Jump to content

Ttnet'ten Müjde

force_existence

Recommended Posts

Türk Telekom yaptığı yazılı açıklama ile ADSL kullanıcılarına müjdeli bir haber verdi. Yeni bir anlaşma yapan Türk Telekom'dan hedef 100 Mbit'lik ADSL.

Alcatel-Lucent ve Bell Laboratuvarları ile işbirliği yapan Türk Telekom ADSL altyapısının kapasitesini genişletmek üzere çalışmalara başlıyor. Yeni nesil uygulamaların gerektirdiği yüksek hız ve kaliteli bağlantı bileşenlerini birarada sağlamak isteyen Türk Telekom, Alcatel-Lucent'ın VDSL2 Bonding ve Vectoring, Bell Laboratuvarları'nın DSL Phantom teknolojilerinin imkanlarını müşterilerine sunacak.

Konuyla ilgili konuşan Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, müşterilerinin gelecekteki bant genişliği ihtiyaçlarına hazırlanırken, yeni nesil DSL'in hangi hızları mümkün kılacağına baktıklarını belirterek, "Öncelikli hedefimiz, ülke çapında fiber erişime geçişin gerektirdiği uzun zaman dilimlerini beklemeden çok daha hızlı bir şekilde fiber benzeri hızlar sunmaya başlamak. Bu amaçla, en son DSL teknolojilerini ve yeniliklerini, kurulu bakır altyapımız üzerinde kullanmak istiyoruz. Alcatel-Lucent'ın uzmanlarıyla birlikte, VDSL2 Bonding ve Vectoring teknolojilerinin getirilerini değerlendirecek ve DSL Phantom Mode gibi geleceğin teknolojilerini de özellikle inceleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Halihazırda kullanılabilen bir teknoloji olan VDSL2 Bonding, VDSL2 kapasitesini yaklaşık iki katına çıkarabiliyor. Daha sonra geliştirilen VDSL2 Vectoring teknolojisinin ise 2011 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni geliştirilen bu teknolojiler ile DSL hızlarının 100 Mbps'lere ulaşması bekleniyor. DSL Phantom gibi yenilikler ile de VDSL2 kapasitesinin 300 Mbit'e kadar çıkarılabilmesi hedefleniyor.
alıntıdır.

• Replies 117
  • Created
  • Last Reply

[quote name='force_existence' date='09 Aralık 2010 - 14:51 ' timestamp='1291899687' post='923744']
ben vaatte bulunmuyorum alcatel santarel ile aynı bakır kablo üzerinden 100 ve 300 megabit verilmesi için anlaştıgını belirttim benim bulundugum yere kuruldu fiber kablo olmadan yapmayı düşünüyor telekom konu ilgili ise internetten araştırma yapabilirsin ve şuan ıp tv üzeredinden 1345 kişi deneme yapılıyor şuana kadar ıp tv lerde sorun olmadıgını söylüyor telekom bilişim ekibi
[/quote]

arkadaşım anlatamıyorum galiba bu teknoloji için dsl modem den tutta kablolar santrallerin değişmesi gerekiyor. Mevcut sistemle bu hızlara cıkalamaz.(/ hiç yokdan eldeki modemler bu hızı desteklemez )

sistemi yeniledikten sonra 1gb nettde yapılır. A ma bu sistemlerin nerde kullanılacagı belli metropellerde onemli bolgelerde kaç kişinin ip tv kullacagını sanıyorsun?

Ttnet musterilerin istediği tek şey 3-5mbits i adam gibi versinler sonra 100-300 e gecsinler.

Elbette ileride 100-300 mbs ye gecilir ama şuan ki yıllarda bunun mumkun olmadıgını sende cok iyi biliyorsun. O yüzden sagdan soldan haber parcacıkları alıp buraya kopyalama boşuna.

3G bile şuan bircok yerde telekom un adsl sine kafa tutuyor gecmişi kac yıllık 3g nin?

[quote name='tnc_tr' date='09 Aralık 2010 - 13:52 ' timestamp='1291903345' post='923764']
arkadaşım anlatamıyorum galiba bu teknoloji için dsl modem den tutta kablolar santrallerin değişmesi gerekiyor. Mevcut sistemle bu hızlara cıkalamaz.(/ hiç yokdan eldeki modemler bu hızı desteklemez )

sistemi yeniledikten sonra 1gb nettde yapılır. A ma bu sistemlerin nerde kullanılacagı belli metropellerde onemli bolgelerde kaç kişinin ip tv kullacagını sanıyorsun?

Ttnet musterilerin istediği tek şey 3-5mbits i adam gibi versinler sonra 100-300 e gecsinler.

Elbette ileride 100-300 mbs ye gecilir ama şuan ki yıllarda bunun mumkun olmadıgını sende cok iyi biliyorsun. O yüzden sagdan soldan haber parcacıkları alıp buraya kopyalama boşuna.

3G bile şuan bircok yerde telekom un adsl sine kafa tutuyor gecmişi kac yıllık 3g nin?
[/quote]
sn galiba türkyenin network agından sorunlu kişisin galiba bu kadar bilgili olduguna göre mesaj da alıntıdır diye ekledim senle tartışmaya girmeyecem bunun için ben olan şeyleri yazdım konuyu ben sana açmadım sözlerine dikkat et

[quote name='force_existence' date='17 Kasım 2010 - 23:24 ' timestamp='1290029651' post='913479']
Bana göre ttneti geçecek bir başka bir internet alternatifi olmayacak çünkü telekomun içinde bende varım yapılan yatırımlar gerçekten çok fazla sana int. hızı ile bi müjde vereyim önümüzdeki aylarda int. hızı 100 megabit olacak telekom çogu yere alcetel adında santarelleri kurdu ve 100 megabit yeterlide omayacak ve belki sana inandırıcı gelmeyecek ama intenetin hızı 300 megabit olacak...
[/quote]
Ben 8mhps net limitsiz internet hizmeti alıyorum bana gelen hız 6mhps sen diyorsun 100mhps 300mhps diyorsun alt yapı olmadan nasıl vermeyi düşünüyor ne zaman çekti fiber kablolama tesisatınıda verecek.suan bu hizmeti veren superonline var adamlar alt yapısını yaptı veriyor

ttnete dicek bişi bulamıyom söylemekten bıktım cünkü ben 8 mbps net limitsiz kullanıyorum fakat premium la bile cok düşük hızda indiriyo video desen izliyemiyorum... arıza bildiriyom yine aynı arıza ekibini eve getirene kadar canım cıkıyo... ttnet faturayı eve yollamayı bildiği kadar su neti düseltse yada müşteri memnuniyetini önplanda tutsa ya.....

superonline ve uydunet ten şaşmayın arkadaslar... bnm sözleşme bitsin hmn geccem uydunete yada superonlineye...

[quote name='gozyası' date='12 Aralık 2010 - 21:46 ' timestamp='1292190969' post='925608']
[size="3"]Ben Bartık aramakdan sövmekden bıktım usandım utandım artık.Pre ile 27-40km indiriyo 8mgps oldugu halde [color="#FF0000"]HARAM ZIKKIM OLSUN VERDİGİM PARALAR..![/color][/size]
[/quote]
aynen kardeş katılıyorum.... verdiğimiz paralar haram zıkkım olsun yahudilere... ttnet yarısı yahudilere ait....

[quote name='kareas_team' date='12 Aralık 2010 - 23:42 ' timestamp='1292190755' post='925604']
ttnete dicek bişi bulamıyom söylemekten bıktım cünkü ben 8 mbps net limitsiz kullanıyorum fakat premium la bile cok düşük hızda indiriyo video desen izliyemiyorum... arıza bildiriyom yine aynı arıza ekibini eve getirene kadar canım cıkıyo... ttnet faturayı eve yollamayı bildiği kadar su neti düseltse yada müşteri memnuniyetini önplanda tutsa ya.....

superonline ve uydunet ten şaşmayın arkadaslar... bnm sözleşme bitsin hmn geccem uydunete yada superonlineye...
[/quote]
Tercih senin istedigine geçebilirsin.sana fatura konusunda yardımcı olabilirim https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do buradan son altı aylık fatura görebilirsin interneti olan arkdaşlar faturalar ttnet'in portalına kayıt oluyo oyüzden size fatura gelmiyor.

[quote name='alioren' date='09 Aralık 2010 - 00:59 ' timestamp='1291849799' post='923603']
santrale uzaklığını ölçmek isteyenler
modemin arayüzüne girin sırasıyla İstatistikler - ADSL yazan yere tıklatın
resimdeki işaretli değeri bulun ve alttaki tabloda mesafeyi karşılaştırın
-
-
-
[img]http://img815.imageshack.us/img815/9359/adszpv.png[/img]
-
-
-

görüldüğü gibi benim değer 1.6
yani santrale çok yakınım 100 metre falan. oran ne kadar düşük olursa o kadar iyidir
aşağıdaki tabloda karşılaştırabilirsiniz
-
-
-
link vermek zorundayım
tabloyu buraya ekleyemedim
[code]http://www.bilgisar.com/tag/snr-margin-hesaplama/[/code]
-
-
-
benim bir sorum olacak ben santrale çok yakınım ama hız 3.5 i geçmiyor neden acaba
modeme gelen 8191 yazıyor ama testlerde
hep aynı
3.xx gözüküyor benim hız en az kaç olmalı dediğim gibi santrale çok yakınım 100 metreyi geçmez
-
-
-[img]http://www.speedtest.net/result/1062946190.png[/img]
[/quote]

[img]http://i55.tinypic.com/2nkurmq.jpg[/img]

Benim değerler böyle buna göre net hızı normal mi?

[quote name='gozyası' date='12 Aralık 2010 - 22:46 ' timestamp='1292190969' post='925608']
[size="3"]Ben Bartık aramakdan sövmekden bıktım usandım utandım artık.Pre ile 27-40km indiriyo 8mgps oldugu halde [color="#FF0000"]HARAM ZIKKIM OLSUN VERDİGİM PARALAR..![/color][/size]
[/quote]
oturup ağla
normal hızla bile 400kb'ı görüyo maksimum 950 kb oluyo köyde oturduğum halde bu kadar hızlı geliyorsa internetim sizin oturup ağlamaktan başka seçeneğiniz kalmıyo.
bir şey daha madem haram ediyorsun kullanma, kimseye zorla kullandırmıyorlar mereti, 3g al o daha ucuz hızı da düşmüyor, bilgisayarına da bağlarsın.
[quote]http://www.teknometre.net/bakir-kablodan-825-mbps-dsl-internet.html[/quote]
@force_existence - buradakilere laf yetiştirmeye kalkarsan uyutmazlar seni, bir de herkese cevap veriyorsun.
[spoiler][img]http://i1012.hizliresim.com/2010/12/12/7105.jpg[/img]

[img]http://i1012.hizliresim.com/2010/12/12/7162.jpg[/img][/spoiler]

[quote name='force_existence' date='10 Aralık 2010 - 15:22 ' timestamp='1291987977' post='924200']
sn galiba türkyenin network agından sorunlu kişisin galiba bu kadar bilgili olduguna göre mesaj da alıntıdır diye ekledim senle tartışmaya girmeyecem bunun için ben olan şeyleri yazdım konuyu ben sana açmadım sözlerine dikkat et
[/quote]
arkadaşım gorunen köy kılavuz istemez. Yada kemal sunal ın dediği gibi gorunen köy uzakda değildir.

[quote]http://www.teknometre.net/bakir-kablodan-825-mbps-dsl-internet.html[/quote]

arkadasın biri yukardaki linki vermiş acaba içeriğini okudumu merak ediyorum. Yada 100m nin ne kadar oldugunu bilmiyor  heralde?

Neyse konuyu uzatmaya gerek yok ttnet in kalitesi zaten ortada fazla soze gerek yok 

Neyse konuyu uzatmaya gerek yok ttnet in kalitesi zaten ortada fazla soze gerek yok 
[/quote]

valla benim de (net4)sözleşmem bitti, kafam çok karışık, neye geçeceğimi bilmiyorum
ayrıca neye para verdiğimiz belli değil benim bağlantım da çok yavaş

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...