Jump to content

Ygs Açıklandı....

BeNefSE
 Share

Recommended Posts

[quote name='bukibuks33' date='28 April 2011 - 14:07 ' timestamp='1303999648' post='1001154']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1303999624__pre_1303996324__adsz.png[/img]
buda bnm
[/quote]

Tbr ederim kardeşim...
Sınava giren tüm arakadaşalara hayırlı olsun diyelim...

[quote name='talha_252' date='28 April 2011 - 15:54 ' timestamp='1303995279' post='1001103']
Şimdi kötü diyecem ama burdakiler berbat olduğu için bana güleceksiniz.6526. oldum. Beklentilerimin çok altında.Bir de matematiği full yapanlardan biri de benim.Zaten bir o kurtardı beni..
[/quote]

Bekliyordum zate..... Hayırlı olsun....

Arkadaşlar, 10 sene aradan sonra tekrar girdim öss ye. YGS 3 ten 336 puan aldım 148494. sıradayım. Adalet Meslek Yüksekokulu yazmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla sadece İstanbul üniversitesinde Uzaktan Eğitim adalet meslek yüksekokulu var. ve geçen sene 352 puan ile almış. Bu sene puanların 20 puan düşeceği söylentisi dolaşıyor. Bana 336 puan ile İstanbul Üniv. adalet myo uzaktan eğitim gelir mi? Bir de bu puanlar ham puanlar mı? AOBP eklenecek mi?

Liseden EA çıkışlıyım. LYS için hangisine başvurmam gerekli? Dil sınavına da girebilir miyim?

Bir de son sorum; İnönü Üniv. geçen sene açılan adalet myo bölümüne ek kontenjan ile 60 kişi almış ve taban puanlarını bulamadım.

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.

[quote name='doruk101' date='28 April 2011 - 19:43 ' timestamp='1304019824' post='1001353']
Arkadaşlar, 10 sene aradan sonra tekrar girdim öss ye. YGS 3 ten 336 puan aldım 148494. sıradayım. Adalet Meslek Yüksekokulu yazmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla sadece İstanbul üniversitesinde Uzaktan Eğitim adalet meslek yüksekokulu var. ve geçen sene 352 puan ile almış. Bu sene puanların 20 puan düşeceği söylentisi dolaşıyor. Bana 336 puan ile İstanbul Üniv. adalet myo uzaktan eğitim gelir mi? Bir de bu puanlar ham puanlar mı? AOBP eklenecek mi?

Liseden EA çıkışlıyım. LYS için hangisine başvurmam gerekli? Dil sınavına da girebilir miyim?

Bir de son sorum; İnönü Üniv. geçen sene açılan adalet myo bölümüne ek kontenjan ile 60 kişi almış ve taban puanlarını bulamadım.

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.
[/quote]
Yav sen işletme mezunu değil miydin? :rolleyes: Ne işin var AOBP'de? :)

[quote name='doruk101' date='28 April 2011 - 20:02 ' timestamp='1304020974' post='1001374']
Evet işletme mezunuyum. hiç bir bilgim yok bu yeni sınav sistemi hakkında.
[/quote]
Ben de öss sisteminden kazandım üniversiteyi, ben de hiçbir şey anlamıyorum bu sistemden ancak hani işletme bitirip neden adalet meslek yüksekokulu için uğraşıyorsun onu anlayamadım. :)

Şifre iddilarının yoğunlaştığı Matematik testinde kaç kişi full çıkardı?[right]
[/right] 2011 YGS'de yaşanan en büyük tartışma Matematik testine ilişkindi. Milliyet Gazetesi yazarı Abbas Güçlü ve Aydın Doğan'a bağlı gazeteler tarafından öne çıkarılan iddiaya göre LGS Matematik testinde cevaplar bir algortima doğrultusunda cevaplanabiliyordu.

ÖSYM'nin açıkladığı sonuçların sayısal verilerinde ise[b] bu iddiayı doğrulayacak bir veri oluşmadı.[/b]

2011 YGS'de, [b]1805[/b] aday tüm matematik sorularını doğru cevapladı.[b] Bu sayı 2010 yılında, 2.141 idi.[/b] Dolaysıyla bir artıştan ziyade bir azalış görünmektedir.

Yine Matematik tesitnde 35 ve üzerinde doğru cevaplayan aday sayısı 2010 yılında 74 bin iken 2011 yılında bu sayı 30 bine düşmüştür.

Kaynak: Memurlar.net