1;D\S\AL;D\S\AS;D\S\C1;D\S\C2;D\S\C3;D\ S\C4;D\S\C5;D\S\C6;D\S\C7;D\S\C8;D\S\CL;D\S\CR;D\S\CR1;D\S\CR3;D\ S\CR4\Win2k_xp;D\S\CRa;D\S\CRa\winxp\bin;D\S\CRb\Win2k_xp;D\S\CT;D\S\CT1;D\ S\CT2;D\S\CT3;D\S\E;D\S\E1;D\S\E2;D\S\E3;D\S\ES;D\S\ES1;D\S\H;D\ S\H1;D\S\I;D\S\I1;D\S\I10;D\S\I11;D\S\I12;D\S\I13;D\S\I14;D\S\I15;D\ S\I16;D\S\I17;D\S\I18;D\S\I19;D\S\I2;D\S\I20;D\S\I3;D\S\I4;D\S\I5;D\ S\I6;D\S\I7;D\S\I8;D\S\I9;D\S\M;D\S\M0;D\S\M1;D\S\M2;D\S\M3;D\ S\M4;D\S\M5;D\S\M6;D\S\M7;D\S\M8;D\S\M9;D\S\Ma;D\S\Mb;D\S\N;D\ S\N2;D\S\R;D\S\R1;D\S\R2;D\S\R3;D\S\S;D\S\S0;D\S\S1;D\S\S11;D\ S\S12;D\S\S13;D\S\S14;D\S\S15;D\S\S16;D\S\S17;D\S\S18;D\S\S19;D\S\S2; D\S\S20;D\S\S21;D\S\S22;D\S\S25;D\S\S26;D\S\S27;D\S\S28;D\S\S29;D\S\ S3;D\S\S30;D\S\S31;D\S\S32;D\S\S33;D\S\S34;D\S\S35;D\S\S36;D\S\S37;D\ S\S38;D\S\S4;D\S\S5;D\S\S6;D\S\S7;D\S\S8;D\S\S9;D\S\Sa;D\S\Sb;D\ S\Sc;D\S\Sd;D\S\Se;D\S\Sf;D\S\Sg;D\S\Sh;D\S\Si;D\S\Sj;D\S\Sk;D\ S\Sl;D\S\Sm;D\S\Sn;D\S\So;D\S\Sp;D\S\Sq;D\S\Sr;D\S\SS;D\S\SS2;D\ S\T;D\S\T1;D\S\T2;D\S\TB;D\S\TR;D\S\V1;D\S\V2;D\S\V3;D\S\X;D\S\ X0;D\S\X1;D\S\X11;D\S\X12;D\S\X13;D\S\X14;D\S\X15;D\S\X16;D\S\X17;D\ S\X18;D\S\X19;D\S\X2;D\S\X20;D\S\X21;D\S\X22;D\S\X23;D\S\X24;D\S\X3; D\S\X4;D\S\X5;D\S\X6;D\S\X7;D\S\X8;D\S\X9;D\S\Y;D\S\Y1;D\W\3;D\ W\3a;D\W\3b;D\W\3c;D\W\3e;D\W\3f;D\W\A;D\W\A2;D\W\A4;D\W\AL;D\ W\AS;D\W\At;D\W\AtF;D\W\AV;D\W\B;D\W\B1;D\W\B2;D\W\B3;D\W\B4;D\ W\B5;D\W\B6;D\W\B8;D\W\B9;D\W\BL;D\W\BL3;D\W\BL4;D\W\BL5;D\W\BL6;D\ W\Br;D\W\Br0;D\W\Br3;D\W\Br7;D\W\Br8;D\W\BU;D\W\BU1;D\W\BU2;D\W\BU3; D\W\BU4;D\W\BU5;D\W\BU7;D\W\BU8;D\W\C;D\W\C3;D\W\CL;D\W\Co;D\W\ Cr;D\W\Cr2;D\W\Cr3;D\W\Cr4;D\W\D;D\W\D1;D\W\D2;D\W\D3;D\W\D4;D\W\ D5;D\W\D6;D\W\D7;D\W\D8;D\W\DA;D\W\DB;D\W\DF;D\W\DG;D\W\DL;D\W\ E;D\W\E1;D\W\E2;D\W\E6;D\W\E8;D\W\EC;D\W\EH;D\W\Es;D\W\G;D\W\G2; D\W\H;D\W\I;D\W\I1;D\W\I2;D\W\I3;D\W\I4;D\W\I5;D\W\I6;D\W\Ib;D\ W\IS;D\W\L;D\W\L0;D\W\L1;D\W\L2;D\W\L3;D\W\L4;D\W\L5;D\W\L6;D\ W\L7;D\W\L8;D\W\L9;D\W\La;D\W\Lb;D\W\Lc;D\W\Ld;D\W\Le;D\W\Lf;D\ W\Lg;D\W\Lh;D\W\Lm;D\W\Lm1;D\W\Lm2;D\W\Lx;D\W\M;D\W\MI;D\W\MT;D\ W\N1;D\W\N2;D\W\N3;D\W\N4;D\W\N6;D\W\N8;D\W\N9;D\W\NA;D\W\NB;D\ W\NC;D\W\ND;D\W\NH;D\W\No;D\W\o;D\W\o2;D\W\o3;D\W\P;D\W\Pr;D\W\ R;D\W\R1;D\W\R2;D\W\R3;D\W\R4;D\W\R5;D\W\R6;D\W\R7;D\W\R8;D\W\ R9;D\W\RE;D\W\RE1;D\W\RE2;D\W\RE3;D\W\RE4;D\W\S;D\W\S0;D\W\S1;D\W\ S2;D\W\S3;D\W\S4;D\W\S5;D\W\S6;D\W\S7;D\W\S8;D\W\S9;D\W\Sa;D\W\ Sc1;D\W\"

kardes nlite sadece ie7 ve katılımsız yapma gibi işlemler yaptım driver için ise DriverPacks BASE kullandım nlite kullanmadım anlatamıyorum size nlite ile driver entegre etmedim driver için sadece DriverPacks BASE kullandım

hayır xp normal xp sp2 yani orjinal professional sürümü orjinal derken cd modifiye falan yapılmamış normal xp cd

anlatıyom kardes winntbull önceden editlemiştim hazır oem klasörüğde hazır wpi programlar tanıtıldı hazır nlite ile önce ie7 entegre ettim katılımsız kısmında şifresiz kurulum kısmındaki ayarları yaptım ince ayardan xp UXTheme_Multi aktif yaptım tema için sonra bunları nlite otomatik oalrka yaptı işlem bittikten sonra DriverPacks BASE driverleri 2.metodla mornign kardesin anlatım şekliyle yaptım entegre ettim daha sonra oem kalösürün ve wpi bu xp içine attım sonra nlite ile boot yaptım sanal pc de kurdum sorunsuzca kurdu falan 2. metod DriverPacks BASE de C: içine rar sıkıştırılmış cab leri driver ekranındayken önce c: sürücüsüne atıyor sonra driveri tanıyor bunu otomatik silmiyor daha sonrasında 1.metod DriverPacks BASE kullandıgımda yukarıda verdigim mavi ekran hatsını veriyor olay bu kadra basit anlamdım bu işi

Uzun zamandır yazmıyorum pek ama başlığı görünce dayanamadım artık bunları biraz araştırın arkadaşlar zamanında bu ve birçok şeyi gerek araştırarak gerek deneme-yanılma yöntemi ile bulduk ve çözümlerini yazmıştık. Şimdi o kadar kaynak olmasına rağmen yeterince araştırma ve çalışma yapılmıyor hala...

Buradaki sorun basit, Metod 1 kullandığınız içinn oluyor.. ''OemPnpDriversPath="D..... kısmı olmayacak Metod2 kullanınca.

Metod2 ile zipten çıkarılarak kuruluyor Oem yöntemi (metdod 1) sınırlı(az) sayıda driver entegresi için çalışır fazlası için metod2 şarttır kısaca ve basit olarak anlatmak gerekirse. txtsetup.sif dosyası hakkında araştırma yapabilirsiniz ayrıntılı sebepleri öğrenmek isterseniz. İyi forumlar, metod 2'li günler... :)

• Editor

hayır Uxthemeyi addon degil kardes normal tema oalrak ekliyorum ne ilgisi var bunun addonla ?

o söylediğin tema değil yamadır.Nlite ile mi yoksa addon 'morning gibi' ekleyip eklemediğin sorulmuş,

tabiki de alakalı

• Editor

öncede belirttim winnt.sif dosyandaki bu bölüm;''OemPnpDriversPath="D\C\... kurulmasını istediğin driverların senin belirlediğin klasör\klasörlerin yoludur.sonuç olarak bu bölüm veya satırlar olmamalı, eğer dps kullandı isen!

• Editor

; Generated by nLite 1.4.9.1

[Data]

AutomaticUpdates="No"

Autopartition=0

UnattendedInstall="Yes"

MsDosInitiated=No

[unattended]

UnattendMode=FullUnattended

UnattendSwitch="Yes"

OemSkipEula="Yes"

FileSystem=*

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

Hibernation="No"

OemPreinstall=Yes

DriverSigningPolicy=Ignore

NonDriverSigningPolicy=Ignore

[Display]

Xresolution=1024

Yresolution=768

[systemRestore]

[GuiUnattended]

EncryptedAdminPassword="No"

AutoLogon="Yes"

AdminPassword=*

TimeZone=130

OEMSkipRegional=1

OemSkipWelcome=1

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\My Theme (nL).theme"

[Components]

[userData]

ProductKey="HVFK6-XQR33-PTW2H-VK6CX-TT738"

ComputerName=CANERULTIMATEXP

FullName="CanerUltimateXP"

OrgName="CanerUltimateXP"

[RegionalSettings]

LanguageGroup=6

Language= "041f"

[Networking]

InstallDefaultComponents="Yes"

[WindowsFirewall]

Profiles=WindowsFirewall.TurnOffFirewall

[WindowsFirewall.TurnOffFirewall]

Mode=0

[identification]

JoinWorkgroup="WORKGROUP"

[GUIRunOnce]

command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"

;winnt.sif dosyanı bu şekilde kullan, tabiki driverları 2.metodla ekledikten sonra

bu işe yaramıyor zaten winnt içeri böyle

[GUIRunOnce]

command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe" kod oalrak ekle demişlerdi ama kod kendi içine ekliyor bu çözüm degil kardes denedim basak yolu vardır tncxp perfecxp ultraxp yapan arkadaşlar bu konuya bakabilirmi

365 gün burda bu konuyu üste taşımak zorunda değilsin...

Bilen olursa zaten yanıtlar...

Nie hergün aynı şeyleri yapıyosun onu anlamıyorum...

Nie ikigünmde bir "yardım etcek yok mu" diyosun....

İllaki üste taşıman lazım değil...

Zaten bilen bir kişi zaten konuna cevap verir....

Çalışmanı bırak...

Yeni çalışma yapmaya başla...

Bu kadar mızmızlanmak yerine yeni bir çalışmaya başlasaydın şimdiye yeni çalışman bitmişti....

Sanki 3 aylık bir çalışma yaptında "Ben buna çok emek harcadım.Bu yanlışı düzeltemezsem 3 aylık emeğim boşa gidecek diye mi üzülüyon ?"

Nedir yani sorun nedir?

Amaç ney?

Bu çalışmanı bir köşeye koy...

Temiz bir MSDN XP SP3 ile yeni bir çalışmaya başla...

Katılımsız XP sıralamalarına tekrar bak...

Acaba fazla mı bileşen sildin....

.

.

.

Kısaca:Yeni bir çalışmaya başla...

Başlaki yol alasın....

Eğer sorununu bilecek bir kişi varsa zaten yanıtlar...

Biz burda bilgimizi paylaşmamazlık yapmıyoruz...

Sanki biliyozda seden saklıyoz...Yapma gözünü seveyim yaa...

Hadi eyv...

üzerinde çalıştığın iso dosyasına daha önceden sata driver ekli olmamasına dikkat et eğer sata driver varsa ver sende tekrardan driverpack sitesinden sata driver eklediysen böyle sorunla karşılaşırsın sata hariç tüm driverları ekle öyle dene bakalım sorun çıkacak mı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...