Jump to content

İnternet Tarifemi Sonunda Değiştirdim.

Sirius
 Share

Recommended Posts

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]Ya benimde 8 mbite tarifem. Ama benim download hızım 350 kb yi geçmiyor.
Bu neden olabilir?
TTnet i aradım kaç kere tamam bakıyoruz diyorlar ama değişmiyor.
Bu arada adil kullanım için 15 gb tan sonra hızın düşecektir. TTnet müsade etmiyor buna.[/b]

Modemi kapatmazsan sorun olmaz üstad :) sen ne olur ne olmaz geçince 15 gb yi modemi açık bırak. Sinyal kesilip tekrar aktif olmadığı için hız düşmesi olmuyor diye biliyorum. Bilgiler tamamı ile yanlış olabilir arkadaşım bu şekilde kullanıyor hiç hız düşmesi olmadı.

[quote name='melike34' date='27 Aralık 2010 - 13:13 ' timestamp='1293452589' post='933243']
o zaten 1 ocaktan itibaren 25gb ve 1mb çıkcak düşük hızı diye biliyorum tarife değiştirme ücreti varmı? bende geçebilirm yoksa ek ücret yoksa..
[/quote]
Valla tttnet aradı beni herhangi bir tarife değişiklik ücreti yok dedi limitsizden limitsize geçiyorsunuz 49 tl ödersiniz ilk faturada dedi her şeyi sorun arayınca geçin sorun olmaz. Modemi kapatmama durumum yok arkadaşlar burada elektrikler sık gidiyor modem mecbur kapanıyor... :(

[b]15 gbtı 25 GBta cıkardılar sanırım
kotayı aşarsanız 512ye düşüyor, sonrakı ay tekrar 8mbte çıkıyor
diyelımkı ayın 25inde kotayı aştın, bu durumda ay sonuna kadar hızın 512ye düyor yani 5 günlük bi eziyet sözkonusu[/b]

benimde geçelim 6 ay oldu aynı tarifeye daha düştügünü görmedim internet kullanmanın tadına varıyorsun donmadan video seyredebiliyorsun
1mbps kullanırken sürünü yorduk kafanı yorma 1mbps dendemi kötü 8mbps bence düşse bile daha iyi

[quote name='gkhnksgl' date='27 Aralık 2010 - 15:29 ' timestamp='1293457187' post='933289']
Hayırlı olsun ama yeni tarifeler çıkıyor 2011 de keşke biraz daha sabretseydin. Bende 8mblik tarifeyi kullanıyorum ve aylık 50-55gb download ediyorum şimdiye kadar hiç hızım düşmedi.Sabit 940k :)
[/quote]
oto yansıycakki o eski veya yeni farketmiyo

[quote name='Nash' date='27 Aralık 2010 - 14:02 ' timestamp='1293451963' post='933237']
Arkadaşlar şuanki tek sorun internetin hızının düşüp düşmeyeceği hız düşersede 1 ay sonra eski tarifeme geçeceğim o şartla geçtim tarifeye kabul ettiler. bu arada dağ başında oturuyorum ama hız çok iyi şu an :)
[/quote]
[b]Sevgili "'Nash',
[/b]
Gerçek bağlantı hızınızı belirlerken, Torrent, IDM vb indirme yöneticilerinde yazılanları esas almayın; 8 Mb/s abonesi olarak buralarda 800 küsur Kb/s'den çok fazlasını -örneğin 1,5 MB/s- bile görebilirsiniz. Gerçek hızı, çalışır durumdaki tüm güvenlik yazılımlarını (güvenlik duvarı ve antispy de içinde) devre dışı bırakarak, "speedtest.net" sitesinde ölçtürerek öğrenebilirsiniz.

[b]Umarım, abone olmadan önce aşağıdaki bağlantıda yazdıklarımı göz önünde bulundurmuşsunuzdur...:)

http://www.tnctr.com/topic/159926-internetinizin-hyzyny-yazyn-wwwspeedtestnet/page__pid__931437__st__80#entry931437

Şimdiden iyi yıllar
[/b]

Edited by taba