Jump to content

Xp Kullananlara Kötü Haber!

mucit41

Recommended Posts

XP kullananlara kötü haber!

Microsoft'tan gelen açıklama, Windows XP kullanıcılarının son umudunu da yerle bir ediyor

553701_detay.jpg?1285196681

Microsoft, yeni Internet Explorer 9'u Windows XP'de çıkartmayacak. Microsoft'tan Ryan Gavin yaptığı açıklamada IE9 donanım hızlandırmanın IE8 için çıkmayacağını, IE9'un da eski Windows XP için çıkmayacağını açıkladı.

Internet Explorer 9 ile birlikte Microsoft'un odak noktası Windows 7. Başarılı işletim sistemine yatırım yapan Microsoft, IE9'da Windows 7'nin yeniliklerinden faydalanıyor.

DirectX 10 ve sonrasında mümkün olan donanım hızlandırma, tarayıcının ekrana getirdiği grafikleri işleyerek işlemci yükünü hafifletiyor ve bu işi daha hızlı bir şekilde hallediyor. Ancak DX10 ve üstü sürümler Windows XP altında desteklenmiyor.

Bu da milyonlarca Windows XP kullanıcısını Chrome ve Firefox için iyi bir hedef haline getiriyor. Firefox, XP altında DirectX ile iletişim için aracı bir katman kullanıyor. Chrome ise OpenGL sürücüleri kullanarak donanım hızlandırma yapacak.

Windows XP dünya işletim sistemlerinin yüzde 53'ünü oluşturuyor. Windows 7 hızlı bir çıkışla yüzde 22'ye ulaşmış durumda.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/553701-xp-kullananlara-kotu-haber

yani her ne kadar xp kullanmasam da windows 7 veya windows 7li bir bilgisayara para veremeyecek durumda olanlar var , eski bilgisayarlarıyla idare ediyorlar , ne yapabilirler ? ayrıca xp kullananlar da ie9 kullanmak zorunda değil mis gibi chrome,firefox,opera varken. Microsoft kendi apttalığına çalışıyor ayrıca IE9 u denedim ne kadar güzel olsa da yine mozilladan kopamıyorum :)

Bence XP kullanıcıları Firefox tan da ümitlerini kessinler. 4 sürümü yılbaşına kadar çıkar ve büyük bir ihtimalle onun da XP desteği yoktur. (yapıldıysa afola)

Eski donanıma sahip arkadaşlara önerim, XP yerine Linux un hafif sürümlerine geçsinler. Hem daha az kasıntı, hem güncel sistewm, hem de sınırlayıcı etmenler yok (bunu kullan, şunu kullanma gibi)

İşlemcim pentium olmasa bende geçeceğimde xp deki oyun parformansını windows 7 ye ne kadar ayar yapsamda alamadığımdan xp deyim hala.

benimde işlemci p4 ama w7den vazgeçemem betadan beri kullanıyorum ve tncdeki tüm arkadaşlar gibi çıkmazdan 6 ay önce falan final i kullandık :)

bu arada zuko mudur nedir o istanbul82 ye live 4 ü yani msn 2011 in finalini vermiş

pre rtm diyodu msn de

sıra ie9 ve tabikide windows 8 de :)

bunlar ticari oyunlar hep sonunda xpye muhtac olacak microsoft xp gibi bir devrimi silemezlerde windows 20 bile cıksa onun kadar stabili yok xpde 1 gb ramle alınan performansı 7 de anca 2,3 gb ile alıyoruz

sen ne diyo kardeş yaa, 1 gb ram le xp canavar gibi w7 kuruyorum pc resmen ölü, xp devam gerisi kalsın

stabil kelimeside işletim sistemleri için göreceli olsa gerek, 8 aydır windows 7 kullanıyorum ufacık bi sorunum olmadı, Windows XP yi çok sevdiğim halde Windows 7 diyorum, ben evim kira olduğu halde, evde 3 tane boğaz ve sadece 1 maaş olduğu halde para biriktirip ram ve ekran kartı alabiliyosam hiçkimse windows 7 ye laf edemez

benimde işlemci p4 ama w7den vazgeçemem betadan beri kullanıyorum ve tncdeki tüm arkadaşlar gibi çıkmazdan 6 ay önce falan final i kullandık :)

bu arada zuko mudur nedir o istanbul82 ye live 4 ü yani msn 2011 in finalini vermiş

pre rtm diyodu msn de

KemalAlkın Dogru Diyo Teklonojiye Ayak Uydurmak Sart Bi Dahaki Seneye Artık Xp Tarihe Karisicak Tahminim xD

pre rtm diyodu msn de

KemalAlkın Dogru Diyo Teklonojiye Ayak Uydurmak Sart Bi Dahaki Seneye Artık Xp Tarihe Karisicak Tahminim xD

arkadaşlar xp yıllardır kullanılıyor ve w 7 ye göre hafif kullanımı kolay bir sistem.öyle çok yüksek donanım istemediği için düşük ramlerde bile çalışıyor. w7 ağır.çok yer kaplıyor.2-3 yıl sonra sanırım heryerde kullanılır.xp ve w7 çabuk bozuluyor.size tavsiyem donanımınız iyi ise kesinlikle vistadan vazgeçmeyin.görsellik hat safhada.tabi zevkler ve renkler değişir.esen kalın.

arkadaşlar xp yıllardır kullanılıyor ve w 7 ye göre hafif kullanımı kolay bir sistem.öyle çok yüksek donanım istemediği için düşük ramlerde bile çalışıyor. w7 ağır.çok yer kaplıyor.2-3 yıl sonra sanırım heryerde kullanılır.xp ve w7 çabuk bozuluyor.size tavsiyem donanımınız iyi ise kesinlikle vistadan vazgeçmeyin.görsellik hat safhada.tabi zevkler ve renkler değişir.esen kalın.

Ülkemizde donanım ve yazılım fiyatları el yakıyor. Örneğin win7 ultimate 400 - 450 tl civarında.Dünyada donanım ve yazılım paralel gelişiyor.

Biz yazılımın korsanını buluyoruz . Lakin donanımın korsanı olmaz! Bu yüzden donanım olarak eski pc lere yeni işletim istemi kurmak zorundayız.

Bende isterdim İ7 işlemci teknolojisini win7 de kullanmak Amaa tekelleşen bir dünyada bilinçli davranmalıyız..

Ülkemizde donanım ve yazılım fiyatları el yakıyor. Örneğin win7 ultimate 400 - 450 tl civarında.Dünyada donanım ve yazılım paralel gelişiyor.

Biz yazılımın korsanını buluyoruz . Lakin donanımın korsanı olmaz! Bu yüzden donanım olarak eski pc lere yeni işletim istemi kurmak zorundayız.

Bende isterdim İ7 işlemci teknolojisini win7 de kullanmak Amaa tekelleşen bir dünyada bilinçli davranmalıyız..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...