Jump to content

Ttnet 8Mbps Nasıl Iyimi?

dede14222

Recommended Posts

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

bazı arkadaşlarımızın söledigi gibi 15 gb sonra hız düşmüyor diyorlar dogrudur adil kullanım oranı 25 gb olmuştur diger arkadaşların hızının düşmemesinin sebebi ise santraller güncel deil ama güncelliyorlar santarller güncellendikten sonra 1 bit dahi geçse adil kota kullanımının hızı düşecektir.8 megabite geçmeden önce santrale olan mesafeni göz önünde bulundur 8 mb geçersin mesafen uzak olur hızın yine düşür olur mesefeyi sakın unutma.

[quote name='striker_55' date='05 Aralık 2010 - 15:43 ' timestamp='1291564387' post='921892']
ben size kotamı söyle göstereyim

[img]http://img607.imageshack.us/img607/6034/adslrekor.jpg[/img]

49 tl lik paket kullanmaktayım ve herhangibir hız düşmesi olmamaktadır :)
[/quote]
bir ayda 854 gb lık nasıl indirme yapabiliyon hayret valla

striker kasım ayı rekorunu kırmışssın aralıktada 5 günde 41 gb maşallah...
arkadaşlar son soru 1mbit limitsizden geçeceğim ben ilk faturam 49 mu gelecek daha mı fazla? birde ttnet istasyonuna yakınlığını falan nereden öğrenebilirim acaba?

[quote name='Nash' date='05 Aralık 2010 - 15:57 ' timestamp='1291565275' post='921910']
striker kasım ayı rekorunu kırmışssın aralıktada 5 günde 41 gb maşallah...
arkadaşlar son soru 1mbit limitsizden geçeceğim ben ilk faturam 49 mu gelecek daha mı fazla? birde ttnet istasyonuna yakınlığını falan nereden öğrenebilirim acaba?
[/quote]
mesafeni ölçecen bi site yok ev telefonu özel olarak atabilirsen yardımcı olabilirim yarın sölerin bügün çalışmıyoruz

[center][color="#000000"][i][font="Trebuchet MS"]Geçiş yapacak arkadaşlar modeminiz Pikatel Combomax ise geçiş yapmadan birden çok defa düşünün.
Ben geçtigimde günlerce netim gelmemişti.
Bilginize.[/font][/i][/color][/center]

Arkadaşlar şimdi TTneti tekrar aradım. 45 tl ödüyorsunuz kotasıza şu an, bugün tarfineizi değiştiriseniz ay sonunda 49 tl ödeyeceksiniz dedi. ve kota 25 gb a çıkmamış onu nerden duydunuz acaba? 15 gb dan sonra 512 ye düşer hızınız diyor karar veremedim geçeyim mi geçmeyeyim mi torrent indirmesi için hız gerekli ama bilemedim.... :fool: :fool: :fool: :fool: :fool:

[quote name='Nash' date='05 Aralık 2010 - 16:07 ' timestamp='1291565858' post='921922']
Arkadaşlar şimdi TTneti tekrar aradım. 45 tl ödüyorsunuz kotasıza şu an, bugün tarfineizi değiştiriseniz ay sonunda 49 tl ödeyeceksiniz dedi. ve kota 25 gb a çıkmamış onu nerden duydunuz acaba? 15 gb dan sonra 512 ye düşer hızınız diyor karar veremedim geçeyim mi geçmeyeyim mi torrent indirmesi için hız gerekli ama bilemedim.... :fool: :fool: :fool: :fool: :fool:
[/quote]
ben bunu daha önce duyurmuştum yine söyleyim ben türk telekomda çalışıyorum bizim tarıfımıza gelen maillerde adil kullanım oranı 25 gb çıktıgını 1 aralık itabari ile net4 net6 netlimitsiz yani 49 tl olan tarife tercih senin...

[quote name='Nash' date='05 Aralık 2010 - 16:12 ' timestamp='1291566177' post='921932']
yok istediğim an 1 mbit limitsize dönebiliyor muşum onuda sordum özellikle.
[/quote]
1 limitsize geçiş yapabilirsin yalnız bunu müşteri hizmetleri yapamaz türk telekom ofislerinde (müdürlüklerde)yaparsın ayda 1 defa tarife degişikligi yapabilirsin

bir kaç ay sonra eski tarifeme geçmek için yine müşteri hizmetlerini aramam yeterli değil mi?

[center][color="#000000"][i][font="Trebuchet MS"]O zaman denemek için geçin begenmezseniz geri geçiş yaparsınız.
Fatura konusunda sorun yaşayan henüz yok sanırım.[/font][/i][/color][/center]

tarife değişikliklerinde 26 tl cik hat taşıma ücretini ödemek zorundasınız. tarife değişikliği yapıldıktan sonraki ilk 6 ay herhangibir tarife değişikliği yapılamıyor bilgilerinize süpriz faturalar ile karşılaşmamak için müşteri hizmetlerini aramak yerine bulunduğunuz yerdeki türk telekom ofislerine başvurmanız daha mantıklı olacaktır :) uzun downloadın sırrı airties rt-206 adsl 8mbit ve hp 731et netbook :)

nash arkadaşım bana da telefondan o şekilde söylediler ancak 49 gelmesi gereken fatura 75 tl geldi ne olursa olsun eğer tarife değişikliği yapacaksan mecburen 26 tl yi ödemen gerekiyor. birde şu yöntem var eğer hattın tahaahütlü değil ise internet hattını iptal ettirip tahaahütsüz olarak bu paketi alabilirsin şahsen ben öle yaptım ödemen gereken tutar ise sadece ödemen gereken standart fatura o kadar

[quote name='Nash' date='05 Aralık 2010 - 17:25 ' timestamp='1291566914' post='921946']
bir kaç ay sonra sadece müşteri hizmetlerini arayıp eski tarifeme dönebilirim sanırım, yanılıyor muyum?
[/quote]
maalesef, her tarife değişikliğinde sözleşme imzalamış oluyorsunuz ister internetten geçin isterseniz TTNET ofislerinden farketmez. sözleşme gereği 6 ay'cık bir şey.
1mb alacağınıza her zaman netlimitsiz alın daha iyi, arada sadece 4 TL oynuyor ama hız 8 katına çıkıyor.
tarife değişikliğini verdiğiniz zaman ilk faturanız kabarık gelir nedeni ise TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ adı altında KAZIKLAMA yönteminden kaynaklanıyor, amaç aradaki farkı almakmış.
TTNET tarifelerine bakarsanız eğer artık eski tarifelere dönüş yapılmıyor, ilk aldığınız zaman tarifeyi en az 8mb 25gb limitli alınabiliyor, 1mb sınırsız alınamıyor, vermiyorlar. bu da tabi pazarlama stratejisi. eski tarifeler yani 8mb'den aşağı olanlara da 8mb'e geçmeleri söyleniyor.
@m17 - tarife değişikliği ile modemin alakası ne ola ki? ben de internetten netlimitsize geçtim, 3 gün sonra tarife değişikliği oldu, internet hiç kesilmedi hem de. modemim de pikatel airmax -101 TTNET'in verdiği.

Vallahi tarife değişiklik ücreti olmayacak dedi yalancılar. Ayrıca istediğiniz zaman 1 ay geçtikten sonra 1 mbit limitsize dönebilirsiniz dediler bunları mahkemeye vermek gerekir o zaman ne de olsa kayıt altına alıyorlar konuşmaları. Soğudum tarife değişikliğinden.

bende 8mb.lik 15gb.kotalı olandan kullanıyorum yukarıdaki bazı arkadaşların dediği gibi kotamı aşınca hız bazen düşüyor bazende etkilenmiyor....zaten 8mb.demelerine bakmayın ben bağlı olduğum santralda o hızı hiç göremedim.......

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...