Jump to content

Ttnet'ten Müjde

force_existence

Recommended Posts

[quote name='amazoom' date='03 Aralık 2010 - 21:02 ' timestamp='1291410741' post='920950']
zaten downloadlarımı gece yaparım genellikle yoğunluk olmasın diye,hız yine aynı oranda kalıyor geceleride tarifemde değişiklik yok 15 gb.8mb.olarak gözüküyor faturamdada ,yine bu konu ile daha öncede telekoma bildirmiştim hız konususnun yeniden yerinden test edilmesi hususnda ve bilgisayarada yeni format atıp tamamen temiz bir halde bırakıp yetkilileri beklemeye başladım yetkililer geldi hemen benim pc.nin başına geçti sayfalarda dolaşmaya başladı birden aha buldum senin hızını düşüren olayı pc.de virüs var deyince gözlerim yuvalarından fırladı ama sesimi çıkarmadan peki ozaman silde birde öyle bakalım teste dedim adam hemen silmeye başladı ama neyi siliyordu virüs diye biliyormususnuz ekran kartının driverini sesimi çıkarmadım tamam oldumu dedim.tamam hal oldu deyince yerimden o hışımla kalktım adam az daha elimde kalıyordu...kendime dedim bu nasıl bir çalışma nasıl bir test..adamları çağırdığımda hep gelişlerinde durum hemen düzeliyor ama onlar gidincede yine aynısı oluyor sanki benimle dalga geçiyorlar..
[/quote]

kendilerinden hata çıkartmamak için senin pc ye hata bulmaya çalışıyorlar yani fotmatlık bir durum yok santralle alakalı sorun ama onlar kabullenmiyor işte sonuçta 8 mbit kullanamadıktan sonra bi anlamı yok o kadar para vermenin.

• Replies 117
  • Created
  • Last Reply

[quote name='saho' date='03 Aralık 2010 - 21:01 ' timestamp='1291410685' post='920948']
sen 25 GB diyorsun ama ttnet sitesinde böyle resmi bir açıklama yok.ve kampanya sitesinde halen adil kullanım kotası olarak 15 Gb gösteriyo.
[/quote]
bu bilgi kesindir evet ttnetin sitesinde herşey yazmıyor ama bu bilgiler öncelik olarak bize gelir hiç bir şüphen olmasın tek kelime 25 gb olmuştur.Eger siz müşteri hizmetlerinden ögrenirseniz onlarında bilgisi yok yarın ben resmi yazıyı burada paylaşımda bulunurum

25 de olsa çok düşük ben 1024 le ayda en az 120 gb oda canım sıkılınca o kadar oluyor :) indiriyorum bizim buraya superonlien gelsin hemen fibere geçicem o zaman artık 500 gb dayarım ibreyi :D birde sizi arıyorlarmı durmadan size söyle kampanya verelim böyle kampanya verelim bıktım bunlardan ellerinde sözleşmemde yok :) bir gün kalaylıcam birisi ama bakalım ne zaman :)

[quote name='frekaze' date='04 Aralık 2010 - 02:03 ' timestamp='1291421623' post='921049']
25 de olsa çok düşük ben 1024 le ayda en az 120 gb oda canım sıkılınca o kadar oluyor :) indiriyorum bizim buraya superonlien gelsin hemen fibere geçicem o zaman artık 500 gb dayarım ibreyi :D birde sizi arıyorlarmı durmadan size söyle kampanya verelim böyle kampanya verelim bıktım bunlardan ellerinde sözleşmemde yok :) bir gün kalaylıcam birisi ama bakalım ne zaman :)
[/quote]

ttnet in download hesapları hiç tutmaz insanları yanıltıyor......

[quote name='KintaRo' date='17 Kasım 2010 - 21:33 ' timestamp='1290030239' post='913484']
8 mbitten 100 mbite? daha 32 mb'i göremedik, pek inandırıcı gelmedi.
[/quote]

En mantıklı cevap :)
8mbit hizmeti her yere veremiyor 300mbit mü göreceğiz :D

[color="#8B0000"][b]Sakın uydu nete özenmeyiniz şayet her yerde bu hizmet yok,ayrıca 1 mps uydunet ile 1 mps tt net arasında hiç bir fark yok hız hep aynı 105 kps yi gecmiyor.Bilginiz olsun derim.[/b][/color]

[quote name='force_existence' date='08 Aralık 2010 - 21:05 ' timestamp='1291842909' post='923534']
25 gb kadar yükseldi bunun aksini ispat eden bir mail gelmedi sen neye dayanarak söylüyorsun
[/quote]
İki gün önce bir telekom çalışanı arkadaşımın sözlerine dayanarak yazdım. Uzun süre daha gündeme gelmeyebileceğini de söylemişti. Dün yada bu gün 25mbit uygulaması başlamışsa haberim yok.

[quote name='keskinbey' date='08 Aralık 2010 - 21:36 ' timestamp='1291844790' post='923548']
İki gün önce bir telekom çalışanı arkadaşımın sözlerine dayanarak yazdım. Uzun süre daha gündeme gelmeyebileceğini de söylemişti. Dün yada bu gün 25mbit uygulaması başlamışsa haberim yok.
[/quote]
Bende telekomda çalıyorum 1 aralık itabarı ile bu uygulamaya geçildi bir hafta oldu yani ama ben konuyu daha öncesinden duyurdum,bana gelen bilgi bu şekilde idi dediğim gibi uygulamanın kaldırdıgı hakkında bir bilgi gelmedi.

[quote name='force_existence' date='08 Aralık 2010 - 21:41 ' timestamp='1291845112' post='923553']
Bende telekomda çalıyorum 1 aralık itabarı ile bu uygulamaya geçildi bir hafta oldu yani ama ben konuyu daha öncesinden duyurdum,bana gelen bilgi bu şekilde idi dediğim gibi uygulamanın kaldırdıgı hakkında bir bilgi gelmedi.
[/quote]
Bu yazıyı şimdi ttnet sayfasından aldım. Boşuna birbirimizi germeyelim..
Tüm "8 Mbps'ye kadar son sürat ADSL paketleri" için, aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır. "8 Mbps'ye kadar 4 GB, 4 GB (Plus), 6 GB" paketlerinde kota aşıldığında, kota aşım ücreti faturaya yansıtılmaktadır.
"8 Mbps'ye kadar limitsiz" paketinde ise kota aşım ücreti ödenmez.
http://www.ttnet.com.tr/web/307-1702-1-1/tur/destek/destek_-_bilgi_bankasi_-_sikca_sorulan_sorular_-_baglanti_cesitleri/8_mbpsye_kadar_son_surat_adsl_paketleri

[quote name='mucit41' date='08 Aralık 2010 - 21:48 ' timestamp='1291845531' post='923559']
25 gb kota miktarımı yükseldi.
[/quote]
Kotadan önce dedikodular yükseldi ustam. Burda herkesin interneti var. Bir zahmet edip de ttnet sayfasına bakmaya üşeniyoruz..

@keskinbey
Bende biliyorum ttnetin sitesinde böle yazdıgını ama o sitede herşey anında güncellenmiyor malesef ben bana gelen bilgiyi sizle paylaşmak istedim bana gelen mail burda yayınlacagım şimdi yayınlamak isterdim ama telekom sisteminde açılıyor sadece mail kutumuz yarın aksilik olmaz ise yayınlarım

[quote name='force_existence' date='08 Aralık 2010 - 22:10 ' timestamp='1291846835' post='923579']
@keskinbey
Bende biliyorum ttnetin sitesinde böle yazdıgını ama o sitede herşey anında güncellenmiyor malesef ben bana gelen bilgiyi sizle paylaşmak istedim bana gelen mail burda yayınlacagım şimdi yayınlamak isterdim ama telekom sisteminde açılıyor sadece mail kutumuz yarın aksilik olmaz ise yayınlarım
[/quote
Dediğiniz gibi zamanında güncellenmeyen ttnet sitesi yüzünden uzattık bunları.. Kota sınırı 25mbit olduysa gerçekten ben de tarife değiştirmeye sıcak bakabilirim. Teşekkürler ve hayırlı geceler.

[quote name='Nash' date='05 Aralık 2010 - 17:57 ' timestamp='1291565275' post='921910']
striker kasım ayı rekorunu kırmışssın aralıktada 5 günde 41 gb maşallah... arkadaşlar son soru 1mbit limitsizden geçeceğim ben ilk faturam 49 mu gelecek daha mı fazla? birde ttnet istasyonuna yakınlığını falan nereden öğrenebilirim acaba?
[/quote]

[quote name='force_existence' date='05 Aralık 2010 - 18:01 ' timestamp='1291565494' post='921914']
mesafeni ölçecen bi site yok ev telefonu özel olarak atabilirsen yardımcı olabilirim yarın sölerin bügün çalışmıyoruz
[/quote]

[quote name='dooodlez' date='05 Aralık 2010 - 19:44 ' timestamp='1291571685' post='921986']
peki santrale olan uzaklığımızı nasıl öğrenebiliriz?
[/quote]
santrale uzaklığını ölçmek isteyenler
modemin arayüzüne girin sırasıyla İstatistikler - ADSL yazan yere tıklatın
resimdeki işaretli değeri bulun ve alttaki tabloda mesafeyi karşılaştırın
-
-
-
[img]http://img815.imageshack.us/img815/9359/adszpv.png[/img]
-
-
-

görüldüğü gibi benim değer 1.6
yani santrale çok yakınım 100 metre falan. oran ne kadar düşük olursa o kadar iyidir
aşağıdaki tabloda karşılaştırabilirsiniz
-
-
-
link vermek zorundayım
tabloyu buraya ekleyemedim
[code]http://www.bilgisar.com/tag/snr-margin-hesaplama/[/code]
-
-
-
benim bir sorum olacak ben santrale çok yakınım ama hız 3.5 i geçmiyor neden acaba
modeme gelen 8191 yazıyor ama testlerde
hep aynı
3.xx gözüküyor benim hız en az kaç olmalı dediğim gibi santrale çok yakınım 100 metreyi geçmez
-
-
-[img]http://www.speedtest.net/result/1062946190.png[/img]

[quote name='force_existence' date='17 Kasım 2010 - 23:24 ' timestamp='1290029651' post='913479']
Bana göre ttneti geçecek bir başka bir internet alternatifi olmayacak çünkü telekomun içinde bende varım yapılan yatırımlar gerçekten çok fazla sana int. hızı ile bi müjde vereyim  önümüzdeki aylarda int. hızı 100 megabit olacak telekom çogu yere alcetel adında  santarelleri kurdu ve 100 megabit yeterlide omayacak ve belki sana inandırıcı gelmeyecek ama intenetin hızı 300 megabit olacak...
[/quote]

bu ne ya? secim hazıtlıgına baslayan millet vekilleri gibi yok 100mb olacak 300 olacak;

arkadasım suanki altyapı ile adsl2+ kullanıyor telekom buda demektir ki hız 24mbs yi gecemez! (adsl2+ standartı ttnet arge yapıp adsl2tt diye birşey cıkardıysa bilmiyorum :) )Oda santral burnunun dibinde olcakda kablolar yeni olcakda yok aşırı yuklenilmeyecekde falan filan..!

Vdsl de ise hız teoride 250 Mbit/s olabilirken, 500m mesafeyle 100 Mbit/s'ye kadar düşüyor, ve 1 km mesafede 50 Mbit/s'ye düşüyor.

E fiber optik zaten malum.!!

Forumda herkes buyuk sitede istbulun göbeğinde oturmuyor.

Bırak bu boş vaatleri!!

[quote name='tnc_tr' date='09 Aralık 2010 - 10:49 ' timestamp='1291892386' post='923699']
bu ne ya? secim hazıtlıgına baslayan millet vekilleri gibi yok 100mb olacak 300 olacak;

arkadasım suanki altyapı ile adsl2+ kullanıyor telekom buda demektir ki hız 24mbs yi gecemez! (adsl2+ standartı ttnet arge yapıp adsl2tt diye birşey cıkardıysa bilmiyorum :) )Oda santral burnunun dibinde olcakda kablolar yeni olcakda yok aşırı yuklenilmeyecekde falan filan..!

Vdsl de ise hız teoride 250 Mbit/s olabilirken, 500m mesafeyle 100 Mbit/s'ye kadar düşüyor, ve 1 km mesafede 50 Mbit/s'ye düşüyor.

E fiber optik zaten malum.!!

Forumda herkes buyuk sitede istbulun göbeğinde oturmuyor.

Bırak bu boş vaatleri!!
[/quote]
ben vaatte bulunmuyorum alcatel santarel ile aynı bakır kablo üzerinden 100 ve 300 megabit verilmesi için anlaştıgını belirttim benim bulundugum yere kuruldu fiber kablo olmadan yapmayı düşünüyor telekom konu ilgili ise internetten araştırma yapabilirsin ve şuan ıp tv üzeredinden 1345 kişi deneme yapılıyor şuana kadar ıp tv lerde sorun olmadıgını söylüyor telekom bilişim ekibi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...