Jump to content

Windows 7 Yabancılığı

BlueKing3
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Siz değerli kardeşlerimin ısrarlarıyla WinXP(32) olan işletim sistemimi Win7 Ultimate(64) ile değiştirdim. Fakat önceden arşivime eklemiş olduğum birçok program hata veriyor. Mesela Aimp,GlaryUtilities vs. Sorunum sadece bu değil arkadaşlar. Denetim Masasından program ekle kaldıra baktım birçok temel program yok. XP'deyken Windows Installer,Netframework vs programlar kuruluydu. Bunda birtek Silverlight var. Eksiksiz bir sistem için neleri kurmam lazım lütfen yardımcı olun? Bir de tüm programların 32 Bit'i var ama 64 bitini bulmakta zorlanıyorum,nasıl çözerim bu sorunu? Yardımlarınızı bekliyorum.Son olarak büyük srounlardan birtanesi katılımsız kurduğum bazı programların kayıt olmadığını görüyorum. Yani full olmuyor,Türkçe'si kurulmuyor vs. Lütfen yardımcı olun,kafayı yiyeceğim. İlk defa W7 tecrübem oldu.
Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum... Edited by BlueKing3

[quote name='exi23' date='05 Mart 2011 - 02:42 ' timestamp='1299286331' post='974257']
Peki neden 32 bit kurmadınız? Netframework günceldir win7' de. Aimp 32 bit win7 de çalışıyor. 32 bit programlar 64 bitte de çalışır.
[/quote]
RAM 4 GB olduğu için 32 Bitte hepsini görmez diye düşündüm. Peki formattan sonra bu sisteme yüklemem gereken programlar var mı? Katılımsız kurulumda bazen hata veriyor,bazen demosunu kuruyor programların...

[quote name='BlueKing3' date='05 Mart 2011 - 01:46 ' timestamp='1299286604' post='974258']
RAM 4 GB olduğu için 32 Bitte hepsini görmez diye düşündüm. Peki formattan sonra bu sisteme yüklemem gereken programlar var mı? Katılımsız kurulumda bazen hata veriyor,bazen demosunu kuruyor programların...
[/quote]
Sürücüleriniz tamamsa geriye sadece sizin kullanacağınız programlar kalıyor. Windows 7 güzel sistem seveceksiniz eminim. :) Sistem ile ilgili başka program kurmanıza gerek yok. Katılımsız da hatayı program files farkından veriyor olabilir. Çünkü 32 bit programlar program files(x86) klasörüne kuruluyor. 64 bit prolar normal program files' a.

• Editor

[font="Arial Black"][size="3"]Sevgili "BlueKing3 arkadaşım; bende 64 bit W 7 kullanıyorum,
[/size][/font][url="http://www.start64.com/"][font="Arial Black"][size="3"]http://www.start64.com/[/size][/font][/url] [size="3"] 64 bit üzerine çalışma yapıyor sanırım işini görür.

[/size]Not: site dili ingilizcedir. kolay gelsin.

[color="#0000FF"]Evet 4 GB ram için tercih 64 Bit işletim sistemidir .[/color]
[color="#0000FF"]Ama 64 Bit işletim sisteminde program çalıştırma sıkıntısı vardır .[/color]
[color="#0000FF"]Bahsettiğin temel bileşenler Windows Installer xp'de var ama Net framework en eski sürümü vardır[/color]
[color="#0000FF"]Belki indirdiğin Xp Modifiye edilmiştir [/color]
[color="#0000FF"]Sen driverlerini kur [/color]
[color="#0000FF"]Program seçiminde 64 bit işletim sistemine uygun olanları kurabilirsin[/color]
[color="#0000FF"]Ayrıca benim de görüşüm 7'den yana :)[/color]
[color="#0000FF"]Kullandığın zaman ne kadar güzel olduğunu ve Vistaya göre ne kadar iyi performans verdiğini göreceksin [/color]

Edited by Dj Demir

[quote name='Dj Demir' date='05 Mart 2011 - 12:02 ' timestamp='1299319970' post='974353']
[color="#0000FF"]Evet 4 GB ram için tercih 64 Bit işletim sistemidir .[/color]
[color="#0000FF"]Ama 64 Bit işletim sisteminde program çalıştırma sıkıntısı vardır .[/color]
[color="#0000FF"]Bahsettiğin temel bileşenler Windows Installer xp'de var ama Net framework en eski sürümü vardır[/color]
[color="#0000FF"]Belki indirdiğin Xp Modifiye edilmiştir [/color]
[color="#0000FF"]Sen driverlerini kur [/color]
[color="#0000FF"]Program seçiminde 64 bit işletim sistemine uygun olanları kurabilirsin[/color]
[color="#0000FF"]Ayrıca benim de görüşüm 7'den yana :)[/color]
[color="#0000FF"]Kullandığın zaman ne kadar güzel olduğunu ve Vistaya göre ne kadar iyi performans verdiğini göreceksin [/color]
[/quote]
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim. İlk defa kullanıyorum ve inan şuan kafam karmakarışık. D sürücümde full programlar vardı hepsi 32 Bit için,çoğu hata verdi katılımsız olduğundan dolayı. 64 bitlerini aramak da eziyet ama şimdi cefasını çekip,ileride sefasını sürmek var .:)

=> Son bir kez birşey söylemek istiyorum arkadaşlar. Siz olsanız PC'nize format attıktan sonra hangi programları her zaman yüklerdiniz? Çok kararsızım ben lütfen yardımcı olun,saygılar...

Edited by BlueKing3

Evet cefasını çekmek var
Ama istersen 32 bit kurabilirsin :)
Her zaman ama her zaman kurulması gerekenler bellidir zaten
Java , flash eklentileri
Winamp , CCLeaner , Messenger, Codec paketi , Office Programları ( Tercihim 2003 ) :)
Elbette Google Chrome :)
Bundan sonrası zaten senin kullandığın programlara göre değişir .

[quote name='Dj Demir' date='05 Mart 2011 - 13:00 ' timestamp='1299323428' post='974382']
Evet cefasını çekmek var
Ama istersen 32 bit kurabilirsin :)
Her zaman ama her zaman kurulması gerekenler bellidir zaten
Java , flash eklentileri
Winamp , CCLeaner , Messenger, Codec paketi , Office Programları ( Tercihim 2003 ) :)
Elbette Google Chrome :)
Bundan sonrası zaten senin kullandığın programlara göre değişir .
[/quote]

32 Bit Windows 7 Ultimate kursam, 4 GB RAM'ı yine hepsini görür mü? Yoksa XP'deki gibi 3.25 mi görür? Eğer öyle görürse gerek yok gibi. :S

http://www.tnctr.com/topic/152415-teknik-servis-araclar-dvdsi-v3-eylul-2010/

bu topikden bu dvdyi indirmeni tavsiye ederim birde katılımsız programları kuararken dikkat etmen gereken sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırman yoksa kurulumda hata verme olasılıkları yüksektir. saygılarımla

[quote name='BlueKing3' date='05 Mart 2011 - 13:36 ' timestamp='1299325579' post='974406']
32 Bit Windows 7 Ultimate kursam, 4 GB RAM'ı yine hepsini görür mü? Yoksa XP'deki gibi 3.25 mi görür? Eğer öyle görürse gerek yok gibi. :S
[/quote]

[color="#0000FF"]Benim hiç 4 GB Ram'im olmadı :([/color]
[color="#0000FF"]Açıkcası şu ben 7'de 4 GB kullanmadım [/color]
[color="#0000FF"]3 Görüyor sanıyorum [/color]
[color="#0000FF"]Sadece öngörü[/color]