Jump to content

Oyun Iso Dosyasınasıl Setuplu Dvd Haline Getirilir

betenabeki
 Share

Recommended Posts

kolay gelsin sevgili arkadaşlar birşey soracam;

indirilen oyun partları sonucu çıkarılan iso dosyası 5.57 gb bu oyunu ben nasıl 2 tane setuplu dvd haline getirebilirim yanı 1. dvd yuklendıkten sonra otomatık benden 2. dvd isteyecek şekilde olacak bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz sizlere minettar kalırım başarılarınızın devamını diler hoşçakalın arkadaşlar.

[font="Tahoma"][color="#000000"]WinRaR Yardımı ile Part'lara Bölebilirsin ; [/color][/font]

[spoiler]
[img]https://lh6.googleusercontent.com/_HbcSQFa88sk/TWUo21z9VrI/AAAAAAAAAHQ/4Vah5nXCiVM/s288/1.jpg[/img]
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_HbcSQFa88sk/TWUo4WkS2-I/AAAAAAAAAHU/sWmbLeIHzfQ/s288/2.jpg[/img]
[/spoiler]

[quote name='betenabeki' date='23 Şubat 2011 - 15:34 ' timestamp='1298475859' post='968359']
kolay gelsin sevgili arkadaşlar birşey soracam;

indirilen oyun partları sonucu çıkarılan iso dosyası 5.57 gb bu oyunu ben nasıl 2 tane setuplu dvd haline getirebilirim yanı 1. dvd yuklendıkten sonra otomatık benden 2. dvd isteyecek şekilde olacak bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz sizlere minettar kalırım başarılarınızın devamını diler hoşçakalın arkadaşlar.
[/quote]

Elindeki 5gb lık oyunun dizininin resmini çekip eklermisin.
Eğer düşündüğüm mantıkta bişiyse tarif edeceğim. Şuan hiç oyun yok o yüzden tarif edemiyorum.
Mafia 2 yi mesela ekleyebilirsin resim olrak

Edited by by_bozkurt

1)masaüstüne DVD1 ve DVD2 adında 2 klasör oluşturun.
2)elinizdeki iso kalıbında bulunan tüm dosyaları DVD1 içine kopyalayın
3)DVD1 klasörünün içinde bulunan setup3 ve setup4 dosyalarını DVD2 içine [b]taşıyın[/b]
4)DVD1 içinde bulunan setup.exe-autorun.inf- mafia2.ico bu üçünü DVD2 içine [b]kopyalayın[/b]
5)DVD2 içine kopyaladığınız autorun.inf dosyasını not defteri ile açın ve aşağıdaki şekilde düzenleyip kaydedin.
[codebox][autorun]
open=0
icon=Mafia2
ico label=Mafia II[/codebox]
6)Tüm bu işlemler sonunda DVD1 ve DVD2 klasörünün içindekileri iso kalıbı oluşturun.Iso kalıplarının isimleri de DVD1 ve DVD2 şeklinde olmalıdır.
bu iso kalıplarını 2 DVD ye yazdırın...
DVD1: 3.18 Gb DVD2: 2.38 Gb olacak ve dvd1 ardından dvd2 isteyerek kuruluma devam edecektir.
NOt:Crack dosyası var ise onu da DVD2 içine atabilirsiniz..

Edited by barcoletti

[quote name='barcoletti' date='23 Şubat 2011 - 17:17 ' timestamp='1298482023' post='968428']
3)DVD1 klasörünün içinde bulunan setup3 ve setup4 dosyalarını DVD2 içine [b]taşıyın[/b]
4)DVD1 içinde bulunan setup.exe-autorun.inf- mafia2.ico bu üçünü DVD2 içine [b]kopyalayın[/b]
5)DVD2 içine kopyaladığınız autorun.inf dosyasını not defteri ile açın ve aşağıdaki şekilde düzenleyip kaydedin.
[codebox][autorun]
open=0
icon=Mafia2
6)Tüm bu işlemler sonunda DVD1 ve DVD2 klasörünün içindekileri iso kalıbı oluşturun.Iso kalıplarının isimleri de DVD1 ve DVD2 şeklinde olmalıdır.
DVD1: 3.18 Gb DVD2: 2.38 Gb olacak ve dvd1 ardından dvd2 isteyerek kuruluma devam edecektir.
[/quote]

bu şekilde tarif edecektim ama her oyunda setup3 setup4 yada DISC1 DISC2 diye olmuyor.
bazen tek dosyada veriyorlar.. Ama anlattığınız yöntem çalışacaktır bu yolla iso birleştirdim çünkiü.
:)

[quote name='severalnasty' date='23 Şubat 2011 - 17:23 ' timestamp='1298482413' post='968433']
[b]Yok hacı ben Pc ye çıkarmadan direk yüklemek istiyorum. Yani setup dosyaları dvd de duracak. Bunu hiç uğraştırmadan yapan bi program yokmu ?![img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/sleep.gif[/img][/b]
[/quote]

PowerIso ve Deamontools aynı işi yapar..
Sanal sürücü oluşturup kurabilirsin :)

[quote name='severalnasty' date='23 Şubat 2011 - 17:27 ' timestamp='1298482668' post='968439']
[b]Yha daemoon tools la nası oyunu 2 dvd ye bölecem ?![/b]
[/quote]

Arkadaşım :) ya sen bizi anlamak istemiyorsun yada biz anlatamıyoruz..
2 ye bölemezsin..

2 ye bölmek için arkadaşın anlattığı gibi hazırlayacaksın. Hazırladığın dosyaları DVD1 DVD2 şeklinde farklı 2 kalıp dosyası olarak kaydedeceksin..
Bunuda yüklerken ayrı ayrı deamontoolsa atarsın..

[quote][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]Arkadaşım :) ya sen bizi anlamak istemiyorsun yada biz anlatamıyoruz..
2 ye bölemezsin..

2 ye bölmek için arkadaşın anlattığı gibi hazırlayacaksın. Hazırladığın dosyaları DVD1 DVD2 şeklinde farklı 2 kalıp dosyası olarak kaydedeceksin..
Bunuda yüklerken ayrı ayrı deamontoolsa atarsın.. [/font][/color][/quote
[b]Pardon hocam ama onu her oyunda yapabilirmisin? Yani sorum şu bunu direk kendi yapabilecek bi program yokmu? Kızdırdıysam affoluna![/b]

[quote name='severalnasty' date='23 Şubat 2011 - 17:36 ' timestamp='1298483215' post='968449']
[b]Pardon hocam ama onu her oyunda yapabilirmisin? Yani sorum şu bunu direk kendi yapabilecek bi program yokmu? Kızdırdıysam affoluna![/b]
[/quote]

Estf.
Ben rastlamadım belkide vardır..
Ama üstteki arkadaşın tarif ettiği yöntem doğrusu. Manuel olarak kendin yapıyorsun.
Dediğim gibi her oyunu bölemezsin. Bazı oyunlar DISC1 DISC2 yada Setup1 Setup2 diye kendi içinde dosyaları ayırmıyorda
direk olarak mesela DISC1 diyor 5gb veriyor. Bunu bölemezsin :)

Mafia2 varsa sende klasör içeriğini resim olarak ekle. Mantık yürütelim :) bende vardı arşivim yandı hiç oyun yok gösteremiyorum o yüzden.

[quote name='barcoletti' date='23 Şubat 2011 - 17:17 ' timestamp='1298482023' post='968428']
[codebox][autorun]
open=0
icon=Mafia2
[/quote]

Peki aynı işlemi başka oyunlar için nasıl uygulayabiliriz?

Arkadaşlar biraz araştırdım ve şöyle bir site buldum. Büyük bir ihtimallee yardımcı olacaktır:
[codebox]http://www.oyuncehennemi.com/9658-dev-konu-85-gblik-oyunlar-nasil-2-dvdye-bolunur-tikla-ogren-s1108951s11081084a951%99-t185341.html#[/codebox]

[quote][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]Estf.
Ben rastlamadım belkide vardır..
Ama üstteki arkadaşın tarif ettiği yöntem doğrusu. Manuel olarak kendin yapıyorsun.
Dediğim gibi her oyunu bölemezsin. Bazı oyunlar DISC1 DISC2 yada Setup1 Setup2 diye kendi içinde dosyaları ayırmıyorda
direk olarak mesela DISC1 diyor 5gb veriyor. Bunu bölemezsin :)

Mafia2 varsa sende klasör içeriğini resim olarak ekle. Mantık yürütelim :) bende vardı arşivim yandı hiç oyun yok gösteremiyorum o yüzden. [/font][/color][/quote]
[b]Sağolasın. Bende birçok oyun vardı bir çoğunu bu yüzden oynayamadım. İnş. mart ayında şöyle bir 500 gb alırsan hepsini çözerim. [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/pardon.gif[/img][/b]

[quote name='SefaEmler' date='24 Şubat 2011 - 14:07 ' timestamp='1298557049' post='968986']
[font="Tahoma"][color="#000000"]WinRaR ile Part'lara bölerek Hızlı ve Basit bir Şekilde Yapabilme İmkanınız Varken neden bu Kadar Uğraşıyorsunuz?

Anlamış Değilim :)[/color][/font]
[/quote]
diyelim ki 5 Gb oyun var elimizde ve winrar ile partlara böldük,partlarıda dvd lere çektik.
Bu oyunu bu şekilde kurabilmemiz için partları PC de birleştirmemiz lazım olacak;partları pc ye çıkardık ve 5 GB iso veya setup dosyası PC de 5 GB yer kapladı(daha oyunu kurmadan) :dribble: buradan oyunu PC ye kurduk + 5 GB daha :rolleyes: ettimi sana 10 GB..
Benim yukarıda anlattığım yöntemde ise oyun 2 DVD bölünmüş oluyor.Yani orjinal oyun almış gibi DVD lerden oyunu yüklüyorsunuz..Ayrıca winrar ile partlardan çıkartıp PC ye tekrardan oyunu kurmak için gerekli set up dosyaları veya iso yüklenmiyor.Yani yukarıdaki örneğe göre 5 GB karın oluyor :rolleyes: