Jump to content

Xp Modifiye Etme Anlatımları Ve Sıralama

morning
 Share

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

YİNE BÜYÜKSÜN MORNİN

Önemli Uyarı : RVM + nlite kullanacaksanız RVM'de Optimize system files seçeneğini işaretlemenizi tavsiye etmem.Ben hep problem yaşadım çünkü.

teşekkürler rvm ve nlite birlikte kullanıyorum 3 günngür setupdd.dll hatası yaşıyorum (Optimize system files )seçeneğini sürekli işaretliyorum sorun bundan olabilir ilk fırsatta deneyeceğim

morning kardeş çalışmaların için çok teşekkürler.senin çalışmalarını devamlı takip ediyorum.Formatlık xp çalışman çok hoşuma gitti.formatlık xp deki program klasörüne katılımsız programları ve reg ayarlarını attığımızda kuruluyor.Bunun nasıl yapıldığını,hangi dosyaların hangi klasörlere konduğu ve hangi komut dosyalarının nasıl ve nerede kullanılması gerekiyor.bunuda anlatabilirmisin.mesela: hf.cmd,setup.exe instipll,saat.reg ve buna benzer cmd dosyalarının kurulması olayını anlatabilirmisin.çalışmalarının devamını diliyorum.teşekkürler.

selam arkadaşlar bende bir tane dvd hazırladım bitti bitmesinede ancak içine WPI da eklemiştim nedense bir türlü format bitiminde WPI ekranı çıkıyor programları seçiyorum ama yükleme yapmıytor hata veriyor.

C:\install\basla.cmd windows tarafından bulunamıyor

diyor ve yükleme yapmıyor neden acaba??

programların kodlarıda böyle "%cdrom%\Install\7ZIP.EXE"

yardım lütfen...

yaw arkadaslar ben program eklemez istiyorum kendime özel xp me

bi türlü ekleyemedim

mesela winrar winamp msn live nero firefox programları var

bunlar nası entegre etcem illa katılımsız olanlarımı gerekio

soyle yapsam olmazmı

add-on maker la cab dosyası haline getirip n lite ile ekleyince

xp ile birlikte otomatik yüklenceklermi ??

Kurulum ekranını değiştirdim WinntbbuED Programı ile Türkçe karakter yazamıyoruz..Türkçe karakter yazaßilceğimiz Program var mı ;?Save'leyip nereye kaydediyoruz

Arkadaşım ellerine sağlık,

lakin merak ediyorum neden hiç kimse program kullanmadan modifiye nasıl yapılırı neden anlat mıyor?

stabilizasyon için daha uygun olduğu söyleniyor ancak nasıl olduğunu anlatan yok. Anlatıma temelden başlayıp adım adım en basitten en ileriye bir anlatım olsa emin ol ki okumaya üşenmem. Kimi konular biliniyor diye düşünülmeden en yalın ve açık(kod örnekleri kaydedilecek şekilde). Bu durumda en çok resimli anlatım gerekebilir video fantazisine de gerek kalmaz. gerçi bizim insanımız okumayı sevmez ama ezbercilikten kurtulmuş oluruz böylece.

Hepinize teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

İnsan hiç mi konuda arama yapmaz?

5. Özelleştirme:

XP CD'sinin görünümünü değiştirmek, Paketler, manuel düzenleme

Kurulum ekranını değiştirme de bu linkte mevcut.

Manuel düzenleme devamı:

I386 içinde düzenlenebilecek dosyalar listesi

7'iso ve V'iso paketleri nasıl özelleştirilir

Res dosyalarıyla çalışma

Diyaloglara resim ekleme

Açılış Ekranı(BootScreen) değiştirme(Sağlıklı olduğu konusunda şüpheler var)

Hoşgeldiniz ekranı nerede çıkıyor ? Oturum açma (Logon) ekranında. Orada ne var?

"I386 içinde düzenlenebilecek dosyalar listesi" daha 2.dosyada logonui.exe diye yazıyor.

Biraz kafayı çalıştırmak gerek.

Hadi yukarıdakini anladım da,nasıl resmi değiştirme yok ya?

Diyaloglara resim ekleme

bu ne?

kardeş morning ben katılımsız xp yaptım ama pcmin sürücüsünü ekleymedim ve senin konundakinide anlayamadım sadece ankart cdsini entegre edicem ama nasıl anakartımın adı ECS661GX-M cdsi var elimde onu nasıl entegre etcm driveri netten indiriptemi yapcam (driver linkinide verebilirsen hoş olur)

Bazı arkadaşlar sorun çıktığından bahsettiler.

Başlarda biz de çakışır sanıyorduk. Ama çakışma yapmıyor.

Yer kazancı açısından sileceksen silebilirsin ama yazıcı,tarayıcı filan silme derim.Bazı PDF yazıcılar XP yazıcı sürücüleri olmadan çalışmıyor mesela.

• 1 ay sonra...

Elimde hazır bir mod.işletim sistemi var ben bunu nasıl güncelleyebilirim acaba..? Ayrıca içinden bazı bileşenleri çıkartmak istiyorum.. hadda barış_seven adlı arkadaşımızın yapmış oldugu perfect xp lite 6 dk kurulumunda silinen bileşenleri bu mod işletim sisteminde de yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim dogrusu ... Saygılar sunarım

en iyisi burda derdimi söylemek cd yi yaptım driverlerde açıldı driverin arka planınıda yaptım

şimdi kurlum bitince sabit masaüstü resim onu yapamdım söylenenleri yaptım ama olmadı

oemlogo ve infoyu nasıl ve nereye eklicem kurulum bitince otomatik tema yapamadım onu nasıl yapcam

bide masa üstündeki bilgisauarım belgelerim felan onlarda yazıların altında renk var onu kaldırmam lazım tşkler

en iyisi burda derdimi söylemek cd yi yaptım driverlerde açıldı driverin arka planınıda yaptım

şimdi kurlum bitince sabit masaüstü resim onu yapamdım söylenenleri yaptım ama olmadı

oemlogo ve infoyu nasıl ve nereye eklicem kurulum bitince otomatik tema yapamadım onu nasıl yapcam

bide masa üstündeki bilgisauarım belgelerim felan onlarda yazıların altında renk var onu kaldırmam lazım tşkler

1-Masaüstü resmini temanı düzenleyerek yapabilirsin mesela garanti açılır ayrıca o tema ile de bağdaşmış olur. Ekleyeceğin temanın .theme dosyarını notepad ile aç varsa aşağıdaki satırı kendine göre yol gösterip düzenle.

[Control Panel\Desktop]
Wallpaper=%WinDir%Web\Wallpaper\Royal.jpg[/CODE]

2-Masaüstü resmini tema ile ayarladın ama şimdi temayı nasıl otomatik ayarlayacam dersen; nLite kullanıyorsan orda eklediğin temalardan istediğini default olarak ayarlayabiliyorsun. Yada i386 klasörünü içindeki winnt.sif dosyasını notepad ile açarak aşağıdaki satırı kendine göre düzenleyebilirsin.

[CODE][Shell]
CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG.theme"[/CODE]

3- oeminfo ve oemlogo dosyalarını $OEM$ klasörü içerisinde $$/system32 dizinini oluşturup içine atarsanız kurulum sonrası system32 klsörüne ulaşacaklardır. oeminfo dosyasını i386 içine atınca da yine oluyor ama diğerini hiç denemedim.

4- Masaüstü simgeleri altındaki rengi kaldırmak için nLite ince ayarlar kısmında simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan gibilerinden bişi olması lazım onu işaretlerseniz renk kalkacaktır. Ayrıca reg kaydı ile de olabilir belki ama ben bilmiyorum ;)

sizin sayenizde herşey dahada güzel olmaya başladı ama bi kaç eksik daha var

benim istediğim tek bir tane tema SevenVG teması ama başlat ince olanı bide bu tema diğer

her yeride yani açılan pencereleri SevenVG gibi açsın yani onlarıda değşitirsin iconları hallettim onlar olmasada olur

sadce başlat ve pencereleri dğeiştirse yeterli bide bu addon olcak artı buna masa üstü resmini nasıl entegre etcem oda çıksın aradan

son bişey daha başlatta saatin yanına nick yazılıyo onu yapmasını biliyorum ama cd ye nasıl entegre edecem onu bulamadım

kestane kebap acele cevap bekliyorum tşkler

bi şeyler daha aklıma geldi :D

kurulum bittikten sonra kapanıp açılınca pc bi ekranlar geliyo ekran ayarı yok bilmem enkinleştirme olsunmu güvenlik duvarı açıkmı olsun kapalımı

o ekranlarında gelmesini istemiyorum onun nasıl yapcem tşkler tekrardan

bişey daha geldi aklıma

34.yada 33.dk da bilgisayar adı falan çıkıyo oda gelmesin önüne onu nasıl kaldıracam

Edited by gsbaran