Jump to content

Nvıdıa Geforce 310M Mi ? Yoksa Atı Hd 5470 Mi ?

by_bozkurt

Recommended Posts

Günaydın arkadaşlar.
Yakın zamanda bilgisayar alacağım. Kendimce biraz araştırma yaptım.
Alttaki 2 ürünün fiyatları aynıdır. Yalnız ilk olanın ekran kartı Nvidia ikinci olan ATI
Sizin öneriniz nedir hangi ekran kartı daha üstündür. Yada bu ekran kartlarının özelliklerinin detayını nasıl bulabilirim.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Herkeze iyi günler :)

[b]Nvıdıa Geforce 310M
[/b][code]
http://www.bimeks.com.tr/urun/113818/asus-k52jc-ex392r.aspx
[/code]

[b]Atı Hd 5470
[/b][code]
http://www.bimeks.com.tr/urun/115021/asus-k52jr-sx204r.aspx
[/code]

[quote name='EMRA' date='03 Aralık 2010 - 09:50 ' timestamp='1291370415' post='920652']
o fiyatlara daha iyi bişiler alabilirsiniz hocam misal i5 işlemicili 5650 ekran kart entegreli bir notebook gibi
[/quote]

[font=tahoma, verdana, helvetica, arial][size=2][size=2][list][*][size=2]İşlemci Üreticisi : [/size] Intel®[*][size=2]İşlemci Modeli : [/size] Core™ i5[*][size=2]İşlemci Numarası : [/size] 460M[*][size=2]İşlemci Hızı : [/size] 2,53 GHz[/list][/size][/size][/font]Arkadaşım özellikleri zaten senin dediğin gibi :)
Link verdim ordan ürünlerin özelliklerine bakabilirsiniz sadece ekran kartlarında takıldım

laptopta kesinlikle tercihini nvidia tarafında yapmanı tavsiye ederim hemen hemen dediğin iki kartında olduğu iki laptopu incelemedim nvidia daha performanslı kasılmalar takılmalar çok az derecede full seviye ayarlarda test ettim ati laptoplarda biraz daha geri kalıyor.Onun için kesinlikle tavsiyem nvidia ekran kartlı laptopları tercih etmen.

[quote name='.:DRACULA:.' date='03 Aralık 2010 - 10:05 ' timestamp='1291371336' post='920660']
laptopta kesinlikle tercihini nvidia tarafında yapmanı tavsiye ederim hemen hemen dediğin iki kartında olduğu iki laptopu incelemedim nvidia daha performanslı kasılmalar takılmalar çok az derecede full seviye ayarlarda test ettim ati laptoplarda biraz daha geri kalıyor.Onun için kesinlikle tavsiyem nvidia ekran kartlı laptopları tercih etmen.
[/quote]

Teşekkürler arkadaşım :)
Acer PB gibi diğer markalarda var ama ısınamadım Asus takıntı oldu bende :)

PB ii bi marka ama asusta gerçekten çok ii acerın ısınma sorunları var diye biliyorum ama gerçekten seçtiğin laptoplar ikiside çook iiler ama bi tavsiyem daha olsun ati li asusun wireless alıcısına dikkat edersen sonunda 802.11n yazıyor eğer nvidia lı olan laptopta da öyle olmasına dikkat edersen kablosuz ağlarda çekme sorunu yaşamaman için daha ii olur

[quote name='.:DRACULA:.' date='03 Aralık 2010 - 10:16 ' timestamp='1291372002' post='920663']
PB ii bi marka ama asusta gerçekten çok ii acerın ısınma sorunları var diye biliyorum ama gerçekten seçtiğin laptoplar ikiside çook iiler ama bi tavsiyem daha olsun ati li asusun wireless alıcısına dikkat edersen sonunda 802.11n yazıyor eğer nvidia lı olan laptopta da öyle olmasına dikkat edersen kablosuz ağlarda çekme sorunu yaşamaman için daha ii olur
[/quote]

[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]802.11n araştırdım diğer bağlantı sistemlerine göre daha hızlı ve gelişmiş bir sistemmiş.[/font][/color]
[font="verdana, tahoma, sans-serif"][color="#445563"]Öneriniz için teşekkürler bunu daha öne bilmiyordum :)[/color][/font]
[font="verdana, tahoma, sans-serif"][color="#445563"]Nvidia olanını bulamazsam ATi alacağız artık :)[/color][/font]

[codebox]http://www.vatanbilgisayar.com/acer-as5742g-5463g50mnkk-as5742g(siyah)core-i5-460m-2.53ghz-3gb-500gb-dvdrw-15.6-2048mb-gt420m-cam-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=48229[/codebox]

Burdaki acer i aldım ve çok memnunum,performans bakımından çok iyi ve ekran kartı nvidia gt420 2gb ekran kartı tavsiye ederim..

Ben de bir Asus K52JC kullanıcısı olarak şunu belirtmek isterim.Alacağın Nvidia ekran kartı ATI nın henüz gerçekleştiremediği bir teknolojiyi kullanıyor."Optimus".Yani internette gezinirken,müzik dinlerken çalışan ekran kartı neden normali olsun ki.Optimus teknolojisi ile onboard ekran kartı böyle gereksiz işlerde,Oyun,3d programlama gibi önemli işlerde nvidia ekran kartı devreye giriyor.Bu sayede 5 saate yakın batarya koruması sağlayabiliyor.Yalnız k52jc alınır alınmaz yapacağın ilk iş support asus tan nvidia nın son driverlarını indirmek olsun.(Bir iki küçük hatayı düzeltmek için.)Kart perfonmansı bence orta seviye,nvidia 310m call of duty modern warfare 2 yi aa2x te anca oynatır tabi gerisi full olarak,metro 2033 güzel oynatıyor ama 1024x768 idealdir.(orta kalitede).Left 4 Dead falan hiç takılmadan 16xaa bile oynarsın.crysiste durum biraz karışık orta seviyede güzel performans verir ama sen dersen ki post processing de olsun o zaman karartı efektini biraz kısıp öyle artırman lazım.Nvidia için bunu derim.ATI yi de kullanan elemanlara sorarsınız.

[quote name='gsgtrascal' date='03 Aralık 2010 - 12:50 ' timestamp='1291381257' post='920720']
Ben de bir Asus K52JC kullanıcısı olarak şunu belirtmek isterim.Alacağın Nvidia ekran kartı ATI nın henüz gerçekleştiremediği bir teknolojiyi kullanıyor."Optimus".Yani internette gezinirken,müzik dinlerken çalışan ekran kartı neden normali olsun ki.Optimus teknolojisi ile onboard ekran kartı böyle gereksiz işlerde,Oyun,3d programlama gibi önemli işlerde nvidia ekran kartı devreye giriyor.Bu sayede 5 saate yakın batarya koruması sağlayabiliyor.Yalnız k52jc alınır alınmaz yapacağın ilk iş support asus tan nvidia nın son driverlarını indirmek olsun.(Bir iki küçük hatayı düzeltmek için.)Kart perfonmansı bence orta seviye,nvidia 310m call of duty modern warfare 2 yi aa2x te anca oynatır tabi gerisi full olarak,metro 2033 güzel oynatıyor ama 1024x768 idealdir.(orta kalitede).Left 4 Dead falan hiç takılmadan 16xaa bile oynarsın.crysiste durum biraz karışık orta seviyede güzel performans verir ama sen dersen ki post processing de olsun o zaman karartı efektini biraz kısıp öyle artırman lazım.Nvidia için bunu derim.ATI yi de kullanan elemanlara sorarsınız.
[/quote]

Teşekkürler arkadaşım dediğiniz gibi ATi kullanıcılarınında yorumlarını okumak gerekli :)

nvidia kullanan bi arkadşaın varsa gta IV yüklediğinde hangisi daha kaliteli hangisi daha performanslı görürsün ati laptoplarda ii deildir masaüstünde istediğin atiyi tercih et ama laptopta nvidia daha ii her zaman bizde arkadaşıma masaüstü için gtx460 ve ati hd 6870 arasında kalmıştık 6870 tercih ettin ve daha performanslı ama laptopta asla nvidia dan vazgeçme sana tavsiyem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...