Jump to content

Xp Modifiye Etme Anlatımları Ve Sıralama

morning
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar son günlerde sık sık konu linkleri vermeye başladık buraya linkleri yazıyorum ki herkes rahatça ulaşabilsin.

Anlatımların nerdeyse tamamı resimli veya videoludur.

Burada anlatım istekleri yapmayın.Çalışmayan konu linkleri varsa,ya da eklemek istedikleriniz olursa mesaj atınız.

Öncelikle kaynak olarak kullanabileceğiniz Orjinal MSDN SP3'ü verelim.

İlk mesajdaki Turkish linki çalışıyor.Bultar abinin verdiği partlar ve tek link iso çalışıyor.Diğerlerini bilmiyorum.

MSDN XP Sp3 19 dilde

Şimdi de en önemli aracımız nLite'ı verelim:

http://www.nliteos.com/download.html[/CODE]

[/size][size=3]

Bu aracın nasıl kullanıldığı hakkında anlatım:

[CODE]http://www.turkceyazilim.net/dle/index.php?newsid=26[/CODE]

[/size]

[size=3]

Ve konu linkleri:

[b]

1. XP'ye nasıl güncelleme, program vs. eklenir?[/b]

Öncelikle hatırlatalım: Katılımsız programlar XP'ye direk eklen(e)mez.Önce addon(eklenti) yapmanız gerek (bu dersi inceleyin).Tabii katılımsız değilse katılımsız da yapılması gerekir.

XP'ye eklenti eklemek

XP'ye ekleyebileceğiniz hazır eklentiler

XP Güncelleme Paketi (+ Ie7) + Wmp11 (NR UpdatePack)

SP3 Sonrası Güncellemelerin + IE7'nin + WMP11'in nLite ile eklenmesi

SP3 Sonrası Güncellemelerin + [b]IE8'in[/b] + WMP11'in + [b]Dx9'un[/b] HFSLIP ile eklenmesi (En stabili,sorunsuzu.)

Sık kullanılan programların eklentileri(Winamp,winrar vb.)

Katılımsız programları eklenti [addon] haline getirmek

[b]

XP'ye eklenebilecek diğer eklentiler için Addonlar bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

2. Sürücü(Driver) entegrasyonu nasıl yapılır?[/b]

Kendi bilgisayarınızın sürücülerini nLite ile eklemek(Şahsi kullanımlar için)

Sürücü Paketlerinin (DriverPacks) eklenmesi(Genel kullanım için)

[b]SÜRÜCÜ (DRIVER) YÜKLEME EKRANINDAKİ RESMİ DEĞİŞTİRME (KİMSE BULAMIYORMUŞ, ÖZELLİKLE BÜYÜTTÜM)[/b]

SATA-RAID sürücülerini ekleme

[b]

3. Bileşen silme nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?[/b]

nLite ile bileşen silme/dikkat edilmesi gerekenler

[b]

4. Katılımsız yapma[/b]

Katılımsız XP yapma

Buradaki anlatım biraz karışık ama nlite ile de yapabilirsiniz.

XP'yi orjinal yapmak için girmeniz gereken keyi de verelim (nLite>katılımsızda [b]ürün anahtarı [/b]bölümüne yazılacak)[b]

[CODE]CM84R-24P6T-FCF9Y-KFBH2-V6Y2Y[/CODE]

Not : V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J serialini kullanmayın

[/b]

[b]

5. Özelleştirme:[/b]

[size=4](BURAYI OKUMADAN SİSTEM ÖZELLİKLERİ,GÖRÜNÜM,KURULUM EKRANI NASIL DEĞİŞTİRİLİR GİBİ SORULAR [b]SORMAYIN!!![/b][/size]

XP CD'sinin görünümünü değiştirmek, Paketler, manuel düzenleme

Kurulum ekranını değiştirme de bu linkte mevcut.

Manuel düzenleme devamı

I386 içinde düzenlenebilecek dosyalar listesi

7'iso ve V'iso paketleri nasıl özelleştirilir

[/size][size=3]Res dosyalarıyla çalışma[/size]

[size=3]Diyaloglara resim ekleme

Açılış Ekranı(BootScreen) değiştirme(Sağlıklı olduğu konusunda şüpheler var)

Windows Kur yazısını ve o mavi ekranı düzenleme

[/size][size=3]

Özel Cursor (imleç) ve Ses dosyaları kullanımı

[/size][size=3]

Varsayılan arkaplanın ayarlanması

[b]

[/b][/size][size=3][b]Tema ekleme,ayarlama[/b] : nLite katılımsız kur ayarlarından eklenebilir.Ayrıca çeşitli tema addonları da mevcut.

[b]İnce Ayarlar[/b] : Yine nLite'ta mevcut.Fakat kendi istediklerinizi de aşağıdan ekleyebilirsiniz:

İnce ayar regleri nasıl oluşturulur,nasıl eklenir? vb. anlatımı ve hazır ayarlar

[b]

6. Program Kurulumu (WPI)[/b]

WPI Kullanım Kılavuzu

[b]

7. Multiboot(Çoklu Açılış) Ekranı[/b]

Multiboot CD-DVD yapımı (EasyBoot)

Multiboot CD-DVD yapımı (AeroStudio)

Resimleri Multiboota (EasyBoot) uygun hale getirmek

Birden çok XP'nin multiboota eklenmesi (EasyBoot-AeroStudio)

Multiboota 'CD'den önyükleme için bir tuşa basın' bölümü koymak [/size][size=3](EasyBoot)[/size][size=3]

[b]

8. Test Etme[/b]

ISO nLite ile hazırlanabildiğinden nlite rehberinde mevcut.Anlatmaya gerek yok herhalde.

XP'nin sanal makinede test edilmesi

[/size]

[size=3]

Bir de sıkça sorulan başka soru: [b]XP Modifiye sıralaması.[/b]

[/size]

[size=3]Bilmeniz gereken ilk şey, güncellemelerin en önce,sürücülerin (DriverPacks) en sonda eklenmesidir.[/size]

[b]nLite kullanmadığım MXP için aşağıdaki sıralamayı kullandım.[/b](Tabii bunlarla sınırlı değil.Epey ince detaylı bir sistem olduğundan aralarda tonla işlem yaptım.Onları saymıyorum)

1. HFSlip ile güncelleme vb. entegrasyonu.
  2. RVM integrator ile eklenti entegrasyonu.
  3. 7'iso, V'iso gibi görsellik paketleri.
  4. $OEM$ klasörü, katılımsız kurulum gibi işlemler.
  5. DriverPacks BASE işlemleri.
  6. WPI eklenmesi.
  7. Multiboot yapım ve ISO oluşturma.

[b]nLite kullandığım FormatlıkCD sistemimde de sıra şu şekilde:[/b]

2. RVM integrator ile eklenti entegrasyonu.
  3. nLite ile aşırıya kaçmadan basit bileşen silme ve ince ayarlar(Konuda belirttim zaten)
  4. SVCPACK klasöründeki komut dosyalarının düzenlenmesi.

Toparlarsak,

[b]NR Update Pack kullanmak isteyen arkadaşlar için sıra şu şekildedir.[/b]

1. RVM integrator ile UpdatePack ve (isteğe bağlı) eklenti entegresi.
  2. (isteğe bağlı) nLite ile bileşen silme, ince ayar,katılımsız kurulum vb.
  3. (isteğe bağlı) 7'iso, V'iso vb. paket uygulaması.
  4. (isteğe bağlı) Manuel düzenlemeler,$OEM$ klasör ayarları vb.
  5. (isteğe bağlı) DriverPacks ekleme.
  6. (isteğe bağlı) Multiboot,WPI gibi ek içerikler
  7. iso oluşturma

[b]HFSlip ile CD'lerini güncelleyen arkadaşlar için sıra:[/b]

2. (isteğe bağlı) RVM integrator ile eklenti ekleme.

3. (isteğe bağlı) nLite ile bileşen silme ve ince ayar

4. (isteğe bağlı) Görsellik paketleri (7'iso vb) kullanımı.

5. (isteğe bağlı) Manuel düzenlemeler,$OEM$ klasör ayarları vb.

6. (isteğe bağlı) DriverPacks ekleme

7. ISO oluşturma

[b]nLite ile manuel güncelleme entegresi yapan arkaşlar için sıralama:[/b]

1.nLite ile güncelleme ve eklenti entegrasyonu. Not : Güncellemeleri en başa ekleyin.

Bileşen silme için vb. de o an nlite kullanın.1 kere kullanın nLite'ı.Ayrıntılı bilgi için nLite ile bileşen silme konusunu okuyun.

2. (isteğe bağlı) Görsellik paketi kullanma.

3. (isteğe bağlı) Manuel düzenlemeler,$OEM$ klasör ayarları vb.

4. (isteğe bağlı) DriverPacks ekleme

5. WPI,Multiboot gibi ek içerikler.

6. ISO Oluşturma.

[b]

Önemli Uyarı : RVM + nlite kullanacaksanız RVM'de Optimize system files seçeneğini işaretlemenizi tavsiye etmem.Ben hep problem yaşadım çünkü.[/b]

[size=3]

Not : Eksik linkler olabilir.Buldukça ekleyeceğim.Faydalı gördüğünüz linkleri bu konu altına ekleyebilirsiniz :rolleyes:

[/size]

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bileşenleri silebiliyorum istediğim programları koyuyorum ama imleç,tema gibi şeyleri değiştirmeyi anlayamadım :) oem i386$$ gibi klasör isimlerinden birşey anlamadım.

Please register to see this content.
bu programları nlite ile eklersem formatladığımda programlar kurulu gelir diymi?

Energybliss teması ve arkaplan olarak win7deki balık resmini koymak istiyorum onu nasıl yaparım?

Ve cd içindeki i386 gibi dosyaları silin demiş birisi onların silinmesi zarar vermez mi?

Edited by mach2

Tema ve arkaplan eklemeyi anlattım.

Programlar sanırım addon şeklinde hepsi,eklenebilir yani,OFfice 2003 hariç.

Bahsettiğiniz programlardaki Office 2003'ü nereden indirdiniz? (hangi konudan)

İmleç ses biraz gelişmişe giriyor evet.. Onun yerine hazır imleç ve ses değiştirici addonlardan yararlanabilirsiniz.

i386yı silmeyin, XP'nin asıl kaynağıdır.

i386 içinden silebileceğiniz klasörler var,sanırım bunları kastediyorsunuz.Bunlar nLite ile silinebilir zaten.

$ klasörü $OEM$ altındadır.Onun anlatımını da aşağıdan bulabilirsiniz.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=45763[/CODE]

Edited by morning

Tema ve arkaplan eklemeyi anlattım.

Programlar sanırım addon şeklinde hepsi,eklenebilir yani,OFfice 2003 hariç.

Bahsettiğiniz programlardaki Office 2003'ü nereden indirdiniz? (hangi konudan)

İmleç ses biraz gelişmişe giriyor evet.. Onun yerine hazır imleç ve ses değiştirici addonlardan yararlanabilirsiniz.

i386yı silmeyin, XP'nin asıl kaynağıdır.

i386 içinden silebileceğiniz klasörler var,sanırım bunları kastediyorsunuz.Bunlar nLite ile silinebilir zaten.

$ klasörü $OEM$ altındadır.Onun anlatımını da aşağıdan bulabilirsiniz.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=45763[/CODE]

Bi arkadaşım verdi.Diğerlerini kendim yaptım add-on maker la

sesli ve görüntülü olarak bir mesaj yaparsanız hiç olmasa okuyarak yapmaktansa görerek ve dinleyerek yapmak arasında daha çok fark olur saatlerce okumak ve anlamak yerine görerek anlamak ve uygulamak daha iyi olur hiç olmasa hata yapma riski %10 kadar düşer

sesli ve görüntülü olarak bir mesaj yaparsanız hiç olmasa okuyarak yapmaktansa görerek ve dinleyerek yapmak arasında daha çok fark olur saatlerce okumak ve anlamak yerine görerek anlamak ve uygulamak daha iyi olur hiç olmasa hata yapma riski %10 kadar düşer

E pes. Anlatımların yarısı zaten videolu. videolu anlatımda da zaten anlatıyoruz gerekli yerleri.Ses olsa ne olur olmasa ne olur?

2 satır okumaya bile üşeniyorsanız hiç bulaşmayın çünkü üşengeçlere göre değil hiç.

Zaman zaman yeniden yapmanız bile gerekebilir.

Bir de,

Hepiniz diyorsunuz ki baştan sona anlatın şu işlemi niye böyle parça parça veriyorsunuz?

O zaman en az 12 saatlik bir anlatım izleyeceksiniz bu da çok saçma ve imkansız kadar zor.

Konuyu da bu yüzden açtım.

Herkes diyor ki,

"O kadar çok anlatım var.Hepsini izledim ama harmanlayamıyorum."

Artık yukarıdan işlem sırasına göre yaparsınız.

Bir de,

Bilen da anasının karnından bilerek doğmadı.

Eninde sonunda,deneyerek, uygulayarak öğrendi.

Hata oranını en aza indirmek için daha çok deneme yapmanız gerekiyor.

mach2, xp cdsinde varsayılan olarak $oem$ klasörü bulunmaz.$OEM$ neden OEM değil onu bilmiyorum,windowsu ben yapmadım ki :) Böyle ufak şeylere takılmasak diyorum :wub: $ varsa var,sizin işinizi engellemiyor ya, bırakın $OEM$ olarak kalsın :)

Elinize sağlık diyorum Arkadaşlar gerçekten Çok güzel Anlatımlar uygulamalar var Yanlız benim Kafamda Kalan 1 Soru işareti var ve ben onu forumda ya bulamadım yada göremedim araştırmalarım esnasında , Soru işareti şu aslında misal örnek olarak

Xp cd sine Addon Dosyası Hazırlamak çok güzel Çok ince Deataylarına kadar Anlatmışsınız Elinize sağlık Ama Şu varki ben Elimde Olan Craklenmiş Bir Programı yada crack dosyası ile craklediğim bir programı windows için addon yapmak istiyorum acaba o crack dosyasınıda Addon yapıp da windows a Yüklemem mi? gerekecek hazırlarken yoksa bunun başka bir Yöntemimi var,

Mesela Norton yada kasperSky Craklenmiş Olarak var tam sürüm halinde Addon olarak yani peki bunu ben istediğim kendi kullanma programlarımda nasıl yapabilirim aydınlatırsanız Çok Sevinirim Emekleriniz içinde Gerçekten Çok Tşk Ederim bu siteyi ben bugün sörf yaparken buldum keşke daha önceden bulsaydım diyorum Şimdiden teşekkür ediyorum Yardımlarınız için ..

Saygılarımla ...

Edited by amed2149

Nlite da işletim sistemini İSO olaramı yoksa iso dan çıkartılmış olarkamı ekliycez

ben iso olarak denedim olmadı klasörden çıkartıp denedim o zamanda Dosyaların Konumunun ASCII İsimli Klasörde Olduğundan Emin Olun diye birşey söylüyor yapam gereken nedir...

Edited by @zræL

bi sorum olıcak ben programları Nlite da seçtim entegre etmesi için limewire vs.. en sonunda işlem yapılırken hepsi teker teker kurulum ekranı geldi önüme ve yüklenirken hepsi hata dedi sonra atladı sürücüleri entegre etti acaba bi sorun olur mu?

E pes. Anlatımların yarısı zaten videolu. videolu anlatımda da zaten anlatıyoruz gerekli yerleri.Ses olsa ne olur olmasa ne olur?

2 satır okumaya bile üşeniyorsanız hiç bulaşmayın çünkü üşengeçlere göre değil hiç.

Zaman zaman yeniden yapmanız bile gerekebilir.

Bir de,

Hepiniz diyorsunuz ki baştan sona anlatın şu işlemi niye böyle parça parça veriyorsunuz?

O zaman en az 12 saatlik bir anlatım izleyeceksiniz bu da çok saçma ve imkansız kadar zor.

Konuyu da bu yüzden açtım.

Herkes diyor ki,

"O kadar çok anlatım var.Hepsini izledim ama harmanlayamıyorum."

Artık yukarıdan işlem sırasına göre yaparsınız.

Bir de,

Bilen da anasının karnından bilerek doğmadı.

Eninde sonunda,deneyerek, uygulayarak öğrendi.

Hata oranını en aza indirmek için daha çok deneme yapmanız gerekiyor.

mach2, xp cdsinde varsayılan olarak $oem$ klasörü bulunmaz.$OEM$ neden OEM değil onu bilmiyorum,windowsu ben yapmadım ki :) Böyle ufak şeylere takılmasak diyorum :) $ varsa var,sizin işinizi engellemiyor ya, bırakın $OEM$ olarak kalsın :)

Takılmadım.Vista cursorlarını $oem$ klasörüne atın demiş konuda ama oem adlı klasör yok da ondan dedim

nLite'a programlar direk eklen(e)mez.Önce addon(eklenti) yapmanız gerek.Tabii katılımsız değilse katılımsız da yapılması gerekir.

katılımlı ne demek katılımsız nedemek?

Elinize sağlık diyorum Arkadaşlar gerçekten Çok güzel Anlatımlar uygulamalar var Yanlız benim Kafamda Kalan 1 Soru işareti var ve ben onu forumda ya bulamadım yada göremedim araştırmalarım esnasında , Soru işareti şu aslında misal örnek olarak

Xp cd sine Addon Dosyası Hazırlamak çok güzel Çok ince Deataylarına kadar Anlatmışsınız Elinize sağlık Ama Şu varki ben Elimde Olan Craklenmiş Bir Programı yada crack dosyası ile craklediğim bir programı windows için addon yapmak istiyorum acaba o crack dosyasınıda Addon yapıp da windows a Yüklemem mi? gerekecek hazırlarken yoksa bunun başka bir Yöntemimi var,

Mesela Norton yada kasperSky Craklenmiş Olarak var tam sürüm halinde Addon olarak yani peki bunu ben istediğim kendi kullanma programlarımda nasıl yapabilirim aydınlatırsanız Çok Sevinirim Emekleriniz içinde Gerçekten Çok Tşk Ederim bu siteyi ben bugün sörf yaparken buldum keşke daha önceden bulsaydım diyorum Şimdiden teşekkür ediyorum Yardımlarınız için ..

Saygılarımla ...

Sanırım yeterince araştırma yapmamışsın bu konuda. Sitede bu konuna birçok anlatım mevcut.

Yinede sorununa değinecek olursak ; Addon haline getirmek istediğin programı kendi sistemine kur ve gerekli serial, crack işlemlerini yaparak tam sürüm haline getir. Daha sonra kayıt defterinden bu programın lisans bilgilerini dışa aktar. Bu addon yapacağın programı lisanslaman için gerekli reg kaydın olacak.

Daha sonra addon yapmak istediğin programı katılımsız kurulum olarak yeniden hazırla (Tam sürüm kurulacak şekilde) ve Cabpack yardımıyla svpack addon haline getir. Hepsi bu kadar ...

Galiba bu sitede kimse kalmami anlasilan :rolleyes: bir soru sordum 1 haftadan fazladir bekliyorum ama hala yanit alamadim :lol: Sorumu görmeyenler varsa 1. sayfada bir cevap alabilirsem sevinirim ... Tsk ler ...

Gerçekten görmedim.GÖrsem cevap verirdim.

Önce programı katılımsız yapacaksınız,dersleri yine bu forumda mevcut(cracklemeyle birlikte) Fakat olaya direk derinden dalmayıp,önce basit programları katılımsız yapmaya çalışın.

Anlatım için teşekkürler,birebir yazdıklarını uygulayıp en son sanal makineye kurayım dedim.13.dakikada önce bsplayer ürün anahtarı istedi(muhtemelen kullandığım addonun hatası) bi şekilde onu kapattım.Sonra 13.dakikada takıldı kaldı.Cab lar bu dakikada yükleniyor biliyorum ama 40 dakika kadar hep 13.dakikada takılması normal değildir diye düşünüp iptal ettim.Nerede yanlış yapmış olabileceğim hakkında bir fikrin var mı?Bu arada donma olmadı sadece windows yükleniyor kısmında kaldı.Fotoğraflar ve sağ alttaki kutucuklar hareketli... Cevabın için şimdiden teşekkürler.

Edited by ferzende

Çok fazla program entegre etmediyseniz orada uzun süre kalması normal değil.

Kaldığını düşündüğünüz zaman,

Shift+F10 ile komut satırı açın.taskmgr yazın.Artık görev yöneticisindesiniz.Orada kalabileceğini düşündüğünüz uygulamayı seçin ve işlemi sonlandıra tıklayın.

Eğer kurulum devam ettiyse, o dosyanın bulunduğu addonda bir sorun vardır.

çok güzel olmuş emeğine sağlık arkadaşım bu resimle anlattıklarını videolu olarak yaparmısın o zaman daha iyi sonuç alırız yani xp modifiye yaparken daha kolay oluyor kendi açımdan istiyorum veya yeni modifiye başlayacak olan arkadaşlarda iyi olur diye düşünüyorum