Jump to content

Asus Mu Hp Mi?

ferhattokus
 Share

Recommended Posts

slm ben yeni bir pc almak istiyurum. ve 2 model arasında kaldım pc den anlayan ve modeleri kulanan arakadaşlar görüşlerini belirtirlerse sevinirim şimdiden herkese tşkl

HP PVL DV6-3103et i5-460 3gb 320gb 15.6" 1gb W7P

Yonga Intel® HM55
İşlemci Intel Core i5-460M işlemci (2.53 Ghz)
Bellek 3GB DDR3
Ekran 15,6" Diyagonal Yüksek Çözünürlüklü LED parlak ekran (1366 x 768)
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon? HD 5650, 1GB harici ekran kartı
Ses Kartı -
Modem / Faks -
Network 10/100/1000 Mbps
PCMCI -
Sabit Disk Kapasitesi 320GB 7200 rpm
Optik Sürücüler Lightscribe DVD +/- RW Super Multi Cift Katmanlı Sabit
Batarya 6 hücreli Lityum-İyon pil
Klavye&pointing device Q TR
İşletim Sistemi Windows® 7 Home Premium 64-bit
Boyutlar - Ağırlık 228 x 342 x 31,5 mm, 2,5 kg ağırlık
Geliştirilmiş Portlar 3 USB 2.0 bağlantı noktası, HDMI, VGA, stereo mikrofon girişi, stereo kulaklık/hat çıkışı, güç konek
Diğer 802.11 b/g/n - Kamera
Diğer(2) Parmak İzi Okuyucu var

ASUS N53JL-SZ030V i5-460 4Gb 500Gb 15.6 2gbVga W7P

İşlemci Intel Core i5-460M işlemci (2.53 Ghz)
Bellek 4GB DDR3
Ekran 15.6" HD COLOR SHINE(LED) 1366 X 768
Ekran Kartı Nvidia GT425M 2GB
Ses Kartı Var
Modem / Faks Yok
Network 10/100/1000 Base-TX
PCMCI -
Sabit Disk Kapasitesi 500GB SATA 7200 rpm
Optik Sürücüler 8x Super Multi Dual Yazıcı
Batarya 6 Hücreli
Klavye&pointing device Q Türkçe
İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium
Boyutlar - Ağırlık 2,71 kg
Diğer Kamera:Var
Diğer(2) Bluetooth:Var
Diğer(3) Wireless AS 802.11b/g/N Edited by ferhattokus

[quote name='spydee89' date='25 Aralık 2010 - 19:40 ' timestamp='1293306609' post='932361']
[i][b]başlıkta asus demişsiniz ama özelliklerde acer yazıyor.Eğer asus'u kastetiyseniz asus fakat acer demek istediyseniz hpyi tercih edin.

yada şöyle sıralayım:[/b][/i]

[color="#ff0000"]asus > hp > acer[/color]
[/quote]
düzeltim pardon

2 yıldır asus kullanıyorum, ilk aldığımda pili tam 1 saat gidiyordu 1 yıl sonra garantiye verdim pili değiştirdiler yine 1 saat gidiyor. asusların sıkıntısı pili.
her yerde servisi yok haberin olsun. bir de asus ya da acer ya da hp farketmez dizüstü alırken 1 paraya 2 özelliklere 3 aynı özellikte hangisi ucuzsa onu alacaksın. bu 3 kuralı unutma.
bazen electroworld indirim yapıyor 500TL'lık bunları kaçırma derim, 1800'lük dizüstünü 1300'e aldım ve bu kampanya sadece 3 gün sürüyor.

[b]Acer[/b]
Hesaplı ve kaliteli cihaz üretir.
Servis biraz sıkıntılı ama iyi bir kullanıcıyım diyorsan servisle pek işin olmaz.
[b]Asus[/b]
Biraz takoz ama kaliteli malzeme kullanır
Servise işin düşmesin diye yazılımsal anlamda herşeyi yanında veriliyor
[b]Hp[/b]
Ne kaliteli nede dayanıklı malzeme kullandığı görülmemiştir.
Servise bol bol işin düşsün diye yazılım vermezler. Servis kırk gün bekletmeden cihazı yollamaz. Cihazın servisteyken muattap bulamazsın
[b]Lenovo[/b]
Taş gibi donanım üretir ama iyi cihazları pahalıdır.
Servisi temiz ve hızlı çözüm üretir ancak servisi aradığında pek tınlanmazsın.
[b]Casper[/b]
Cebi yakmaz ama kafanı duvarlara vurmanı sağlar. Desktop alacak olsan önerirdim ama söz konusu notebook olunca uzak dur.
Servisi çok samimidir. Enseye tokat bir şekilde cihazını sorarsın adam döner oradaki alt devresine "laaağğnn şu Antalyadan gelen TW8 ne oldu, bakın olm şuna bak adam telefonda bekliyo" der.

Kısacası mükemmel yok bu işte. Ama ben diğer bazı arkadaşlara katılmıyorum.
Fiyat performans - Acer
Kalite performans - Lenovo

Gerisi hep ağız alışkanlığı. HP yada ASUS verseler gider satarım. Tenezzül etmem kullanmaya. ;)

haziran 2009 da teknosadan acer 6530g aldım. aldıktan 4 gün sonra arıza yaptı ve servise gitti. 25 gün sonra 1/1 değişme raporu geldi ve ben salak gibi gidip aynı ürünü tekrar aldım. 3 aydır da ekrande karıncalanma arızası vardı. servise gönderdim, gönderişimin onuncu gününde arıza yok diye geri gönderilgi ama arıza aynen devam ediyordu. müşteri hizmetlerini arayıp tekrar gönderdim. yine arıza yok dediler ama arıza giderilmişti. muhtemelen ekran kartını değiştirmişler çünkü vidaların söküldüğü vida izlerinden belliydi.

yaklaşık iki aydırda asus 1015 pem kullanıyorum. sağlam bir yapısı var. hatta sehpanın üstünden düştü yinede bir şeyi yok. bana sorarsan eğer asus derim. hangisi olursa olsun şimdiden hayırlı olsun.

[quote name='OzgrGvnc' date='25 Aralık 2010 - 21:45 ' timestamp='1293310524' post='932394']
[b]Acer[/b]
Hesaplı ve kaliteli cihaz üretir.
Servis biraz sıkıntılı ama[b] [size="3"][color="#ff0000"]iyi bir kullanıcıyım diyorsan servisle pek işin olmaz.[/color][/size][/b]
[/quote]

[quote name='eeat40' date='25 Aralık 2010 - 22:20 ' timestamp='1293312624' post='932409']
haziran 2009 da teknosadan acer 6530g aldım. aldıktan 4 gün sonra arıza yaptı ve servise gitti. 25 gün sonra 1/1 değişme raporu geldi ve ben salak gibi gidip aynı ürünü tekrar aldım. 3 aydır da ekrande karıncalanma arızası vardı. servise gönderdim, gönderişimin onuncu gününde arıza yok diye geri gönderilgi ama arıza aynen devam ediyordu. müşteri hizmetlerini arayıp tekrar gönderdim. yine arıza yok dediler ama arıza giderilmişti. muhtemelen ekran kartını değiştirmişler çünkü vidaların söküldüğü vida izlerinden belliydi.

yaklaşık iki aydırda asus 1015 pem kullanıyorum. sağlam bir yapısı var. hatta [b][size="3"][color="#ff0000"]sehpanın üstünden düştü[/color][/size][/b] yinede bir şeyi yok. bana sorarsan eğer asus derim. hangisi olursa olsun şimdiden hayırlı olsun.
[/quote]

:rolleyes:

[quote name='Nash' date='25 Aralık 2010 - 20:33 ' timestamp='1293309787' post='932389']
asus eeepc var elimde 8 saat civarı şarjı gidiyor modelden modele değişiyor demek ki.
bu arada acer çok çok kalitelidir ama Türkiye servisine işin düşmeyegörsün lanet okursun bol bol.
[/quote]
servis konusuna katılmıyorum.bilgisayarımi 2 sefer gönderdim garantiye çok hızlı bir şekilde halledip bana gönderdiler.hatta aradılar bilgisayarla ilgili başka birşey yapalımmı diye bende şaşırdım.

Arkadaş bime bir hp compaq geliyor 700 lira 2gb ram 2.13 işlemci intel pentium dual core istersen ona bi bak
Ama Hp yerine Hp Compaq almanı öneririm daha ucuz daha sağlam
Bu arada her yazılımı veriyolar....7 gün içinde cihazı veriyolar serviste ben gönderdim eskiside sende kalsın bile diyolar diğerleri düzeltip satıyolar....bana bi daha ne alırsın deseler yinede hp compaq

Edited by nano68

• 4 hafta sonra ...

[quote name='force_existence' date='25 Aralık 2010 - 23:24 ' timestamp='1293316444' post='932430']
konuyla alakası yok belki ama ben dell derim mükemmel servisi var ve evine kadar 3 gün iş günü içinde geliyorlar
[/quote]
Ben istanbuldayım ve ertesi gün geldiler. Hemde iki defasındada.. Birincide pil değiştirmek için (6 Ay kullanımdan sonra değiştirme hakkın doğuyor diyor servisçileri) geldiler ve pili değiştirdiler. İkincidede masadan düşürdüğüm için HDD ıskartaya çıkmıştı. Ertesi gün geldiler ve HDD'yi sorgusuz sualsiz değiştirip gittiler (Servis işleri tamamlandıktan sonra e-postana 'memnuniyet anketi' geliyor ve ben her ikisindede kendilerine yıldızlı pekiyi verdim.).
Kendi dalında dünyanın en iyi üç markasından biri, zarif, taş gibi sağlam ve sorunsuz, performanslı, yerinde servisi dört dörtlük (Koç Holding getiriyor ve servisinide onlar yapıyor), kaliteli vb.. Daha ne aranıyorda diğerleri düşünülüyor? Biraz pahalımı? Olsun o kadarı.. Önemli olan zaten sadece fiyat değil fiyat performanstır.
Böylesi bir bilgisayarın reklamını nasıl yapmayayım.

Edited by temmuz