Jump to content

Hepsiburada Düzelmeye Başladı ( Hızlı Kargo)

Sirius
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar hepsiburada.com sitesinin eskisi gibi olmadığı konusunda forumlarda, şikayet sitelerinde yüzlerce şikayet var ki, bende bu durumu babamın kredi kartı ve hesap bilgileriyle alışveriş yaptığımda anlamıştım. Süper hızlı gönderide olan bir ürün ( yani 24 saat içinde kargoya verilmesi gerek) 6 gün sonra kargoya verilmişti ve acayip sinir etmişlerdi.

Yalnız kendi hesabımda böyle sorunlar yaşamadığımı farkettim. En son dün akşam saat 9 gibi 2 adet aaynı üründen aldım yine süper hılzı gönderi idi ve az önce mail adresime kargoya verildikleri bilgisi geldi.

Demek ki isteyince işlerini düzgün yapabiliyorlar.

Ben sorun yaşamadım kendi üyeliğim ile yaşayanlar varsa buyursun yorumlasın.

Bu da alışverişlerimin ve kargolamalarının resmi:

[img]http://i.imgur.com/OE2ZG.jpg[/img]

bende çoğu kez hepsiburadadan alışveriş yapıyorum fakat bu gecikme sebebi sanırım ürünü oraya ekleyen kullanıcı ile ilgili kargoya çok geç verende oluyor.siparişlerimin çoğu istanbuldan.ben bursada oturuyorum ve kargonun elime geçmesi ortalama 9-10 saat sürüyor.bence gayet hızlı.....

kargoların gecikmesinin büyük sebebi, bu gibi firmaların stoklu çalışmamasıdır. Çoğunlukla listeledikleri ürünler aslında onlarında tedarikçi firmalarının stoklarıdır. Siz ürün sipariş ettiğinizde önce onlar toptancılarından ürünü tedarik eder sonra kutulayıp size gönderir. Haliyle bu yüzdende kargo süresi uzayabiliyor.

hepsiburada dan son zamanlarda sorun yaşayanlar olmuş.
ilgisizlik geç kargo gibi durumlar söz konusu olmuş.Geçen hepsiburadadan ürün alıcakdım ancak gördüm ki bu tür sorunlar baş göstermiş o yüzden bende vazgeçtim
Vatan Bilgisayar ile hepsiburada nın fiyatları aşşağı yukarı aynı.Hatta bazı ürünler vatanda ucuz.Vatan card da alıyorsunuz ilk alışverişinizde.
cumartesi ürün aldım.pazartesi kargoya verildi.Sanırım hafta sonu olmasından dolayı bi gecikme oldu.

Ancak ben hepsiburadadan korkar oldum artık.

Bayram öncesi hediye cekim ölmesin diye bir alisveris yapayim dedim ve dediginiz gibi islem süresi kisa sürdü ve elime ürün bayram öncesi yetisti. Ama üründe sorun yasarsaniz tepkileri ve islem süreleri düzelmismidir onu bilemiyorum! Benim yandi dilim bir kere...

Hepsiburda dan en son alışverişim tam 2 ay sürdü. Hızlı gönderi bir haftada kargoya verildi. ürün yanlış geldi, tekrar gitti, tekrar geldi bozuk geldi, tekrar gitti ürün iadesi derken 2 ayı buldu. şimdi alıp iade ettiğim ürünlerin parası kredi kartımdan kesiliyor sonra tekrar yatıyo, tabi bu arada kargo parasının iadesi yok o benden ( tabi telefon paralarıda öyle).
Bu arada müşteri hizmetleri tam bir duvar. mailllere cevaplar ise standart otomatik cevaplar. " sorunuzu aldık cevaplayacağız vb." ama ne cevap var ne ürün.
Durum böyle olunca hepsiburda mı tövbeeeeeeee.
7 kat yunmuş yıkanmış olsa tövbeeeeee.

• 1 ay sonra...

Ucuzdur diye 10 ar tane mause ve klavye siparişi verdim okul için 31 aralıkta. ayın 11 oldu hala gelen bir şey yok tedarikçidemiş. mail attım olmadık şeyler söyledim. Adamlar bi dönüp arama zahmetinde bile bulunmuyorlar.