Jump to content

Hp G62 B16St Laptopuma Xp Kuramıyorum!

Semih5555
 Share

Recommended Posts

HP G62 B16St model laptopum var. Şimdiye kadar Win7 kullanıyordum. Ama şimdi XP'ye geçmeye karar verdim.

2 gündür uğraştığım halde bir türlü XP driverlarını bulamıyorum. İnternet olayını bi halledebilsem, bağlanabilsem Driver Genius ile indiririm diğer driverları ama olmuyor. Netten XP için kaç tane Wireless + Ethernet driveri varsa orjinal de dahil çoğu siteden indirdim ama olmuyor, işletim sistemi ile ilgili uyarı veriyor.

Modifiyeli XP kur, driverlarını kendi kursun falan demeyin Orjinal'den yanayım. Bi konu daha vardı ona baktım herkes kendi XP'sini önermiş.

Driverları nasıl bulabilirim? Bir program falan var mı? Veya benim Laptopta mı sorun var?

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.

Windows Xp Driver Kurulum Dvd'si Nisan 2011

http://www.tnctr.com/topic/153615-windows-xp-driver-kurulum-dvdsi-nisan-2011/

yanlış anlama xp kuruyorsun üzerin e bütun driverleri bu dvd otomatikekliyor.

olmadı mı usb ethernet kartı al internete bağlan sonrasını bilirsin.

Edited by kalelibilişim

Bu tip makineler artık XP destekli üretilmiyor mesela DELL İnspiron 5010 sadece Win 7 için x64 ses driverı var . Bu tür bilgisayarlar performans bakımından yüksek ve Xp bu performansı tam anlamıyla kullanamıyor Klasik tabirle Porsche karoserine Anadol motoru koymak gibi bişey oluyor. var olan sistemde kalmanı öneririm

Bazı oyunların FULL özelliklerinde kasmalar yaşıyorum. Böyle bi sistemi sırf kasmalar yüzünden artık sevmemeye başladım. Oyun için XP'ye dönmeyi düşünüyordum ama madem Win7 daha iyi performans verecek, ne yapalım. Win7 kalacağız mecbur.

Kullandığınız bilgisayarın bir notebook olduğunu unutmayın oyun için özel üretim bir seride olmadığına göre oyunlarda (güncell oyunlar olmasına gerek yok )sorun çıkarması gayet doğal bunun 2 sebebi var birincisi donanımsal ekran kartı özellikle oyun oynamak için yeterli değil ikinciside ısınma sorunu yani uzun süre oyun oynadığında sıcaklıklar içersindeki donanımların dayanamayacağı seviye geliyor buda peformans düşüşü olarak geri dönüyor eğer stabil olarak oyun oynamak istiyorsanız kendinize bir pc toplayın yada bir oyun konsolu edinin ;)