Jump to content

Sayfalar Arası İşlem

korasoglu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben 15 pageden oluşan bir çalışma hazırladım
seçmeli kurulum otamatik kurulum var
ben seçmeli kurulum butonuna bastığım zaman ilgili sayfaya gidiyor
peki otamatik kuruluma tıkladığım zaman bir page açılması için 15+15 yapmadan halletmenin bir yolu varmıdır.
normal şartlarda 30 pageyle bu iş döner ama mutlaka bunun bir kolaylığı vardır.
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

hocam anlamamanız nornal üstünde çalışınca söylediğimin saçma olduğunu anladım.
kintaronun otokurundan esinlenmiştim fakat şöyle bir fark var o kullaanıcıya sadece otamatik kurulum seçmeli kurulumda program kategorisi seçttirmiyor ilgili sayfalarda neler varsa onu kurmasını istiyor ben 15 ketegori program belirledim kullanıcı cd yazdırmaya tıklatığı zaman ilgili sayfaya gidiyor ve oradada otamatık kurulum seçmeli kurulum yapmasını istedim bunun içinde hatlar karıştı size zahmet verdğim için özürdilerim.

peki çalışmada 30 sayfa olsa yavaşlatma gibi sorunlar yaşanırmı yanı çok sayfayla çalışma hiç hoş olmazmı

Edited by korasoglu

hocam başka bir sorularım olacak

1-dialogla çalışma Açılışta dialog çalıştırma nasıl olur
(ben kapat butonuna bir dilog ayarladım orayada evet hayır butonu ekledim hayıra close dialog dedim tamam kapanıyor fakat evet kapat tuşuna Application.Exit(0); yazdığım halde program kapanmıyor.
2-butona labele Paragraph inputa herhangi bir isim verdik daha sonra ams den değilde bir kayıtttan ini veya text ten ismini değiştirebilmemiz mümkünmü yani ismini oradan nasıl alabilir.

hayırlı akşamlar....

Dialog'u kapatmak için aşağıdaki komutu kullanman gerek.

[php]DialogEx.Close(0);[/php]

2-

Ögenin adını değiştiremezsin ama içindeki değeri değiştirirsin.(İnput'un içine ini dosyasından bir şey yazdırabilirsin.)

verdiğiniz kod olmadı şöyle anlatıyım herhangi bir sayfada çıkış butonuna tıklayınca ilgili dialog çıkıyor ben oraya iki buton yerleştirdim biri evet öbürü hayır hayıra tıklayınca programı tamamen kapatmasını istiyorum.
normal şartlarda kapat komutu belli
Dialog.TimedMessage("Üzgünüm Kardeş...", "Program Kapatılıyor...", 1000, MB_ICONINFORMATION);Window.Close(Application.GetWndHandle(), CLOSEWND_SENDMESSAGE);
veya
Application.Exit(0);
ama kapatmıyor
--------------------------
birde daha önce gördüm ama şimdi bulamıyorum mesela buton ismini text veya iniden alıyordu bu checkboxsa niye uyarlanmasın diye düşünüyorum

[font="Trebuchet MS"][b][i]Dialog açıldı, hayır butonuna basıldı. Programıb kapanması için aşağıdakileri butonun on click evresine yazman gerek![/i][/b][/font]

[php]

DialogEx.Close(0);

Application.Exit(0);[/php][font="Trebuchet MS"][b][i]
[/i][/b][/font]

[font="Trebuchet MS"][b][i]Bir ögenin ismini değiştiremezsin. Yani bir input'un adı Input1 ise bu ismi değiştiremezsin ama içindeki yazıyı değiştirebilirsin.[/i][/b][/font]

Edited by djonur007

sevgili spydevil teşekkür ederim istediğim buydu
objelerin ismini değiştirmeye gelince
ben şu kodları denedim oldı
getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme.txt")
Input.SetText("Inp_1", deneme[1]);

getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme2.txt")
CheckBox.SetText("CheckBox1", deneme[1]);

getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme3.txt")
Paragraph.SetText("Paragraph2", deneme[1]);

peki sayfaya kullandığımız resimleri sonradan değiştirebilirmiyiz yani a.jpg kullandım daha sonra b.jpg kullanma şansımız varmı yani kullanıcı istediği zaman değiştirebilirmi..

şimdi bu kodlar çalışıyor mu? O zaman ben ams bilmiyorum!

[codebox]getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme.txt")
Input.SetText("Inp_1", deneme[1]);

getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme2.txt")
CheckBox.SetText("CheckBox1", deneme[1]);

getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme3.txt")
Paragraph.SetText("Paragraph2", deneme[1]);
[/codebox]

Ayrıca bu yaptıkların ögelerin ismini değil içeriği değiştirir. İlk önce ne soracağnı iyi öğren!

onur sakin ol :) o kodlar çalışır ama sadece nesnelerin metinlerini çevirir evet.

Sayfa arkaplanını değiştirmek içinde şu kodu kullanabilirisniz:

[code]Application.SetPageProperties("Page1", {ImageFilename="Autoplay\\Images\\b.jpg"})[/code]

onur orada getir değişkenine text dosyasındaki verileri tablo şeklinde tepolatıyorsun (ReadToTable)
sonra getir değişkeninin 1. ögesini yazdırıyorsun getir[1]

bir problem yok yani =)

Usta hata bende mi sizde mi? :) Koyu yazan yerde geti[1] yazmıyor ki? :D deneme değişkeni yok ortada???
[code]getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\deneme.txt")
Input.SetText("Inp_1", [b]deneme[1][/b]);[/code]

Edited by djonur007

sevgili djonur007 sen böyle kızarsan korkar birda soru sormayada korkarım ne demiş acemi kuş bukadar öter.

adamın biri ölmüş mezarda görevli melekler sorar rabbin kim rab koyuna gitti der, tekrar sorarlar nebin kim nebi kuzuya gitti deyince görevli melekler vurmaya başlamışlar adam derki vallahi siz böyle yaparsanız bizim köyden kimse buraya gelmez der....

Benim söylediğim şuydu mesele CheckBoxta Ahmet yazıyor bunu çalışmaya dokunmadan bir kaynaktan ali yazdırabilirmiyiz diye.
ben uzman değilim ama bu yazdığım kodlarla txt ten isimlerini daha doğrusu görünen yazıları değiştirebiliyorum .

sevgili kintaro verdiğin kod işimi gördü zemin resmini değiştirebildim teşekkür ederim...

Aşağıdaki kodu bir buttona yada Page On Show evresine koyarsan checkbox metnini ini dosyasından çekip değiştirecektir:

[code]sVeri = INIFile.GetValue("Autoplay\\Docs\\data.ini", "checboxlar", "checkbox1")
CheckBox.SetText("CheckBox1", sVeri)[/code]

INI dosya içeriğide şöyle olmalı:

[code][checkboxlar]
checkbox1=Ali[/code]

Arkadaşım ben kimseye kısmadım. 7. mesajda sorduğun ("isimini text veya iniden alıp değiştirme") soru ile 16. mesajdaki soru (checkbox'a ahmetr yazdırma) aynı değil. İsim dediğin şey ögenin ismidir, Checkbox'a ahmet yazmak ise ögenin görürnür metnini değiştirir. Benim demek istediğim soru sorarken ne sormak istediğini daha iyi anlatman idi.

Edited by djonur007

arkadaşlar bir inputa diyelimki değer tnctr yazdık ve kaydet butonuna bastık bu değeri bir iniye kaydettiğimiz takdirde şunları yapabilirmiyiz.
1-Kaydet dedik isme özel ini oluşturma (Tnctr yazdık bu isinde bir ini oluşturacak)
2-yazılan değer daha önceden kaydedildiyse yani tnctr ismiyle bir ini oluşturduysa ikinci sefer değer girdiğimiz takdirde ikinci satıra üçüncü değer girdiğimizde üçün satıra ve böyle devam ederek kayıt yaptırabilirmiyiz.