Jump to content

Driver Isteklerinizi Yazın

bartucomputer
 Share

Recommended Posts

teşekkür ederim arkadaşım elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum ama senin sorunla ilgili pek bilgim yok üzgünüm ama sorunu katılımsız kurulum destek yada modifiye işletim sistemleri bölümünde açarsan eminim yardımcı olabilecek biri çıkacaktır üzgünüm...

eywalla dostum cok teşekkür tekrardan kolay gelsin ve başarılar dilerim

saygılarımla....

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ben ne zamandır siteye nokia 6300 driver istekte bulundum bana bir yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşım sanırım pc suite ı kurduğun zaman otomatik tanıyor sürücüleri var yani pc suite içinde

burdan bi incele

Please register to see this content.

Merhaba, bir arkadaşımın bilgisayarını Vista'dan XP'ye döndürdüm. Fakat, bilgisayar ile verilen DVD'ler hep Vista sürücüleri. İçinde XP namına birşey yok. Ses kartı sürücüsü lazım bana. Everest programı ile baktığımda ses kartı olacak Conexant Cx20561 @ ATI SB600 gibi birşey yazıyor.

Packard Bell'in sitesine baktım. Ama, adam gibi bir site yapmadıkları için bulamadım.

Bilgisayarın modeli;

Packard Bell ME35 Echo-C Laptop

Bir de Aygıt Yöneticisinde "Serial" diye tanınmamış bir donanım görünüyor. Seri Port galiba. Varsa bunula ilgili sürücü, onu da bulabilirsen sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba, bir arkadaşımın bilgisayarını Vista'dan XP'ye döndürdüm. Fakat, bilgisayar ile verilen DVD'ler hep Vista sürücüleri. İçinde XP namına birşey yok. Ses kartı sürücüsü lazım bana. Everest programı ile baktığımda ses kartı olacak Conexant Cx20561 @ ATI SB600 gibi birşey yazıyor.

Packard Bell'in sitesine baktım. Ama, adam gibi bir site yapmadıkları için bulamadım.

Bilgisayarın modeli;

Packard Bell ME35 Echo-C Laptop

Bir de Aygıt Yöneticisinde "Serial" diye tanınmamış bir donanım görünüyor. Seri Port galiba. Varsa bunula ilgili sürücü, onu da bulabilirsen sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Sürücüler:

1. Anakart sürücüsü: Intel Chipset Installation Utility.

2. Ekran Kartı Sürücüsü: Mobile Intel 965 Express Chipset Family Video/Graphics Driver

Ses kartı sürücüleri

1. Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio

2. Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.etbbilgisayar.com"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.

+ Ses kartı sürücününü bir yere açın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.

b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.

c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.

d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.

e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.

f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.

g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.

4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.

b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.

c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.

d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.

e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.

f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.

g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.

h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin..

5. HP Wireless Assistant

6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Bu sürücünün tam olarak hangisi olduğundan emin değilim. Bu notebooku kullanan bir arkadaş kablosuz ethernet üreticisini söylerse seviniriz. O zamana kadar şu ikisini deneyebilirsiniz.

- Broadcom Wireless LAN Driver

- Atheros AR5007 802.11b/g Wireless LAN Driver

7. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.

8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver

ALINTIDR...

Edited by wedroys

HP PAVİLLİON dv6640 XP DRİVER'LARINI ARIYORUM ARKADASLAR.. ELİNDE OLAN VARSA YARDIMCI OLABILIRMI ACİL!!!

İLGİLENEN ARKADASLARA TEŞEKKÜRLER SİMDİDEN!!!

Sürücüler:

Sürücüleri paket halinde indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız. Xcodex kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

1.

2.

3.

Son Olarak Bilinmeyen aygıt olarak görünün Quick Play ve Quick Lunc Button için

4. Quick Lunch Button

5. Quick Play

Yukarıdaki sürücüleri indirdiyseniz aşağıdakileri indirmenize gerek yoktur. Sadece sıralamayı takip ediniz.

1. Anakart sürücüsü: intel 965 mainboard driver

2. Ekran Kartı Sürücüsü: NVIDIA GeForce 8400M/8600M GS Video Sürücüsü'nü indirip kurunuz. Eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.

3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce ses yamasını kuruyoruz.

Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.

Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.

C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield

Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

4. Modem Sürücüsü: modem driver

5. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver

6. Touchpad sürücüsü: touchpad driver

7. Bluetooth: hp bluetooth driver

8. Web cam sürücüsü: webcam driver

9. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:

Gerekli sürücü; Finger print driver,

Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.

10. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun.

daha sonra

HP Quick Launch Buttons'u kurun.

11. Hp Quick Play :

Hp Quick Play 2.3. Kurulumda "This software can only be installed in authorized machine" hatası alanlar için regfix

12. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant

13. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver.

14. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver

).zip

Güle güle Kullanın

Alıntıdır... Teşekkürler

merhaba arkadaslar araniza yeni katildim. ben ; Matsonic MS915GV-M driver ariyorum burada verilmis ama verilen linkler acilmiyor bu konu hakkinda yardimci olabilirseniz sevinirim. birde bu ana kart icin 256 yada 512 bir ekran karti tavsiye edebilirmisiniz mumkunse.

herkese saygilar sevgiler.

Edited by mytime

SELAM KARDEŞ HP Pavilion DV6700 NOTEBOOKA SAHİBİM.FABRİKA ÇIKIŞLI VİSTAYDI FAKAT BEN XPYE ÇEVİRDİM DRİVERLERİM HEPSİ TAMAM YALNIZ BİR SORUNUM VAR

OHCI Uyumlu IEEE 1394 Ana Denetleyici adlı driver olmuyo vista yüklediğim zaman bakıyorum yüklü fakat xp sp3 yüklediğim zaman driver sarı soru işaretli olarak gözüküyor.Yardımcı olursan sevinirim kardeş teşekkürler.....

Edited by baba3232