Jump to content

Windows Xp'nin Son Düşmanı

mucit41
 Share

Recommended Posts

[size="4"][color="#FF0000"][b]Windows XP'nin son düşmanı [/b][/color][/size]

[b]Bir türlü ölmek bilmeyen Windows XP'nin artık yeni bir düşmanı daha var![/b]

[img]http://image.samanyoluhaber.com/Images/News/2010921/152287_windows-xp.jpg[/img]

Devlet birimlerinin bilgisayarlarda hangi işletim sistemini kullanacağımızı söylemesine pek alışık değiliz. Ancak ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA), geçtiğimiz günlerde Windows 7 ve Vista'nın Windows XP'ye göre daha iyi güvenlik geliştirmeleri sunduğunu söyledi ve kullanıcılara XP'den daha yeni bir işletim sistemine geçmeyi tavsiye etti.

Yazılım önerileriyle daha önce pek gündeme gelmeyen NSA'nın tamamen bilgi edinmek üzerine kurulu bir organizasyon olduğunu düşündüğümüzde, bu tür bir öneride bulunması da biraz garip. Yayınlanan metinde OS X kullanıcılarının da işletim sistemlerini güncel tutmaları gerektiği yazıyor, ancak kesin bir sürümden bahsedilmiyor.

[b]Samanyolu haber[/b]

Windows 8 çıkış tarihi bile konuşulurken artık windows 7 windows 8 le yarışacak duruma gelecek.
Ve eski bilgisayarlara Xp kur kullan devride kalkacak xp kursanda kullandığın programlar bazı gereksinimler istiyor bunları karşılayan bilgisayar windows 7 yide karşılar. Modifiye yapan arkadaşlar ve uzuan zamandır xp kullanıp windows 7 yide uzun zaman kullanıp sunuç yazarlarsa.
Windows 7 xp gibi bi kaç ay sonra yavaşlama yapmıyor bunu dikkate alarak windows 7 yi öneriyorum

Kendi deneyimime dayanarak bir kaç şey yazacağım. Önceden hep XP kullanırdım ve asla başka bir işletim sistemine alışamayacağımı düşünürdüm. Aynı zamanda teknik servis elemanı olarak çalışıyordum o dönemde sonrasında windows 7'ye geçtim.

Gelişen olaylar şöyle bir çok program denediğim için bir şeyler olur format atmaya kadar giderdim windows 7 olunca böyle bir durum olmadı içinde bulunan çözümler işime yaradı.
Sonrası görsellik bu ön planda olmaya başladı ve şimdi Windows7'den vazgeçemiyorum.

xp kolay kolay bitmez, hali hazırda konfigürasyonların çoğu yine çıkan işletim sistemlerini kaldırmıyor.xp nin ölmemesinin temel nedeni bence budur..artan ram ihtiyacı, cpu, ekran kartı vs yeni çıkan teknojileri takip etmek artık mümkün değil.e haliyle kullanıcılarda güncelleyemedikleri sistemlerinde xp kullanacak olay bu.

[quote name='edim.7' date='08 May 2011 - 15:58 ' timestamp='1304870296' post='1007164']
Windows 8 çıkış tarihi bile konuşulurken artık windows 7 windows 8 le yarışacak duruma gelecek.
Ve eski bilgisayarlara Xp kur kullan devride kalkacak xp kursanda kullandığın programlar bazı gereksinimler istiyor bunları karşılayan bilgisayar windows 7 yide karşılar. Modifiye yapan arkadaşlar ve uzuan zamandır xp kullanıp windows 7 yide uzun zaman kullanıp sunuç yazarlarsa.
Windows 7 xp gibi bi kaç ay sonra yavaşlama yapmıyor bunu dikkate alarak windows 7 yi öneriyorum
[/quote]
Aynen katılıyorum.ilk bilgisayarımı 3 yıl önce aldım Yıllardır bilgisayar dunyasının içindeyim.Ama XP illallah dedirtmeyi başarttı daha o günlerde.Ya bir iletim sistemi güzel olabilir hafif ve hızlıda olabilir tamamda 1 haftada da balon gibi şismezki.3-5 AY SONRA Vistaya geçtim daha servis paketleri bile yokken herkez vistayı yerden yere vururken bişi farkettim.Vista XP kadar hızlı değildi ama hızı stabil ve performans kaybı zaman içinde belli bir çizgide seyrediyordu.3 yıl öncede söyledim şimdide söylüyorum. Bırakın Win 7 win 8 i SP siz Vista bile bence XP den iyidir.Çoğunluk XP fanatiği olabilir ama ön yargısız ve ortalama makinada 1 ay XP bir AY Spsiz Vista Aynı programları oyunları vs kurun sonra karşılaştırma yapın ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.Vista çekirdek kod diziminde hata olabilir eksik yönleri çok olabilir ancak geçmişe bir döndüğümüz vakit XP yapılanlar Vistanın başına gelenlerden farksız değildi.Bildiğim kadarıyle XP 5.5 çekirdeği Vista ise NT 6.1 çekirdeği kullandı.Yani Vistayla sadece görünümü değil çekirdeği değişti haliyle birçok programda uyum sorunu yaşadı haksız eleştiriler aldı.Windows 7 ise Vista çekirdeği üzerine yapılandırılıp kod düzeltmeleri iyileştirmeler yapıldı.O yuzden Vista SP2 ile SP siz windows 7 arasında performans olarak büyük farklar olacagını sanmıyorum ama ikiside XP tepeler ondan eminim