Jump to content

Nuri Şahin Real Madrid'de

Sirius
 Share

Recommended Posts

Bundesliga ekibi Borissia Dortmund ile şampiyonluk sevinci yaşayan A Milli Futbol Takımı'nın yıldız isimlerinden Nuri Şahin, İspanyol devi Real Madrid'e transfer oldu. Hamit Altıntop'un da Bundesliga'da sezon tamamlanınca Real Madrid'e katılması bekleniyor.

[img]http://media1.ntvspor.net/C/I/143/nuri_sahin_600_R47KV.jpg[/img]

La Liga ekiplerinden Real Madrid, yeni sezonda daha kuyvvetli bir kadroyla mücadele edebilmek için transferlere başladı. Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun takıma kazandırmak istediği Türklerden Nuri Şahin'in az önce düzenlediği basın toplantısındai yeni sezonda Real Madrid forması giyeceğini duyurdu.
İspanyol basınına göre, Nuri'nin yanı sıra Bayern Münih ile sözleşmesi bu sezon tamamlanan Hamit Altıntop da eflatun beyazlıların kadrosunda yer alacak.
[color="#000000"][b]BUNDESLIGA'DA ŞAMPİYON OLDU, LA LIGA'YA ADIM ATTI[/b][/color]

1988 doğumlu olan Nuri Şahin, Almanya'da yetişti. 22 yaşındaki genç yıldız, RSV Meinerzhagen'de futbola başladıktan sonra 2000-2005 yılları arasında Dortmund'un alt yapısında oynadı. 2005'ten beri Borussia Dortmund'un A Takımı'nda forma giyen Nuri, 2007-2008'de kiralık olarak Feyenoord'da top koşturdu.
2005'ten beri A Milli Takım'da forma giyen Nuri Şahin'in Ay-Yıldızlı forma ile 26 maçta 1 golü bulunuyor. Orta sahada görev yapan Nuri, Dortmund'da 135 maçta 13 gole imza attı. Nuri'nin Feyenoord'da ise 259 maçta 6 golü bulunuyor.
Nuri, 6 Ağustos 2005'te 16 yaş 334 günlükken Borussia Dortmund forması giyerek, Bundesliga'da oynamış olan en genç futbolcu oldu. Nuri, aynı sene 25 Kasım'da kaydettiği golle de Bundesliga tarihinde gol atan en genç isim oldu.
2005'te Peru'daki U17 Dünya Kupası'nda sergilediği performansla "bronz top" ödülü kazanan Nuri Şahin, Türkiye'nin 4'üncülüğünde önemli bir rol oynadı. A Milli Takım forması giyen ve gol atan en genç isim olan Nuri, A Milli Takım ile ilk ve tek golünü doğduğu ülke olan Almanya'ya karşı forma giyerken kaydetti.
Bundesliga'da bu sezon Borussia Dortmund ile şampiyonluk sevinci yaşayan Nuri Şahin, 2007-08'de de Feyenoord ile Hollanda Kupası'nı kazandı.

[code]http://www.ntvspor.net/haber/dunyadan-futbol/40272/hamit-altintop-real-madride-evet-dedi[/code]

nuri milli takımda o kadar iyi bir futbol oynamıyor artık almanyada nasıl oynuyordu takip edmedigim için orasını bilemiyorum
açıkçası Real Madride tranfer olmasına şaşırdım

[b]Nuri için hayırlı olsun.İspanya'da 2 Türk'ü izlemek güzel olacak.Umarım Hamit haberi de gerçekleşir ve 3 Türk oyuncumuzu izleriz.

Not : Milli takımda iyi oynamamasına rağmen Dortmun'u sırtlaması ve klüp bazında istikrarı onu buraya getirdi.[/b]

Edited by Legion

Milli takımda daha yeni 40 yıllık milli futbolcu gibi oynamasını beklemeyin zamanla
ve sesleniyorum turk milli takımından oyuncu büyük takımlara gidemez diyenlere bir darbe,bir cevap daha geldi
iyi topcu madriddede oynar türk milli takımındada

Edited by tutuklu8

Bu haberi yaklaşık 2 3 gün önce ertem şenerden duymuştum. Aynı programda hamitin real madride değil beşiktaşa geleceğini ve bunun da perşembe oynanacak türkiye kupasından sonra açıklanacağını söyledi. Ayrıca diego forlanın artık beşiktaşta olduğunu tartışmaya bile açmadı. beşiktaşın maiconu da almak üzere olduğunu da ekledi. Tabi her seferinde benim ağzım iki kat daha açıldı artık "yeter yıldırım demiröen yeter" diyorum.

A miili'de birşey yapamıyor,ama almanyada bende pek izlemedim açıkçası tabiki gurur verici bir TÜRK futbolcusunun Real Madrid gibi bir kulüp'de oynaması ama bence 1 sene sonra nuri satılır pek tutmucak gibi geliyor bana ama başarılı olmasını cani gönülden isterim.

[b]blackman12[/b] hocam sanada şunu demek istiyorum madem beşiktaş çok iyi takım futbolcuları yıldız neden ligde sürünüyor ? Sakın yalnış anlama sadece eleştiri yapmak istedim forlan değil isterse messi gelsin beşiktaş'dan bir yol olmaz :)

[quote name='dokumacı_yaşar' date='09 May 2011 - 11:27 ' timestamp='1304940469' post='1007524']
nuri milli takımda o kadar iyi bir futbol oynamıyor artık almanyada nasıl oynuyordu takip edmedigim için orasını bilemiyorum
açıkçası Real Madride tranfer olmasına şaşırdım
[/quote]

aslında haklısın Milli takımda kimse iyi oynayamıyor çünkü Türkiye'de bir yabancı merakı var ve bu da genç Türk futbolculara şans tanımıyor.Bu yüzden Milli takımda oynayan genç oyuncular genelde çok iyi oynayamıyor ve bu oyun takıma yansıyor.tecrübeli oyuncular olmasa Milli takımda oynayacak oyuncu kalmaz.

Edited by thegun27

Türk asıllı bir futbolcu R.Madridde forma giydi, Türkiye vatandaşı bir futbolcu forma giyecek ve şimdi sıra Türkiyede yetişmiş bir futbolcunun R.Madrid'e transfer olmasına sıra geldi. Sonrasında ise Türk bir futbolcunun Barcelona'da boy göstermesini bekliycez... :)

[quote name='Legion' date='09 May 2011 - 11:30 ' timestamp='1304940603' post='1007527']
[b]Nuri için hayırlı olsun.İspanya'da 2 Türk'ü izlemek güzel olacak.Umarım Hamit haberi de gerçekleşir ve 3 Türk oyuncumuzu izleriz.

Not : Milli takımda iyi oynamamasına rağmen Dortmun'u sırtlaması ve klüp bazında istikrarı onu buraya getirdi.[/b]
[/quote]

Mehmet Topal ve Nuri + Hamit'den bahsediyorsun dimi ? yoksa mesut türk değiL.. Bkz: " Eğer Türk Milli takımında oynasaydım, Real Madrid'e transfer olamazdım." demiş kendisi..

[quote name='Legion' date='09 May 2011 - 11:30 ' timestamp='1304940603' post='1007527']

[/quote]

Bence yanlış değerlendirme sonuçta Mesut Alman milli takımını seçti.

Bizim bundan büyük bir pay çıkarmammız lazım almanya genç takımında 9 türk futbolcu oynuyor kaptanlarıda türk.Şimdi biz bunları yetiştirmek yerine Almanyaya kaptırmamak hesaplarını yapıyoruz.Almanlar yetiştiriyor bizimkiler üstüne konmaya çalışıyor.Federasyonun buna bir el atması lazım.

[quote name='erkano52' date='09 May 2011 - 14:06 ' timestamp='1304950012' post='1007607']
Mehmet Topal ve Nuri + Hamit'den bahsediyorsun dimi ? yoksa mesut türk değiL.. Bkz: " Eğer Türk Milli takımında oynasaydım, Real Madrid'e transfer olamazdım." demiş kendisi..
[/quote]

Doğru demiş olamazdı.Çünkü türkiye de milli futbolcuya verilen değer ortada yabancıya verilen değer ortada.
Her ne kadar üzülsekte Mesutun Alman milli takımını seçmesine doğru karar vermiş gibi duruyor.

[quote name='tmc200505' date='09 May 2011 - 14:00 ' timestamp='1304949645' post='1007605']
Mesut Alman Milli takımını seçmese Barcelona ya gidemezdi diyenlere duyurulur....Nuri Türk Milli takımında oynuyor...
[/quote]

Mesut Real Madrid`de Barcelona değil.

[quote name='karakocf' date='09 May 2011 - 14:14 ' timestamp='1304950466' post='1007609']
Doğru demiş olamazdı.Çünkü türkiye de milli futbolcuya verilen değer ortada yabancıya verilen değer ortada.
Her ne kadar üzülsekte Mesutun Alman milli takımını seçmesine doğru karar vermiş gibi duruyor.
[/quote]

çok doğru bir tespit. ayrıca alman milli takımı ile şu anki türk milli takımı arasındaki fark son dünya kupasıyla ortada zaten. eğer ki bizim türk milli takımı oyuncuları hayallerini gerçekleştirmek istiyorlarsa. önce ortaya gerçek başarılar kkoymalılar. zaten gerisi gelecektir...

[quote name='karakocf' date='09 May 2011 - 15:16 ' timestamp='1304950604' post='1007610']
Mesut Real Madrid`de Barcelona değil.
[/quote]

:) ben Barcelona da sanmıştım.O manada söylemedim yani bu kadar büyük takıma gidemezdi anlamında söyleniyordu onun için söyledim....