Jump to content

Psikologa gider miydiniz?

Psychology

Recommended Posts

Çoðu Ýnsan Kendini Bu Duruma Düþmüþ olarak Hissetmiþtir. Fakat %70'i Gitmez %20'si Kararsýz Kalýr %10'u Gidebilir. Ama Ben Kararsýz Olanlardandým Hep :D

Kararsýzlýk hayatta en zor þeylerden biridir bence karar verip birini seçmek lazým.

psikologu danisman gibi dusunun deli doktoru olarak gormeyin..

Bu konuda son derece haklýsýn bir insanýn psikologa/psikolojik danýþmana gitmesi için anormal olmasý gerekmiyor. Herkesin zaman zaman içinden çýkamadýðý bir takým problemler oluyor, eðer bunlar hayatýný yürütemeyecek bir hal alýyorsa psikolojik danýþmana gitmesi faydalý olacaktýr. Bu durum da gösteriyor ki insanýn hayatla uyum sorunu anormallik deðildir. Hem ben öyle insanlar tanýyor ki o insanlara anormal diyenlerden iki kat daha anormal.

Sorunun kaynaðýný bulursan daha çok rahat edersin..

Bu sorunlar para mý sevgi mi iþ mi ? Bunun cevabýný kendin ver ondan sonra gidebilirsin? Çünkü insan cevabýný bulduðu þeyi çok rahat üstesinden gelebilir, unutma bunu !!

Sorunun kaynaðýný bulursan daha çok rahat edersin..

Bu sorunlar para mý sevgi mi iþ mi ? Bunun cevabýný kendin ver ondan sonra gidebilirsin? Çünkü insan cevabýný bulduðu þeyi çok rahat üstesinden gelebilir, unutma bunu !!

Örneðin para ne yapmak lazým sadece sorunun kaynaðýný bilmek yeterli bir düzey mi sorunu çözümleyebilmek için?

Ben 23 yaþýndayým 6 senedir çalýþýyorum, Þuan üniversitede okuyorum ve bir yandan da çalýþýyorum..

Bazý zamanlar paraya ihtiyacým oldu daha fazla çalýþtým bazý zamanlar olmadý, bende çok sýkýntý çektim, ama herzaman bu kötü duruma kapýlmamak için birþeylerle uðraþtým..Zamanýmý sevdiðim, yaparken zevk aldýðým þeylerle geçirdim..

Þimdi bilemiyorum ama sanýrým üniversite okuyorsun ve aileden uzaktasýn ???

Ben ölüyorum hastalýktan doktora gitmeye üþeniyorum. Psikoloða zor ya...

Tek vücudun hasta olsun ruhun yasta olmasýn. Bu arada Allah acil þifa versin.

Ben 23 yaþýndayým 6 senedir çalýþýyorum, Þuan üniversitede okuyorum ve bir yandan da çalýþýyorum..

Bazý zamanlar paraya ihtiyacým oldu daha fazla çalýþtým bazý zamanlar olmadý, bende çok sýkýntý çektim, ama herzaman bu kötü duruma kapýlmamak için birþeylerle uðraþtým..Zamanýmý sevdiðim, yaparken zevk aldýðým þeylerle geçirdim..

Þimdi bilemiyorum ama sanýrým üniversite okuyorsun ve aileden uzaktasýn ???

Böyle bir problemim yok sadece örnek olarak söyledim sizi düþündürmek için tepkinizi merak ettim. Allah'a çok þükür sýkýntým yok bir tek þu iki haftada yer alan sýnavlarýmý hayýrlýsý ile bitirirsem. Ayrýca PDR( Psikolojik Danýþmanlýk ve Rehberlik)öðrencisiyim

Tek vücudun hasta olsun ruhun yasta olmasýn. Bu arada Allah acil þifa versin.

Böyle bir problemim yok sadece örnek olarak söyledim sizi düþündürmek için tepkinizi merak ettim. Allah'a çok þükür sýkýntým yok bir tek þu iki haftada yer alan sýnavlarýmý hayýrlýsý ile bitirirsem. Ayrýca PDR( Psikolojik Danýþmanlýk ve Rehberlik)öðrencisiyim

Demek bizi deniyordun :D Bizde bu iþlerin adamýna psikolog gibi davranýyorduk var ya alacaðýn olsun...

Ýnþallah Eskiþehir de ya da Ankara deðilsindir, bulurum yoksa seni.. :D Neyse iþin þakasý..

Bu arada sýnavlar geçer bende yeni bitirdim sýnavlarý..

Demek bizi deniyordun :D Bizde bu iþlerin adamýna psikolog gibi davranýyorduk var ya alacaðýn olsun...

Ýnþallah Eskiþehir de ya da Ankara deðilsindir, bulurum yoksa seni.. :D Neyse iþin þakasý..

Bu arada sýnavlar geçer bende yeni bitirdim sýnavlarý..

Kusura bakma kýrýcý olduysam.9 Þubat'tan sonra Ankara Beypazarý'ndayým gel buyur. :D

bir psikologa gitme iþi nereye geldii :D

Ama psikoloða gitmek bizim toplumumuzda tam anlamýyla oturmuþ bir olay deðil.. Annem gidiyordu zamanýnda, komsularýn felan aralarýnda ne dedýgýný Allah bilir.. Yeni bi mahalle kadýnlarý o laflarý söylemeye devam ettikleri sürece bu olay zor gerçekleþir..

ayrýca psikoloða gitmek bence en önemli þeylerden biri.Bazen öyle sýkýntýlar yaþýyorumki, arkadaþýma anlatýyorum çocuk beni dinlemiyor.. o da haklý.. Birinin sizi dinlemesini istediðiniz öyle zamanlar oluyorki, karþýnýzda birini göremeyince durum iyice vahimleþiyor..

Delimiyim ben yahu ne psikologu :D

psikologo gitmem ama psikolojik destek veren sýtelerden yardým alýrým ký bený cok rahatlattýgýda olmustur

birde psikologlar için cok pahalý derler ondanda cekýnýrým ve gercekten onunla paylaþtýklarýmý saklayabilirmi?

guvenmýyorum acýkcasý...

Delimiyim ben yahu ne psikologu :D

psikologo gitmem ama psikolojik destek veren sýtelerden yardým alýrým ký bený cok rahatlattýgýda olmustur

birde psikologlar için cok pahalý derler ondanda cekýnýrým ve gercekten onunla paylaþtýklarýmý saklayabilirmi?

guvenmýyorum acýkcasý...

Osmancýðým ayýp ediyorsun senden para mý alacaðýz. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...