Jump to content

Kullandığım Internet Sınırlımı Sınırsızmı

mest47
 Share

Recommended Posts

[b]Arkadaşlar Etrafımda bir adet şifresiz modem yayın yapıyor zaman zaman onun üzerinden internete bağlanıyorum acaba bu internet sınırlımı sınırsızmı nasıl anlayabilirim??
Kullandığı modem airties rt 205 ve ayrıca modemede girdim iki tane resim çekip aşağı ekledim bir bakarmısınız orada yazan bilgilerden sınırlı veya sınırsız olduğu anlaşılırmı acaba???
Çünkü eğer sınırlı internet ise çok acil bir durum olmadığı sürece bağlanmayı düşünmüyorum.
Acaba nasıl anlarım yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.[/b]
[img]http://i55.tinypic.com/wrn885.jpg[/img]
[img]http://i53.tinypic.com/rjhc46.jpg[/img]

[quote name='edim.7' date='05 May 2011 - 14:51 ' timestamp='1304599914' post='1005357']
modeme bakarak anlayamazsın. paket içeriğini ögrenmek gerekiyor onada sahibi lazım :D
yada faturayla ttnet ödeme yerine sor
[/quote]
[b]Böyle birşeyi yapmam pek mümkün değil :) Yinede teşekkürler.[/b]

[quote name='TORUNAGA' date='05 May 2011 - 16:11 ' timestamp='1304604688' post='1005375']
Bence hattın adını adresin olacak şekilde değiştir ve hatta şifre koy, komşun seni bulsun, ortaklaşa faturayı ödeyin, hem sen gönül rahatlığıyla kullan hem adam sömürülmesin.
[/quote]
Yazdıklarında haklı olabilirsin ama şöyle bir durum var,Ben evde cepnetten iyi kötü internete giriyorum zaten,çok önemli bir durum olmadıkça o interneti kulanmama gerek yok yani.

[quote name='Köksal' date='05 May 2011 - 16:00 ' timestamp='1304604041' post='1005373']
büyük olasılıkla sınırsızdır. bildiğim kadarı ile 1 mbps net kalmadı. 8 mbps dir 15 gb yi geçtiği için 1 mbps ye düşmüştür.
[/quote]
[b]Eminmisin dostum yazdıkların banada mantıklı geldi ama yinede kesin emin olmak istiyorum.[/b]

[quote name='Köksal' date='05 May 2011 - 16:00 ' timestamp='1304604041' post='1005373']
büyük olasılıkla sınırsızdır. bildiğim kadarı ile 1 mbps net kalmadı. 8 mbps dir 15 gb yi geçtiği için 1 mbps ye düşmüştür.
[/quote]

Ben bir 1 mbps internet kullanıyorum valla :D

[quote name='Köksal' date='05 May 2011 - 14:00 ' timestamp='1304604041' post='1005373']
[/quote]

Doğru söylüyorsun ttnet'den de böyle demişlerdi

[quote name='cibo34' date='06 May 2011 - 15:11 ' timestamp='1304687478' post='1005796']
iyide kendi modemine bakarak bulduğun netin nesine bakıyorsun ki.Yanlış mı okudum acaba :rolleyes:
[/quote]
[b]Evet yanlış okumuşsun .Kendi modemim değil yakınımda açık bir ağ üzerinden bağlanıyorum sınırlı olup olmadığına bakmak için o bağlandığım ağa girdim ve ekran resmini buraya ekledim[/b].

[quote name='FeeLMyLove' date='06 May 2011 - 16:34 ' timestamp='1304699682' post='1005916']
sınırlı olsaydı zaten şifre koyardı. %90 sınırsız'ki şifre koymamış.
[/quote]
Hiç belli olmaz, bir akrabam kotalı internet abonesi oldu, sözde şifre koymuşlardı ama hat açıktı, ben gidip şifreledim, ttnet bu... =)

yok bazılarının bilgisi olmadıgından şifre koymuyorlar ayrıca kul hakkına girer :D
Arkadaşım modemin adını değiştir :D numaranı yaz beni ararmınız yaz
Ararsa konuş aramazsa tekrar senın netini kullanıyorum hakkını helal et diye yaz :D bieşeler yap
Birde bizim değil senin karar vermen lazım. :D

Diğer arkadaşların dediği gibi adamın kendisini tanımadan, sormadan ya da müşteri hizmetlerinden kullanıcı numarasıyla sorgulamadıktan sonra böyle ara yüze bakarak falan öğrenemezsin internetin kotalı olup olmadığını. Yine arkadaşların dediği gibi sınırlı da olsa sınırsız da olsa; (En azından adamın bağlantı hızını düşürdüğün için) kul hakkına girer. Dinini çok iyi yaşayabilen biri olmasam da kul hakkı nedir çok iyi bilirim. Tercih sana kalmış.

[quote name='ugur_ce' date='10 May 2011 - 09:55 ' timestamp='1305014104' post='1007966']
sana kullnıcı adı parola verilmedimi verildi internete girip bak kullanıcı adını parolanı yazıp bulabilirsin
[/quote]
[b]Anlamadan bilmeden yorum yapma[/b] :shifty:

• 3 hafta sonra ...