Jump to content

+1 Tam Olarak Ne Demektir?

NoobAccountant
 Share

Recommended Posts

[size="7"][color="#FF0000"][font="Franklin Gothic Medium"]+1[/font][/color][/size]

[b]Direk soruyorum,son zamanlarda BAZI arkadaşlarımızda sıklıkla gördüğümüz, yazmaktan zevk aldıkları ve okumaktan haz duydukları bu +1 ve muadili ifadelerin tam anlamı nedir? Türkçe mealini yapacak pek muhterem arkadaşlardan istirham ediyorum.

Ek olarak : Canımı sıkmaya başladı bu saçma ve gereksiz ifadesiz ifade...[/b]

[img]http://img97.imageshack.us/img97/6841/imagethumbnail22.jpg[/img] Edited by Legion

Ne düşünüyorsun alanına yazıldığında sorun yaratmayan, Yalnız konularda katılıyorum anlamında kullanıldığını sandığım ve kullanan kişiye büyük bir zevk ile uyarı verdiğim ilginç bir ifade.

Ayrıca Matematikte en küçük pozitif tamsayıyı ifade eder.

Umarım açıklayabilmişimdir.

[color="#000000"][b][font="Trebuchet MS"]+1 yazan kişiden önceki yoruma katıldığını belirtiyor herhal. Çok garip. Eğer böyleyse neden adam gibi bir cümlede yazmaz ki insan.
[/font][/b][/color]

İtibar,karizma,şan,şöhret anlamına gelen Reputation kelimesinin kısaltılmasına Rep denirmiş. Her üyenin forumdaki saygınlığı itibarı ve karizması, üyelerinin birbirilerine verdikleri + veya - yöndeki puanlar üyenin Rep Puanını belirler. Eskidende gereksizdi şimdi ise hiç bir anlam teşkil etmediği gibi okuyanları sinir etmeye yarayan gereksiz bir ibare ( bu arada nerden çıktıki konu :D sanırım hala kullananlar var ), neyse bukadar açıklamadan sonra banada +1 verirsiniz artık :Q

byvistakazim

Artıbir Benle Rekabet içinde olan bir bilgisayar firması...okulun işlerinde benle rekabet içinde...Yönetim değişmeden artı bir yapıyordu.....YÖnetim değişti...Şimdi adamlar geliyor yanımda çıraklık yapıyor...tabi okul sınırları içinde

dediğinden hiç birşey anlamadım açıkçası

[quote name='barboyhakan' date='31 Ocak 2011 - 16:26 ' timestamp='1296491809' post='954968']
(Yeni Profil Resmini Cok Beğendim Cok İslami Duruyor.)
[/quote]
barboyhakana katılıyorum.............

[quote name='basbas08' date='31 Ocak 2011 - 17:42 ' timestamp='1296492733' post='954981']
dediğinden hiç birşey anlamadım açıkçası
[/quote]

[quote]http://www.artibir.com/[/quote]

Edited by byvistakazim

[b]Forum olayının henüz popülaritesini kazandığı dönemlerde "tsk, thnx" gibi kısaldıkça anlamını yitiren ve komik görünen karakter gruplarından bir neferdir kendisi. Bazı salak forumlarda "Gizli İçerik" verilerek akıllarınca üye sayısını ve [i]@egemynet[/i]'in de dediği gibi [u]+rep[/u]'ini artıran bir vakadır. +rep kısaldı +1 oldu :lol:

Ama bunu gören webmasterlar "salak salak +1 yazacağıma teşekkür/beğeni sistemi geliştiririm daha iyi" fikrine kapılmaktan alamamışlar kendilerini. Düşüncenize, klavyeden önce + sonra da 1 yazacağıma butonun yerini bulup tıklarım daha iyi :)

Ama inatla ve ısrarla forum kullanmayı bilmeyen arkadaşlar +1 ini gömüyor olur olmaz yerlere. Gerçi onlara da hak vermek lazım, vBullettin nostaljisini hala yaşamak ve yaşatmak istiyor olabilirler :D

-------------------

Hazır konusu açılmışken, gereksiz mesaj size uyarıdan başka hiçbirşey getirmez. Onun yerine "Teşekkür butonunu kullanın lütfen. Ameleliğin lüzumu yok :p[/b]

Edited by coxefgun

[quote name='exi23' date='31 Ocak 2011 - 17:40 ' timestamp='1296496242' post='955032']
Bundan bir tane de ben istiyorum. :p
[/quote]

+1 :D :D

Not:Uyarı almak veya bazılarını gıcık etmek için değil de şaka mahiyetinde yazdım inşallah anlayışla karşılarsınız .. (: