Jump to content

Nokia 5800 Express Music

BuqRaHan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar dün akşama kadar telefonumda hiçbir problem yok iken ne olduğunu anlamadım ve telefonumun titreşimi gitti. 5800 Express Music kullanan arkadaşlarımız bilir yan taraftaki tuşları açma opsiyon tuşuna bağlı titreşim dahi gitti gelen aramalar mesajlarda ekran titreşimi aklınıza gelebilecek telefondaki tüm titreşim özellikleri devre dışı kaldı. Titreşimi kapatıp tekrardan açtım, telefonu tekrardan açıp kapattım fakat nafile faydası olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla..

[quote name='-TayLor-' date='01 Ocak 2011 - 21:01 ' timestamp='1293909104' post='936145']
Tercihlerle Oynamış Olabilirsiniz, Durduk Yere Öyle Şey Yapmaz Sanırsam.
[/quote]
Hayır tercihlerle oynamadım. Telefon şarjdaydı aniden çektim ondan olabilir mi diye düşünüyorum.

[quote name='nokian97' date='01 Ocak 2011 - 21:03 ' timestamp='1293909198' post='936148']
Galiba bir tamirciye göstermen gerekiyor. Durum onu gösteriyor.
[/quote]
Garantisi devam ediyor fakat garantiye yollama taraftarı da değilim.

Valla Titreşim ayarlarını Tercihlerden Ayarlıyorsunuz. Bir Bakın İsterseniz. "Menü - Ayarlar - Kişisel - Tercihler" Burada Bir Tercihn Titreşim Ayarlarıyla Oynayın Bakalım Değişme Olucak Mı? Bende Aniden Çekiyorum Allah' a Şükür :)

[quote name='-TayLor-' date='01 Ocak 2011 - 21:16 ' timestamp='1293910006' post='936154']
Valla Titreşim ayarlarını Tercihlerden Ayarlıyorsunuz. Bir Bakın İsterseniz. "Menü - Ayarlar - Kişisel - Tercihler" Burada Bir Tercihn Titreşim Ayarlarıyla Oynayın Bakalım Değişme Olucak Mı? Bende Aniden Çekiyorum Allah' a Şükür :)
[/quote]
Maalesef hiçbir değişiklik olmadı. Fabrika ayarlarını geri yüklesem düzelme olur mu ?

Bir demende yarar var. Benim önerim telefondaki bilgileri yedekleyip format at. (Format atmak için sırasıyla yeşil tuş kırmızı tuş ve kamera tuşuna basıyor ve bunlar basılı durmdayken telefonunu açıyorsun. Gerisini telefon hallediyor.)

Bir demende yarar var. Benim önerim telefondaki bilgileri yedekleyip format at. (Format atmak için sırasıyla yeşil tuş kırmızı tuş ve kamera tuşuna basıyor ve bunlar basılı durmdayken telefonunu açıyorsun. Gerisini telefon hallediyor.)

[quote name='okan_42' date='01 Ocak 2011 - 21:42 ' timestamp='1293911547' post='936176']
telefona format atmayı deneyin *#7370# yapın, düzelmezse garantiye yollayacaksınız.Telefonu düşürmediniz değilmi belki titreşim motoru arızalanmış olabilir. format çözüm getirmezse garantilik yani
[/quote]
formatladım fakat rehberimin tamamı gitti onu geri kurtarma imkanım var mı ?

[quote name='BuqRaHan' date='01 Ocak 2011 - 21:01 ' timestamp='1293912680' post='936181']
formatladım fakat rehberimin tamamı gitti onu geri kurtarma imkanım var mı ?
[/quote]

formatta herşey gider zaten yedekleme yapmamışmıydınız veya sim kartta numaralarınız kayıtlı değilmiydi. Belki hafıza kartına yedeklemişinizdir daha önceden falan, E:/others/contacts içine girin yedeklediyseniz ordadır numaralar. Birde PC suit deki yedeklerinizi kontrol edin. Yoksa kötü oldu geri döndürmekte imkansız :nea:
Formattan sonra Telefon düzelmediyse garantiye yollayın

[quote name='okan_42' date='01 Ocak 2011 - 22:11 ' timestamp='1293913263' post='936192']
formatta herşey gider zaten yedekleme yapmamışmıydınız veya sim kartta numaralarınız kayıtlı değilmiydi. Belki hafıza kartına yedeklemişinizdir daha önceden falan, E:/others/contacts içine girin yedeklediyseniz ordadır numaralar. Birde PC suit deki yedeklerinizi kontrol edin. Yoksa kötü oldu geri döndürmekte imkansız :nea:
Formattan sonra Telefon düzelmediyse garantiye yollayın
[/quote]
Yedekleme yapmıştım tüm bilgileri tekrardan yükledim. İşin enteresan tarafı zaten numaralar sim kartta kayıtlıydı formattan sonra neden numaralarda gitti onu anlamadım. Almış olduğum yedekleri yükledim numaralarım geri geldi telefon bozulsa da artık umrumda değil. Telefon düzelmedi :(

[quote name='BuqRaHan' date='01 Ocak 2011 - 21:14 ' timestamp='1293913467' post='936195']
Yedekleme yapmıştım tüm bilgileri tekrardan yükledim. İşin enteresan tarafı zaten numaralar sim kartta kayıtlıydı formattan sonra neden numaralarda gitti onu anlamadım. Almış olduğum yedekleri yükledim numaralarım geri geldi telefon bozulsa da artık umrumda değil. Telefon düzelmedi :(
[/quote]

Sim'deki numaraların neden silindiğini bende anlamadım. Neyse en azından numaralarınız geri gelmiş siz en iyisi telefonu gönderin garantiye yapsınlar uğraşmayın..

Telefona format attığınızda rehber görünümü default olarak telefon hafızasını gösterir ayralardan sim hafızasını seçiniz. Format arakadaşların dediği şekilde hard format atmışssınız anladığım kadarı ile. Yine düzelmiyorsa garantiye gönderin kvk 1 hafta içinde yapıp gönderiyor telefonu.

Telefona format attığınızda rehber görünümü default olarak telefon hafızasını gösterir ayralardan sim hafızasını seçiniz. Format arakadaşların dediği şekilde hard format atmışssınız anladığım kadarı ile. Yine düzelmiyorsa garantiye gönderin kvk 1 hafta içinde yapıp gönderiyor telefonu.

[quote name='Nash' date='02 Ocak 2011 - 00:04 ' timestamp='1293920075' post='936261']

[/quote]
Mecburen yollayacağım başka çarem kalmadı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla..

[b]Konuyu çöp kutusuna taşıyabilir miyiz gereksiz yer kaplamasın.[/b]

Edited by BuqRaHan